Rychlost webu

Připomínky k hlavní části serveru


JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#46 » čtv 3. bře 2016, 22:55

Ted to jede dost dobre cely vecer...

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#47 » pát 4. bře 2016, 00:05

Tak nová verze je na světě, snad to urychlí chod. Mělo by to také lépe běžet na mobilních zařízeních. Na tabletu mi to jde pěkně, pro mobily to ještě musím vyladit.
Kdybyste viděli nějaké závažnější chyby, tak mi dejte vědět.



janek21
Příspěvky: 103

Příspěvek#48 » pát 4. bře 2016, 06:21

Na mobilu to jede super ..dobra práce

Uživatelský avatar
wigum
Příspěvky: 921

Příspěvek#49 » pát 4. bře 2016, 09:09

Dobrá práce. Maká to super.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#50 » pát 4. bře 2016, 10:11

V chromu mi prijde seznam temat jako by zmenseny na 90pct. Neni vuyzita cela sirka stranky. Je to v poradku?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#51 » pát 4. bře 2016, 11:23

Naprosto perfektní, odezva prakticky okamžitá, zdá se, že vše funguje, moc díky, je to velmi příjemnéééé!

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » pát 4. bře 2016, 12:00

Serz: Spíše je zvětšená šířka stránky. Ale na fóru se určitě ještě bude pracovat.

Rychlost se ukáže hlavně až ve večerních hodinách...

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#53 » pát 4. bře 2016, 12:36

Jeste jsem nicim neprispel a tak je mi zinantni neco kritizovat. Dovolim si ale par postrehu.

Trenink testovych otazek nyni zobrazuje otazky i vicekrat, aniz bych prosel vsemi otazkami (to predtim nebylo).

Drive tez slo trenink prerusit a pokud si clovek nevymazal cookies, slo v nem treba druhy den pokracovat. Ted se pocitadlo po kazdem opusteni treninkove stranky nuluje.

Kazdopadne diky moc za tenhle web!



waritko
Příspěvky: 66

Příspěvek#54 » pát 4. bře 2016, 12:49

Přijde mi, že to trošku kolísá, nicméně to může být dost dobře problém na mé straně, nesedím teď na úplně konzistentním připojení.
Nicméně, doba potřebná pro načtení stránky jde v Nginx-u logovat pomocí přidání $request_time do access log formatu, jen nevím, jak reálné je tyhle věci na hostingu měnit.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#55 » pát 4. bře 2016, 12:52

2tuton:

tuton píše:Trenink testovych otazek nyni zobrazuje otazky i vicekrat, aniz bych prosel vsemi otazkami (to predtim nebylo).

To by se dít nemělo. Jen výjimečně by se mohlo stát, že se nahrají dvě stejné otázky hned po sobě (na tom ještě zapracuju), ale jinak by se mělo vybírat ze souboru nezobrazených otázek a později špatně zodpovězených.

tuton píše:Drive tez slo trenink prerusit a pokud si clovek nevymazal cookies, slo v nem treba druhy den pokracovat. Ted se pocitadlo po kazdem opusteni treninkove stranky nuluje.

Toto by také mělo jít stále a ve Firefoxu i Chrome mi to funguje správně. Problém jsem zaznamenal akorát na jednom z prohlížečů v mém tabletu (ale nevím, jestli to před změnou bylo jiné). V jakém prohlížeči se tento problém objevuje?

2waritko: Je to bohužel tak, rychlost samotná je rychlá, ale jak se to zahltí, tak to dře :( Mám ještě nápad na pár optimalizací, tak budu zkoušet.
Administrační přístup pro takováto nastavení na serveru bohužel nemám. Nicméně každá stránka jednotlivě se načte rychle, problém nastává až s množstvím lidí, takže je někde nějaký bottleneck. Po restartu serveru vše běží velmi rychle při obdobném trafficu, ale pak se to jednou zasekne a už se to vleče.

Uživatelský avatar
tuton
Příspěvky: 387

Příspěvek#56 » pát 4. bře 2016, 13:27

Tak s tim dvojitym nacitanim otazek jsem asi narazil na onen vyjimecny pripad. A pac to bylo poprve, co jsem neco takoveho zaznamenal, spojil jsem si to se zmenami na webu.

Uchovavani statistik mi na mobilu (Safari) funguje, ale jednotlive prvky (asi divy) mi ruzne lezou pres sebe (treba tlacitko "zacit znovu" prekryva text "Nezobrazeno"), je to trochu neprehledny.

Statistika se mi vymazava na Firefoxu. Vcera se nevymazavala. Jeste zkusim jiny pocitac s Firefoxem, jestli neni problem u me.

Uživatelský avatar
Albert
Příspěvky: 1012

Příspěvek#57 » pát 4. bře 2016, 16:19

Telefon Samsung galaxy s 4 mini. V Opeře je to v podstatě nepoužitelné. Nelze rozkliknout menu. V normálním prohlížeči který je součástí telefonu zase například v kalendáři LOS se překrývají písmenka , menu reaguje taky nějak zmateně. Celé mi to přijde nějaké zmatené a nepřehledné :-(


Edit: teď koukám že tlačítko menu nefunguje ani v normálním prohlížeči.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#58 » pát 4. bře 2016, 16:23

Responzívní design imho lepší, rychlost v tuhle chvíli ok. Červené menu nefunkční. Na hlavní stránce fóra překryv textu. Samsung S5, Chrome.

Uživatelský avatar
MarK
moderátor
Příspěvky: 3264
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#59 » pát 4. bře 2016, 17:01

To menu tlačítko nefunguje na stránce fóra, jinak ano. To určitě ještě opravím, také jsem si toho všiml. Jinak ale tohle fórum moc vhodné pro mobily není, takže na tom se bude ještě pracovat.
Na mobilech je dnes těch prohlížečů tolik, že se to těžko testuje. Navíc jsem s tím pospíchal, aby to bylo online a vůbec fungovalo, ne jako předtím když to tak drhlo. Postupně se bude vylepšovat. Najednou se to vše nedá, to se pak furt jen vylepšuje a vylepšuje a online se to nikdy nedostane.
Takže prosím o trpělivost, bohužel mám i jiné povinnosti ;)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#60 » pát 4. bře 2016, 18:02

Na mobil je potřeba nainstalovat Tapatalk a je po starostech.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů