Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

rumburak18

Příspěvek#451 » pát 26. čer 2020, 17:52

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/vychodni-evropa-liberalni-demokracie-silny-vudce-konspirace-pruzkum-globsec.A200624_144142_zahranicni_aha

Jinými slovy 24 % lidí mezi námi je ochotno přizpůsobit se nárokům nějakého vůdce a věří si, že jeho nároky splní. Paráda. :D

pavelg

Příspěvek#452 » pát 26. čer 2020, 17:52

Na klub sere pes, ale děsivé jsou vyhazovy z práce z politických a aktivistických důvodů. Jenže bude mít problém s právníky - ti si netroufnou účinně zastupovat "vyvrhele". I u nás takoví advokáti zažívají slušnou šikanu, a to jsme podle Británie ještě poměrně svobodná země.

pavelg

Příspěvek#453 » pát 26. čer 2020, 17:56

Na otázku, zda preferují „silného a rozhodného vůdce, který by nemusel brát ohledy na parlament nebo volby“, odpovědělo kladně čtyřiadvacet procent respondentů.
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_aha

To jsou asi přízninvci EU .. ta taky nehledí na volby a parlament ve státech :-)

Já si o těch průzkumech myslím svoje a o situaci v těch tzv, vyspělch zemích jako je F a GB taky. Pravda ale je, že strašně málo lidí vidí jako hodnotu suverenitu, demokracii, nestrannost soudů a svobodu. To se podařilo prakticky vymýtit.

Když dělali průzkum ve Franii a Británii, tak poměrně vysoké procento trvalo na tom, že rozhodující nejsou zákony státní, ale náboženské - takže máme ještě co dohánět.

A ještě je otázka, co si kdo představuje pod pojmem "liberální". Např, spojení liberální demokracie se dá brát i jako oxymoron.

Největší hrozby: EU a migranti - to myslím, že Češi vystihli.

kk

Příspěvek#454 » pát 26. čer 2020, 18:35

Tak ono takovej vudce nebo kral by spatnej nebyl, ale to by musel byt nekdo normalni, kdo by se staral o lidi a ne ty sasci co myslej jen na sebe, takovej Karel 4 by se siknul...

DJ Die

Příspěvek#455 » pát 26. čer 2020, 18:45

Jenže lidi, co baží po moci, z 99% serou na normální lid. Jsou to lidi jako je Babiš, v lepším případě, nebo Stalin/Hitler v tom horším.

Hujer Viktor

Příspěvek#456 » pát 26. čer 2020, 18:54

rumburak 18
na jedné starně jsi nadšen jak se bude stíhat předsudečná nenávist (na netu)
a na druhé starně radíš borcovi, aby žaloval zaměstnavatele co ho kvůli předsudešné nenávisti preventivně vyhodil.
každýmu kdo obhajuje gumové paragrafy přeju, aby se s nimi osobně potkal

rumburak18

Příspěvek#457 » pát 26. čer 2020, 19:01

Pěkně sis ohnul, co jsem napsal. Ale nejsi sám. Já přeju, nejen tobě, ale i dalším, co s tímto mají problémy, aby jsi jednou uměl rozeznat i jiné barvy než černou a bílou, a víc četl, co druhý píše a nevymýšlel si, co se ti hodí. Místo toho tady funguje, kdo nebulí s náma, bulí proti nám.
Nemám důvod přát něco negativního, tím se obklopujete dost sami. Z hospody jste tady udělali spíš smuteční síň. každého naplňuje něco jiného. Předávám slovo profesionálnímu smutečnímu řečníkovi, Pavle, hosp... márnice je Tvoje.

gogan

Příspěvek#458 » pát 26. čer 2020, 19:07

kk píše:Tak ono takovej vudce nebo kral by spatnej nebyl, ale to by musel byt nekdo normalni, kdo by se staral o lidi a ne ty sasci co myslej jen na sebe, takovej Karel 4 by se siknul...

Osvícený monarcha by nebyl špatný, pokud by tak každých deset let skládal lidu účty a hrozilo mu „Mene tekel“ :)

pavelg

Příspěvek#459 » pát 26. čer 2020, 19:19

rumburak18 píše:Pěkně sis ohnul, co jsem napsal. Ale nejsi sám. Já přeju, nejen tobě, ale i dalším, co s tímto mají problémy, aby jsi jednou uměl rozeznat i jiné barvy než černou a bílou, a víc četl, co druhý píše a nevymýšlel si, co se ti hodí. Místo toho tady funguje, kdo nebulí s náma, bulí proti nám.
Nemám důvod přát něco negativního, tím se obklopujete dost sami. Z hospody jste tady udělali spíš smuteční síň. každého naplňuje něco jiného. Předávám slovo profesionálnímu smutečnímu řečníkovi, Pavle, hosp... márnice je Tvoje.

Tak se zkus vyjadřovat jasně a jednoznačně. Jednou chceš postihovat za názory, jindy píšeš, že je dobře, že se nepostihuje ... nediv se, že ti nerozumíme.

audis

Příspěvek#460 » pát 26. čer 2020, 19:41

Přispěl jsem částkou 100 kč každému webům pravyprostor.cz a eurabia.cz na jejich provoz za jejich informováni o situaci v Evropě a ČR.

audis

Příspěvek#461 » pát 26. čer 2020, 19:45

Program jednání 54. Schůze poslanecké sněmovny, od 7. 7. 2020
program s odkazy na návrhy zákonů https://www.psp.cz/sqw/ischuze.sqw?o=8&s=54&pozvanka=1
jsou tam novely ústavy.
(Více info nemůžu dát jsem z mobilu)

kk

Příspěvek#462 » pát 26. čer 2020, 19:46

audis: ja dnes prispel svemu dodavateli zbrani 2k za strelivo ... kvuli poslednim utratam zacinam premyset, ze si budu muset sveho dodavatele zapsat na dane jako osobu zavislou ...

audis

Příspěvek#463 » pát 26. čer 2020, 19:55

Prima. Já přispěl metodou, že jsem nekupoval zboží ale jen přispěl.
Té daňové hantyrce nerozumím :-D

genu

Příspěvek#464 » pát 26. čer 2020, 19:58

Odškodněte černochy. V USA sílí volání po reparacích za otrokářství

K odškodnění Afroameričanů za téměř dvě stě padesát let otroctví má nyní nejvíce našlápnuto Kalifornie. Tamní poslanci v polovině června přesvědčivou většinou schválili zákon, na jehož základě vznikne odborná komise zkoumající možnosti reparací. Očekává se, že zákon projde hladce i senátem nejlidnatějšího amerického státu. Podobný zákon jako Kalifornie se nyní chystá projednat dalších pět amerických států. Prostudování otázky na federální úrovni podporuje i demokratický uchazeč o prezidentskou funkci Joe Biden. K odškodnění přibližně 40 milionů potomků černošských otroků vyzývá čím dál více politiků, historiků a ekonomů.

Podle jejich argumentace musí Spojené státy uznat hodnotu nucené a neplacené práce, která byla jedním z pilířů jižanské ekonomiky až do zrušení otroctví v roce 1865. Například Howardova univerzita ve Washingtonu rozjela projekt odčinění otroctví a rasově motivovaných zločinů. Zahrnuje veřejné omluvy a kompenzace ve formě stipendií či hotovosti.

Stoupenci reparací poukazují na několik precedentů. Německo odškodnilo přeživší holokaustu a totálně nasazené, Jihoafrická republika zase oběti apartheidu. Americká vláda se před třiceti lety omluvila Američanům s japonskými kořeny, které za druhé světové války zavřela do internačních táborů. Každému přeživšímu vyplatila 20 000 dolarů.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_aha

Rozdíl je v tom, že se odškodnění jinde a jindy vyplácelo přeživšim a postiženým ..... nikoliv 10tému pokolení po 200 letech ....
Já chci reparace za Bílou horu ....

Další level bude, že černoši budou požadovat otroctví pro bílé, aby se bíllí vykoupili z viny minulosti.

pavelg

Příspěvek#465 » pát 26. čer 2020, 20:06

Ono už je těžké vymýšlet ultrahovadiny, když realita je rychlejší. Musím ale uznat, že Rozdělené Státy (dříve známé jako USA) dovedou ve své debilitě trumfnout i EU - a to je u mě opravdu vysoké hodnocení.

Zpět na