ZP přes datovku - zkušenosti



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#46 » ned 27. lis 2022, 14:58

Je super že toto fórum existuje. Jako nováčkovi mi to suprově pomáhá se ve všem zorientovat a neudělat nějakou hloupost ;-)

Díky ;-)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#47 » ned 27. lis 2022, 15:16

Jo. Je více úrovní přístupu do CRZ a prodejce má tu nejnižší. Ono je to dost logické už vůči GDPR. PČR vidí přímo do evidence obyvatel a tam je skutečně všechno. Nejen Tvůj ZP a Tvoje zbraně. Na druhou stranu, je vidět, který policista se do systému přihlásil a ten to musí eventuálně i zdůvodnit. Dost už jich na to dojelo.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 168

Příspěvek#48 » pon 28. lis 2022, 09:56

marinakus: Tak pokud jde o nějakou zákonnou úpravu dokladů/prokazování totožnosti, tak to je potřeba vztahovat především k orgánům veřejné moci – fízlům a úředníkům. Pošta není orgán veřejné moci (vyjma přepážky czechpointu), je to soukromoprávní organizace podobně jako banka, nebo půjčovna bruslí. Může si stanovit vlastní úpravu prokazování svých klientů v různých situacích a taky to dělá. Viz např. Poštovní podmínky – základní poštovní služby, článek 23, zabývající se prokazováním totožnosti při dodání.



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#49 » stř 30. lis 2022, 11:52

Tak mé zkušenosti s datovkou:
Přihláška k ZoZ ANO - vše naskenovat, zaplatit 100,- na účet, potvrzení přidat k datové zprávě a vše poslat s textem, kam by člověk rád šel na zkoušku.
ZP ANO, malé ALE - vše naskenovat, poplatek zaplatit přes účet a potvrzení přidat k dokumentům. Osobně nebo poštou zaslat fotku (můžete s sebou vzít originál ZoZ, je pro ně fajn jej mít v originálu)
Nákupko ANO - jen poslat
Registrace - zašel jsem rovnou v den koupě a už mám PZ v ruce.

Takže Brno úplně na pohodu!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů