Půjčení zbraně kat B jinému držiteli ZP



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#16 » stř 4. říj 2023, 18:37

Všechno tohle řeší samostatné povolení na nadlimitní zásobníky a střelivo A-I. Získání není vázáno na cokoli jiného.



JirkaCV
Příspěvky: 1661

Příspěvek#17 » stř 4. říj 2023, 18:40

Ani, když si chci pučit vykastrovanýho kalacha?



skagerak
Příspěvky: 1021

Příspěvek#18 » stř 4. říj 2023, 19:10

Nerikam ze se pisemnym souhlasem neco pokazi, ale zakon to pokud vim nevyzaduje (mam par kveru pujcenych "na povoleni" a pisemny souhlas se policii nedaval ani jednou..., u toho posledniho ale volali majiteli mozna i chteli souhlas tak jim to bylo receno ustne).
Do obcanskopravni stranky veci policii zas tak moc neni (pro srovnani ani u nakupu neukazuji kupni smlouvu ktera ani nemusi mit pisemnou formu)....



JirkaCV
Příspěvky: 1661

Příspěvek#19 » stř 4. říj 2023, 19:46

U nákupu u obchodníka tě předběhne zápis v CRZ.
Možná do toho PČR nic není, ale doklad, že na přihlašovanou / dlouhodobě půjčenou zbraň máš nějaký legální nárok chtít můžou.



skagerak
Příspěvky: 1021

Příspěvek#20 » stř 4. říj 2023, 22:37

U nakupu u obchodnika nejspis (ale v zasade ne nutne..) predbehne.


Na policii obcas chcou ruzne veci to je pravda. Nekdy je to v souladu se zakonem nekdy je to jen mistni tvorivost, ktera se v case a miste obcas meni.

Nemyslim ze z neceho plyne povinnost jim ukazovat treba pisemnou kupni/darovaci smlouvu ci smlouvu o vypujce (nebo snad najmu)
Ale klidne mne presvedc...



cipis
Příspěvky: 2148

Příspěvek#21 » stř 4. říj 2023, 23:50

Občanský zákoník umožňuje smlouvy uzavírat i ústně.
Drtivou většinu zbraní, co byla koupená z druhé ruky, jsem měl na ústní smlouvu.
A u přihlášení jsem jen uvedl, že smlouva byla uzavřena ústně. A tím to celé končí.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#22 » čtv 5. říj 2023, 13:25

Pokud lze skutečně přijít na PCR se žádostí o povolení držet a nosit zbraň třetí osoby, tedy jejího oprávněného vlastníka a přitom jen prohlásit, ze jsem s majitelem uzavřel ústní dohodu o zapujcce a PCR to povolení vydá, aniž by si ověřili souhlas vlastníka, je tady sakra něco hodně špatně.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#23 » čtv 5. říj 2023, 13:58

nerozumim tomu, preco by to malo byt spatne. Uplne rovnako si mohol predsa kedykolvek prist na policii a poziadat o povoleni drzet, nosit a nabyt vlastnictvi konkretneho kusu zbrane konkretneho vyrobneho cisla bez toho, aby si dokladal akykolvek dokaz o tom, ze taku zbran a takeho cisla ti je ochotny ktokolvek predat. A tak, jak sa nezaujimaju o to, ci ti to niekto preda, by sa nemali zaujimat o to, ci ti to niekto pozicia, pretoze im je do toho hovno. Oni maju vydat len formalne povolenie, ze take nieco vobec mozes mat pri sebe. Samotna zapujcka ide mimo nich.



cipis
Příspěvky: 2148

Příspěvek#24 » čtv 5. říj 2023, 14:05

Člověče, a dokonce to jde i na neznámou zbraň neznámé osoby. To jsou věci, co?

Co je na tom špatného? Policii nezajímá vztah, jen vydává povolení dle zákona. A k tomu vydání povolení žádný souhlas nepotřebuje.
To je jako by si volali do kšeftu na onu neznámou zbraň kat. B, jestli teda jako že ti ji prodají ...

PetKar píše:Pokud lze skutečně přijít na PCR se žádostí o povolení držet a nosit zbraň třetí osoby, tedy jejího oprávněného vlastníka a přitom jen prohlásit, ze jsem s majitelem uzavřel ústní dohodu o zapujcce a PCR to povolení vydá, aniž by si ověřili souhlas vlastníka, je tady sakra něco hodně špatně.



skagerak
Příspěvky: 1021

Příspěvek#25 » čtv 5. říj 2023, 14:24

Petkar, pokud ti nekdo sebral kver tak to nahlas, pokud je tak blbej ze si ho che prihlasit nebo alepson udelat povoleni na noseni/drzeni tak super, ne?

Komu kver nechces pujcovat tomu ho nepujcuj, a predpokladam i ulozeni tak aby se k tomu neopravnene osoby nedostaly...



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#26 » čtv 5. říj 2023, 14:38

Ono je to hlavně důsledek povinnosti formálně naplnit směrnici EU.

Ale .. když zbraň kat. B pořizuju, tak stačí vyplnit specifikaci jen velmi obecně. Puška samonabíjecí, pistole samonabíjecí... a když nákupko použiju, tak už ho nemůžu použít na jinou zbraň.

Jak je to s tím povolením nosit bez nabytí? Tam přece není ten moment, kdy převodem bylo povolení použito a vyčerpáno.

Takže modelově - příjdu na PČR s žádostí o povolení k nošení samonabíjecí pistole (nikoliv vlastnění). Oni mi ho udělí a já si zajdu ke kámošovi, on mi půjčí pistoli, protože uvidí to povolení. Pak mu ji vrátím a půjčím si jinou od souseda atd celkem bez omezení, pořád na jeden papír.. takhle je to myšleno?
Anebo v takovém případě PČR vyžaduje přesnou specifikaci toho konkrétního kusu?



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#27 » čtv 5. říj 2023, 15:12

Zbraň nemohu nosit, nebo s ni zajít na střelnici bez její registrace. Takže ano, mohu ji mít u sebe když mám nákupko. Ale to je tak vše. Abych dostal PZ, tak se s ní musím dostavit na oddělení a vyzvednout si kartičku.



JirkaCV
Příspěvky: 1661

Příspěvek#28 » čtv 5. říj 2023, 15:18

aifel nechce zbraň vlastnit, pouze si jí půjčit a nějakou dobu držet, popřípadě nosit.
Proto by měl vyplnit "nákupko", s tím, že zaškrtne pouze držení a nošení a úplně vyplní o jakou zbraň se jedná (včetně výrobního čísla).
PZ zůstane na původního majitele, jiný se vydávat nebude.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#29 » čtv 5. říj 2023, 15:53

Jo, tak to bude, máš recht. Nemá to nějak líp řešit nový ZoZ?



Piggy
Příspěvky: 1920

Příspěvek#30 » čtv 5. říj 2023, 16:09

Podle návrhu se do CRZ k registrované zbrani zapíše kromě vlastníka i "vedlejší držitel" (nebo x vedlejších držitelů).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Neptun a 16 hostů