rozšíření skupin zbrojního průkazu

Připomínky k hlavní části serveru


seidlv
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 19. led 2023, 16:34

Zdravím všechny,
chtěl bych se zeptat, jak je to aktuálně u držitele ZP skupiny C, který si chce svůj zbrojní průkaz rozšířit např. o skupinu E. Že musí složit zkoušku odborné způsobilosti (test, manipulace a střelba) mi je jasné. Zajímá mě spíš, jestli tímto riskuje i odnětí ZP skupiny C v případě neabsolvování testu či nezvládnutí části praktické, případně za jakých podmínek o aktuální ZP přichází (např. body v testu atd.). Delší dobu to hledám po internetu, ale na aktuální situaci se mi nepodařilo narazit.
Předem díky za odpovědi :D



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2 » čtv 19. led 2023, 16:41

Neriskuje.



JirkaCV
Příspěvky: 1537

Příspěvek#3 » čtv 19. led 2023, 16:47

Podle mě můžeš být v klidu.
Ztrátu ZP řeší par. 26 a 27 ZoZ. Navíc, nároky na E jsou vyšší, než na C, nedávalo by to logiku.

Uživatelský avatar
Rick
Příspěvky: 61

Příspěvek#4 » čtv 19. led 2023, 16:53

Potvrzuji co píše rumburak, nezvládnutím testu nebo zkoušky o ZP co už máš nepřijdeš. (Ani kdyby jsi už měl BCDE s vyššími nároky a dělal bys A s nároky nižšími). V tomhle ohledu opravdu žádný stres.

...pokud tedy neuděláš něco co je přestupek nebo trestní čin, jako že bys tam s tím manipuloval pod vlivem nebo tak, to by se pak řešit mohlo ale ovšem už ne z titulu neudělání zkoušky...



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#5 » čtv 19. led 2023, 16:55

Ohledne testu jsou naroky vyssi, ohledne prakticke casti bych rekl spise jine nez vyssi...

Ztrata "C" nehrozi, jak uz je uvedeno.



seidlv
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » čtv 19. led 2023, 17:24

Díky všem za odpovědi :). Právě jsem si nebyl jist jak to chodí. Je mi jasné, že se to takto prodraží, ale pokud nemůžu přijít o stávající skupinu tak se to dá zkousnout.



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#7 » čtv 19. led 2023, 22:36

detail: (pokud máš jistotu, že dáš i zdravotní) ;-)



stip
Příspěvky: 290

Příspěvek#8 » pát 20. led 2023, 13:20

Má smysl rozšiřovat si o skupinu k loveckým účelům, když má držitel aktuálně ke sportovním účelům. Slyšel jsem, že se plánuje zmenšení počtu skupin a mám z toho dojem, že se budou zrovna tyhle slučovat. Co o tom víte?



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#9 » pát 20. led 2023, 13:24

Drive platilo, ze pro prebijeni bylo potreba mit sportovni ucel, myslivost nestacila (to bylo nekdy na pocatku vzniku tech skupin, musel jsem si dodelat B, ackoli jsem ho jinak nepotreboval). Dneska je to uz ale asi fuk, takze proc to nesjednotit... ve finale je to stejne fuk. Doufam jen, ze sjednocovanim nebude nutne menit ZP. Zbytecna cesta na urad.



JirkaCV
Příspěvky: 1537

Příspěvek#10 » pát 20. led 2023, 13:33

Plánuje se to na rok 26, a to ještě když to dobře půjde. Záleží na každém, jestli si chce počkat nebo ne.
Měnit ZP se nebudou, budou se rušit. Takže si je potom necháme zarámovat a můžeme si je pověsit nad trezor.



stip
Příspěvky: 290

Příspěvek#11 » pát 20. led 2023, 14:02

Se obávám, že na úřad budeme muset stejně, protože neplatné doklady se standardně vrací státu. aspoň bude důvod si něco koupit a zaregistrovat, aby tam člověk nešel jenom s průkazkou nadarmo.



JirkaCV
Příspěvky: 1537

Příspěvek#12 » pát 20. led 2023, 14:15

Jistě, § 29, odst. 1) písm. j) - 10 pracovních dní na odevzdání.
Tady by mohlo být nějaké přechodné ustanovení. Vzhledem k tomu, že pozbydou platnost všechny ZP, tak se nedají ani zneužít.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4576

Příspěvek#13 » pát 20. led 2023, 19:04

A proč je eventuálně neposlat doporučeně poštou. Je to podání jako každé jiné.



MojeTikka
Příspěvky: 1594

Příspěvek#14 » pát 20. led 2023, 19:52

JirkaCV píše:Tady by mohlo být nějaké přechodné ustanovení. Vzhledem k tomu, že pozbydou platnost všechny ZP, tak se nedají ani zneužít.


Stare pasy jsem si schoval, jsou v nich viza a razitka. Ale starej ZP nema smysl doma mit.



JirkaCV
Příspěvky: 1537

Příspěvek#15 » pát 20. led 2023, 20:36

No, já taky nebudu kartičku schovávat. Až nás přesunou do matrixu, ztratí pro mě význam.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů