ZP - Spolehlivost

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#106 » ned 4. pro 2022, 12:38

OT a nenávistné projevy odmazány a po zásluze odměněno. Další plevelení = pauza pro všechny účastníky!

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#107 » ned 4. pro 2022, 12:57

BrozT píše:Aby Vám to ovlino zbrojak… muselo by to byt trestné i zde… používejte hlavu… jak Můžete ztratit spolehlivost za vyhazovak v Germanii… když tady je to legální


Pokud by Tě za to v Německu odsoudili, je velice pravděpodobný problém i tady.



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#108 » ned 4. pro 2022, 13:16

Třeba v GB té můžou zavřít i za záchranářský nůž.
Ignorovat pravidla se prostě nemá.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#109 » ned 4. pro 2022, 13:29

Tak znova, všechno co se stane v zahraničí a mělo by to ovlivňovat výkon práva občana ČR, musí byt prověření z hlediska trestnosti… nebo mě nedají ZP, ze jsem sedel někde dva roky cizoložství nebo podobnou blbost…



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#110 » ned 4. pro 2022, 13:34

Piggy píše:Není to opak, je to totéž: nebudou tě soudit znovu, ale zapíšou ti to do trestního rejstříku jedině v tom případě, že bylo vydáno pro čin trestný i podle práva České republiky. Pokud ten trestaný skutek nebude u nás trestným činem, jako by se nestalo.
Ještě je možnost, že venku to bude trestný čin, ale u nás jenom přestupek, tam netuším, jak by se to mělo správně správně řešit.


Tam to bude na základě personality… placnu blbost utluces babu někde v Arábii a tam ti řeknou, že pohoda Pac to byla slapka… takže přestupek… tady se to domaknou a budeš souzen dle naseho práva…

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1299

Příspěvek#111 » ned 4. pro 2022, 17:04

kolombo píše:
BrozT píše:Aby Vám to ovlino zbrojak… muselo by to byt trestné i zde… používejte hlavu… jak Můžete ztratit spolehlivost za vyhazovak v Germanii… když tady je to legální


Pokud by Tě za to v Německu odsoudili, je velice pravděpodobný problém i tady.


Kdepak... Vím o případu, kdy Rakušani chtěli předat stíhání Čecha, co měl u sebe boxera, i pro nedovolené ozbrojování (+ měl nějaké krádeže aut). ČR převzala jen ty krádeže.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#112 » ned 4. pro 2022, 18:43

Asi bych se tomu problému raději vyhnul při balení na cestu.

Slyšel jsem o problému s nebezpečnou zbraní dětský prak v Žitavských horách a tam to vedlo k odsouzeni v Německu a následné ztrátě ZP v ČR. Ale spis jsem nečetl, osobně aktéry neznám.



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#113 » ned 4. pro 2022, 19:24

To je informace tak nějak k ničemu. Já jsem třeba slyšel, že u nějakýho pána na zahradě přistáli ufoni. Hodnota sdělení stejná.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#114 » pon 5. pro 2022, 07:47

Informace je to, že je dobré si zkontrolovat, co bereš sebou do oblasti, kde můžeš překročit hranice i při běžné turistice. A také že je rozdíl mezi naší a třeba Německou Policií. Mohou kontrolovat a řešit něco, na co nejsme zvyklí.



madinnit
Příspěvky: 4

Příspěvek#115 » ned 19. úno 2023, 17:27

Dobrý den, momentálně se připravuji na zkoušky na ZP, a jedna z otázek mě docela zarazila.
Podle zákona se prý nepovažuje osoba za spolehlivou, pokud měla více než jeden přestupek za poslední tři roky.
No a mě minulý rok v březnu chytili policisté za to, že jsem šel na červenou.
Dali mi blokovou pokutu 200kč, peníze jsem zrovna u sebe neměl, potom jsem na to nějakou dobu zapomněl, a zaplatil jsem to až když mi přišla výzva poštou.
Druhý přestupek ale, byl o dva měsíce později.
Seděl jsem v MHD, jel jsem na jízdy do autoškoly.
Zapomněl jsem sluchátka, a aby mi to uteklo tak jsem se díval na seriál.
Najednou na mě začne křicet nějaký postarší pán, tak kolem šedesátky, že jsem neohleduplnej čurák a že si to mám ztlumit.
Bylo jasně vidět, že měl trochu vypito, což se potom potvrdilo v dopise, který jsem později dostal od PČR.
Nezvolil úplně nejlepší způsob, jak mi to říct, ale uznal
jsem, že to někomu může vadit, a tak jsem si to ztlumil a díval jsem se bez zvuku s titulkama.
Chvíli na to řekne, "Ne, úplně si to vypni."
Jsem nekonfliktní člověk, ale co je moc, to je příliš. Co je mu po tom, jestli se dívám do mobilu?
Zeptal jsem se, co udělá, jestli neuposlechnu.
Odpověděl, "Nebo dostaneš do držky, mladej."
Jenom jsem si tak uchichtnul, protože jsem nečekal, že dodrží slovo.
To ho asi naštvalo, protože v tu ránu vyletěl ze sedačky, přiběhl ke mně, začal mě škrtit, a dal mi pravej hák na nos.
Nemohl jsem mluvit, a tak jsem udělal to první, co mě napadlo.
Přestal, ale bohužel jsem se mu trefil zrovna do oka, a taky jsem mu asi rozštípnul obočí, protože mu začala téct krev.
Řidička zavolala policii, ty to sepsali, a potom mi řekli, že budu předvolán k výslechu.
Naštěstí tam byla přítomna paní, která mi dosvědčila, že jsem nebyl agresor.
Když jsem potom na ten výslech na úřad přišel, páni úředníci sice chápali, že jsem se nechtěl nechat zmlátit, ale řekli, že jsem se prý mstil (?), a tak že budu muset zaplatit 100kč pokutu.

Co myslíte? Bude to problém? Jinak problémy se zákonem nemám, nepiju, nefetuju, nic takového.

Předem děkuji všem za odpověď.


Sloučeno s existujícím tématem. Peggy



JirkaCV
Příspěvky: 1523

Příspěvek#116 » ned 19. úno 2023, 17:33

Přečti si zákon 119, stejně se ho budeš muset dobře naučit.
Podle toho, co popisuješ, problematický přestupek je jenom to napadení. Takže nemáš dva, ale jenom jeden.
Doporučuju se neptat tady, ale zajít si na PČR OZBM a zeptat se tam. Neboj, hlavu ti neutrhnou a určitě ti vyjdou vstříc.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#117 » ned 19. úno 2023, 17:34

Konkrétně par. 23, odst. 1.



madinnit
Příspěvky: 4

Příspěvek#118 » ned 19. úno 2023, 17:35

JirkaCV píše:Přečti si zákon 119, stejně se ho budeš muset dobře naučit.
Podle toho, co popisuješ, problematický přestupek je jenom to napadení. Takže nemáš dva, ale jenom jeden.
Doporučuju se neptat tady, ale zajít si na PČR OZBM a zeptat se tam. Neboj, hlavu ti neutrhnou a určitě ti vyjdou vstříc.

Ok, děkuji za rychlou odpověď.



JYbour
Příspěvky: 226

Příspěvek#119 » ned 19. úno 2023, 18:13

Sranda je, že přihlášku si podat můžeš, zkoušky udělat a zaplatit taky a lustrace probíhá až v okamžiku, kdy jdeš požádat o vydaní ZP. Se mnou byl na zkouškách borec, udělal bez problémů a až následně zjistil, že mu ZP nevydají :)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2233

Příspěvek#120 » ned 19. úno 2023, 19:38

Nevím, ale není odražení útoku nutná obrana ? Navíc byla zřejmě v podobném rozsahu jako útok.

Ale pokud uznáš přestupek, je další řešení prakticky nemožné :-(

V případě problémů je dobré přizvat právníka, jen by to určitě stálo výrazně víc, než ta pokuta.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: tata7474 a 29 hostů