Nový zákon o zbraních



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#256 » pon 6. kvě 2024, 11:18

Dnes mám od toho chlapíka z MÚ čerstvou informaci. Cituji:

"Prostě to dopadlo špatně.
Dělal jsem testy u psychologa. Vyplňoval jsem otázky typu "mám pocit, že mám jakýsi šestý smysl" a výběr odpovědí Určitě ano, spíše ano, spíše ne, určitě ne...
Tak to jsem vyplnil. Pak takový ten klasický test inteligence s určováním dalšího obrázku, test pozornosti a pak pohovor.
Ptal se mě proč jsem si pořídil zbraň, co jsem s ní dělal ten den na fakultě atd. Velmi podobné jako u psychiatra. A ten z toho vyvodil, že jsem naprosto zdravý. Tak jsem to podobně opakoval i zde.
Jenomže pak z něj vylezlo: "kdybyste měl zbroják A nebo B, tak bych s tím neměl problém. Jenomže vy máte Éčko a nosíte zbraň mezi lidi. Hm. A já nemám informace, co se na té fakultě stalo. Takže navrhnu odklad půl roku..."

Hm, bezva. Takže já nejsem magor, co by byl třeba agresivní nebo tak a A bych klidně mít mohl. Jen psycholog nemá informace, tak mám smůlu...

Doktorka pak logicky vystavila negativní posudek.
Říkám jí, že ale s A by psycholog neměl problém. Tak jestli by mi nevystavila posudek na A, že bych si holt udělal znova zkoušku, abych měl zbraně alespoň doma a časem třeba rozšířil na E. A ona, že prý ne. Prý musím navštívit klinického psychologa a ten by případně měl zvážit psychoterapii. A až poté by mi A mohla vydat. Vypsala mi žádanku ke svaté Anně.
No dobře, dobře. Jdu do té nemocnice, tam si nějaká asistentka okopíruje tu žádanku a prý mi zavolá.
Po týdnu (!) skutečně zavolala. Nemají kapacity. Snad, možná v září... snad za půl roku.
Obvolávám další klinické psychology. Zpravidla to nikdo nebere.
A když už se náhodou dovolám, nemají kapacity. Jedna se mě ptá, jaký mám problém. Stručně jí to vysvětlím a ta se mi přímo vysměje do telefonu, prý "hm, tak bez toho se dá žít, máme tu horší případy..."
Nakonec jsem teda našel soukromou, takže placenou psychoterapeutku. Za tou jdu příští pondělí (taky čekací doba asi tři týdny...). Je to psychoterapeutka, nikoli klinická psycholožka. Tak snad to bude stačit a doktorka mi pak napíše alespoň A.

Do toho se mi samozřejmě ozvali z policie. Logicky Rozhodnutí o odnětí zbrojního průkazu. Mám teď šest měsíců na to, si udělat zbroják znovu, nebo po šesti měsících nabídnou mé zbraně podnikateli k odkoupení (samozřejmě skoro zadarmo...), nebo je na někoho převést.

Taky jsem se ptal policie na ten vlastní incident a prý je vyšetřování ukončeno. A nic. Ani přestupek jsem tam nespáchal.

Takže si to shrňme: nedopustil jsem se žádného protiprávního jednání, jen jsem se nelíbil jakési ženské. Byly mi preventivně zadrženy zbraně ("to víte, teď po té Praze se všichni bojí, jinak by se to neřešilo") s tím, že si na vlastní náklady musím opatřit psychologa. Psycholog řekne, že nemá informace, co se tam vlastně stalo, takže minimálně na půl roku mám smůlu, ale A by mi dal. Praktická doktorka mi A dá až pokud navštívím klinického psychologa, který ale prostě není k dispozici. Možná za půl roku. Policie mi zbroják sebere a dá mi lhůtu půl roku na zařízení nového...

To je tak absurdní...
Kdyby mi zbraně vrátili, byla by to lepší psychická vzpruha než deset klinických psychologů. Ale to oni ne. Oni mi budou klást nesplnitelné podmínky a čekat, až se zblázním definitivně... to celé proto, že... jsem nic nespáchal "ale to víte, ta Praha..." "



monk
Příspěvky: 189

Příspěvek#257 » pon 6. kvě 2024, 11:58

Zajímalo by mě, proc ten člověk vůbec byl na dnu otevřených dveřích.



getsome
Příspěvky: 634

Příspěvek#258 » pon 6. kvě 2024, 11:59

"Zavinil si to sám, podívejte se co měl na sobě..."

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 3015

Příspěvek#259 » pon 6. kvě 2024, 12:00

To že nemaj čas bude často výmluva pro to, že to nechtěj dělat. A bojej se. Ostatní se také bojí. Bojí se pracovat správně. Ubohé. Bože ten stát je ubožák.



cipis
Příspěvky: 2144

Příspěvek#260 » pon 6. kvě 2024, 12:12

Tohle je nemistna otazka, v demokracii by nemela zaznit.
Ale jestli chces, tak protoze to byl den otevrenych dveri.
Jestli mas potrebu, muzes treba chodit na pohrby, co jsou u vas v kostele. A nikomu neprislusi se ptat, proc tam chodis ...

monk píše:Zajímalo by mě, proc ten člověk vůbec byl na dnu otevřených dveřích.



monk
Příspěvky: 189

Příspěvek#261 » pon 6. kvě 2024, 12:26

ale ano je. Jde o to kdyz nekam cílene jdu neco delat, tak musim vyhonotit co se muze stat. Kdyz budu chodit na pohrby a hlasite se smat tak budu vyveden nebo dostanu pres hubu nebo oboji. A na te skole: 1) stal obeti systemu a meli by jsem mu pomoc nebo 2) sel naproti tomu cemu ted celi.
Naposledy upravil(a) monk dne pon 6. kvě 2024, 12:27, celkem upraveno 1 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#262 » pon 6. kvě 2024, 12:27

Nerozumím jednomu. Jak si může udělat zbroják "znova", když mu byl odebrán stávající kvůli zdravotní nezpůsobilosti?



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#263 » pon 6. kvě 2024, 12:31

Nový si může udělat, ale bude muset mít novou zdravotní způsobilost. Tu má podmíněnou speciálním psychologickým vyšetřením a psychoterapií. Až jej "vyléčí" psychoterapeut, tak mu prý možná dají kladný posudek omezený jen na "A".
Naposledy upravil(a) iloveguns dne pon 6. kvě 2024, 12:42, celkem upraveno 2 x.



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#264 » pon 6. kvě 2024, 12:38

Tu ale nedostane. Leda by ukecal to A (tím pádem i B, stejné podmínky) aby mu neprodali hračky.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#265 » pon 6. kvě 2024, 12:44

JirkaCV píše:Nerozumím jednomu. Jak si může udělat zbroják "znova", když mu byl odebrán stávající kvůli zdravotní nezpůsobilosti?


Jsou to stejné podmínky, jako když děláš nový ZP. Pokud neprojdeš z jakéhokoli důvodu, třebas i na zdravotní způsobilost, tak to za půl roku můžeš zkusit znovu. PČR mu jen citovala ze zákona.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 699

Příspěvek#266 » pon 6. kvě 2024, 12:49

Vím že se tady do mě pustíte, ale opět tady musím nakopírovat ...

Chovejte se tak, abyste nikdy nemuseli mít pocit, že by vám mělo hrozit odebrání zbraní.

Pokud půjdu na nějakou akci a budu tam na sebe strhávat pozornost a ještě k tomu budu ozbrojený, tak jak to asi může dopadnout?
A myslím si, že je velmi relevantní otázka, proč tam vlastně šel. To byla možná ta klíčová věc, proč mu to psychouš nedal.
Za normálních okolností je to samozřejmě jedno, ať si každý chodí kam chce, ale když se pak něco stane, máte co vysvětlovat.



odouda
Příspěvky: 69

Příspěvek#267 » pon 6. kvě 2024, 12:51

dan: naprostý souhlas, mám to podobně.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#268 » pon 6. kvě 2024, 13:03

Destructor píše:Vím že se tady do mě pustíte, ale opět tady musím nakopírovat ...

Chovejte se tak, abyste nikdy nemuseli mít pocit, že by vám mělo hrozit odebrání zbraní.

Pokud půjdu na nějakou akci a budu tam na sebe strhávat pozornost a ještě k tomu budu ozbrojený, tak jak to asi může dopadnout?
A myslím si, že je velmi relevantní otázka, proč tam vlastně šel. To byla možná ta klíčová věc, proč mu to psychouš nedal.
Za normálních okolností je to samozřejmě jedno, ať si každý chodí kam chce, ale když se pak něco stane, máte co vysvětlovat.


Proč tam šel, je jeho věc. Ale pokud vím, tak tam chodil pravidelně a brojil proti vedení školy. Dřív tam studoval a s vedením fakulty měl nějaké spory. A tak tam chodil každý rok v den otevřených dveří a přítomné seznamoval s tím, jak děkanka lže a jak láká nové studenty na to, co je ve skutečnosti jinak. Děkanka jej dobře znala.



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#269 » pon 6. kvě 2024, 13:33

Asi nikdy neslyšel o strategii šedého muže.
https://www.youtube.com/watch?v=nMlrUWIwxG0



bbobb
Příspěvky: 357

Příspěvek#270 » pon 6. kvě 2024, 13:43

Trochu se v tom ublizenym remcani mozna ztracim, ale pripad tohohle typka se tyka noveho zakona o zbranich jak?

Zdravotni zpusobilost snad musi mit kazdej vzdycky, praktik mohl vzdycky posilat na testy a na testech jste ji vzdycky nemuseli dostat. Cim se tohle teda lisi a jak to souvisi? Myslim na zaklade faktu, ne zvatlani, jestli je nefer, ze nekomu pripadal podezrelej opravnene, nebo ne.

Nebo se tu oklikou snazite naznacit, ze soucasny podminky jsou moc prisny a pokud clovek nekde dostane podepsanou zpusobilost jednou, tak uz ji ma mit permanentne?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů