Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

MojeTikka

Příspěvek#616 » čtv 2. črc 2020, 18:32

kk píše:Videl jsem v tescu cernosku s partnerem, nikdo po nich nejak nekoukal ani na ne nekricel, tak jakej rasismus? Slusne obleceny clovek nedelal bordel a choval se slusne, nikdo si jich nevsimal.

Bodejt. Pro mne taky Cikan jako cernoch.

gogan

Příspěvek#617 » čtv 2. črc 2020, 18:33

pavelg píše:To ale přišlo zatím zvenku, ne? To není od vedení ....

Ono to ale asi postupně přijde do našeho lesa.

Jo jasně "z venku" (jak mimo firmu tak mimo republiku). Ale netuším kde vzali kontankt, tedy že to nepřišlo jen mě je reálná hrozba.
No tohle je právě to pronikání a obávám se, že spousta lidí kteří něco řídí a to něco funguje jim navzdory, se toho chytí.
To je totiž přesně jejich parketa, nemusí ničemu rozumět, stačí angažovanost.

MojeTikka

Příspěvek#618 » čtv 2. črc 2020, 18:34

kk píše:Taky znam jednoho biliho, co rekne ze do fabriky nikdy nepujde a skolu nema skoro zadnou a maka po brigadach obcas jinak sedi doma a krade kde se da co se da a na krku hromadu exekuci. Kdo mu brani v tom jit do prace, vyresit si zivot a zit normalne? Nikdo ....

On ten bilej to ma tuplem blby, protoze se za nej nepostavi tech 148 ziskovek, ktere ziji ze zaclenovani nezaclenitelnych.

MojeTikka

Příspěvek#619 » čtv 2. črc 2020, 18:38

Piggy píše:K těm mušketýrům, Jekatěrině apod.: když to budou hrát ochotníci někde na Středozápadě (pokud tam mají ochotnické divadlo), tak je mi jedno, koho hraje běloch, černoch, rudoch nebo žluťoch; no, možná bych se zarazil, kdyby Porthose hrál 40kg střízlík, bez ohledu na barvu pleti (mmch není to také nějaký zavrženíhodný -izmus?). Stejně tak mi nevadí, když si - jak jsem kdysi četl - jedna krajanka v Emerice nabrnkla černého frajera a přitáhla ho tancovat odzemok v tamější Lúčnici.
Ve filmu bych byl raději, pokud by to takňák odpovídalo historické realitě.

Mame tady furu zazitych stereotypu:

- lump ma vzdy hnusnej xicht
- vedator ma vzdy bryle
- kladnej hrdina je stihlej, nebo aspon nabusenej sympatak
- atd., atp.

No a soucasna BLM usiluje o zbourani techto stereotypu. Lump, vedator, nebo sympatak - vsechno cernoch. No neni to krasny?

gogan

Příspěvek#620 » čtv 2. črc 2020, 18:42

MojeTikka: tos trefil do černého, není :mrgreen:

pavelg

Příspěvek#621 » čtv 2. črc 2020, 19:03

gogan píše:
pavelg píše:To ale přišlo zatím zvenku, ne? To není od vedení ....

Ono to ale asi postupně přijde do našeho lesa.

Jo jasně "z venku" (jak mimo firmu tak mimo republiku). Ale netuším kde vzali kontankt, tedy že to nepřišlo jen mě je reálná hrozba.
No tohle je právě to pronikání a obávám se, že spousta lidí kteří něco řídí a to něco funguje jim navzdory, se toho chytí.
To je totiž přesně jejich parketa, nemusí ničemu rozumět, stačí angažovanost.

Dokud to chodí takhle naslepo z Nigérie nebo USA, tak je to brnkačka. Člověku zatrne, až jeho vlastní firma začne zavádět HODNOTY a vyjadřovat jasná stanoviska typu, že nesnesou rasismus.

gogan

Příspěvek#622 » čtv 2. črc 2020, 19:12

"Člověku zatrne, až jeho vlastní firma začne zavádět HODNOTY a vyjadřovat jasná stanoviska typu, že nesnesou rasismus." - ano, a to se stane přesně tak, že to přijde naslepo nějakému aktivnímu pitomci. OpenELMS používá kde kdo ...

sonor

Příspěvek#623 » čtv 2. črc 2020, 19:18

gogan píše:No do piče! (omlouvám se ale tohle slušně nejde)
Tohle mě před chvílí došlo na pracovní mail.
Tuhle masírku se snaží nacpat do firem ...

Implementujte tyto kurzy elearningu ZDARMA, aby étos hnutí Black Lives Matter Movement pronikl vaší organizací

dopice_BLM.jpg

Jen doufám že to nedošlo i tomu mladému nadějnému managerovi co mě dělá šéfa a jeho pokrokové myšlenky rozesírají co se dá (např. vysvětlit mu, že data firmy vč. účetnictví - oficialní dealerství a autorizák - nepatří do google cloudu mě stálo kus života).

BTW: všimněte si jak vtipně mají vyřešeno GDPR že reklamní sdělení musí obsahovat odkaz na výmaz z DB :lol:
ta srandavěc dole samozřejmě není aktivní ani v orig. mejlu

A co jsi jim odepsal? Aglicky nevládnu.

gogan

Příspěvek#624 » čtv 2. črc 2020, 19:35

sonor: no nic, odpovědi na reklamu nikdo nečte ...

kk

Příspěvek#625 » čtv 2. črc 2020, 19:35

gogan píše:Jen doufám že to nedošlo i tomu mladému nadějnému managerovi co mě dělá šéfa a jeho pokrokové myšlenky rozesírají co se dá (např. vysvětlit mu, že data firmy vč. účetnictví - oficialní dealerství a autorizák - nepatří do google cloudu mě stálo kus života).

Na nejake vysvetlovani takovym idiotum jsem se uz vys...l taky me to stalo plno usili a ted uz to proste ignoruju, mam lepsi veci na praci nez ztracet cas takovyma idiotama. Protoze je clovek stejne nepresvedci, protoze google cloud je proste COOOOL ....

xor

Příspěvek#626 » čtv 2. črc 2020, 20:05

gogan: cloudy začínají být problém i pro daleko větší firmy. Tady už by se hodila osvěta veřejnosti, jenomže to nelze očekávat, když NUKIB je úkolován USA službami viz strašení s Huawei. Takže je potřeba začít odspodu viz třeba závěr článku https://www.cleverandsmart.cz/ohrozuje- ... ezpecnost/

"Chlácholit se slovy, že někdo je náš spojenec a tak mu můžeme věřit, platí jen do té doby, než spojencem být přestane, a to z jakýchkoliv důvodů."

a vysvětlovat. Velká část veřejnosti je zblblá univerzálním "přátelé a partneři" a už neslyší na naprosto jasné prohlášení Donald Trump: European Union is a foe on trade (Evropská unie je obchodní nepřítel)
https://www.bbc.com/news/world-us-canada-44837311

nehledě na to, že ať řekne cokoliv, stejně to nemění agendu služeb v economic warfare a sběru dat a vyhodnocení informací. Nejen USA služby mají jako jednu z agend podporu domácí ekonomiky, tj. vlastních firem. Pokud se kterákoliv naše (resp. evropská, zas tolik vlastních už nemáme) firma dostane do konkurenčního postavení proti USA firmě, tak se může stát, že vaše data z Outlook.com, o365, Google, FB, Amazon WebServices, Salesforce, a stovky dalších budou prostě vytěženy (použity proti vám), aniž byste se o tom dozvěděli. Jenom časem ztratíte část trhu a za pár let vás někdo koupí za zlomek ceny.

EU chce napařit digitální daň, ale to se dotýká především USA firem, ti jsou v roli poskytovatelů. Co se asi stane, když budou mít firmy provozující kritickou infrastrukturu státu data v americkém cloudu? Viděl bych to na výstražné několikadenní vypnutí a je snad jasné, že tomu předcházelo totální vytěžení dat.

Příklady není těžké hledat, VW zaplatil pokud jsem viděl správně 25 miliard USD přímo na pokutách v Americe. Včera zas proběhlo netem, že draft rozpočtu prošel kongresem a obsahuje sankce vůči Nord Stream 2 v části obrana (tj. vojenská kapitola).
https://freenews.live/the-senate-includ ... ed-states/
https://www.euractiv.com/section/energy ... sh-stream/

Takže znovu, když USA postupuje takto proti plynovodu (svobodné podnikání, kapitalismus, neviditelná ruka trhu, pamatujete?), proč by nepostupovala stejně i v jiných odvětvích?

pavelg

Příspěvek#627 » čtv 2. črc 2020, 20:13

Ono je hlavně smutné pozorovat, jací kreténi to mnohdy řídí, to svaté nadšení v očkách, nablblý úsměv imbecila, který má ze sebe skvělý pocit, jak je pokrokový a s despektem shlíží na ty kašizuky, co tvrdí, že citlivá data se do cloudu nedávají a jediné měřítko partnerství a vztahů obecně je reciprocita.

xor

Příspěvek#628 » čtv 2. črc 2020, 20:18

kk: tvůj příspěvek s 6x bordel je naprosto přesný. Můj bývalý kolega říkal přesně toto: "Kde jsou černoši, tam je bordel."
Kolega byl černoch a je původem ze Zambie (sorry pravdoláskaři), vystudoval tu ČVUT, mluví plyně česky, v Praze zůstal a pracuje v IT.

Zpět na