Dovoz zbraně do ČR (nákup zbraně v zahraničí)



Střelec
Příspěvky: 1684

Příspěvek#256 » pát 29. zář 2023, 17:26

1) U pozemní dopravy by jste měli rovněž mít transportní povolení od všech zemí, přes které zbraň vezete. Zde doporučuji trochu osobní statečnosti. Ideální je nákup v Německu.



Než jsem se dostal o tomuto bodu, tak jsem se právě chtěl na toto zeptat, protože je třeba souhlas i zemí, přes které člověk transport pozemní cestou provádí a v textu jsem na to nenarazil. Ohledně té "osobní statečnosti", spíš bych to nazval osobní blbostí, stačí běžná silniční kontrola, z nějakého důvodu třeba důkladnější, jak známe třeba z Německa a odůvodněním. "protože podezřelý cizinec" (v Rakousku jsem nezažil, ale nevyloučím, že se nemůže stát) a rázem je člověk za katrem v zahraničí, v ČR bez ZP a to prostě chceš. Sorry jako. :roll:

PS: Dovezl jsem vícero zbraní z Rakouska, Německa a toto riskovat bych neměl koule.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#257 » pát 29. zář 2023, 18:55

Mě by spíš zajímalo, jestli má průjezdní stát nějaký důvod povolení nevydat, když to schválí jak stát původu, tak stát dovozu. Nebo to okolní státy zakazují apriori?



Střelec
Příspěvky: 1684

Příspěvek#258 » pát 29. zář 2023, 21:08

Např. konkrétně uvedené Rakousko z vlastní zkušenosti. Dovoz zbraně ze Švýcarska(CHE->AUT->CZE), opakovací kulovnice, nebyl problém. Jen to stojí čas a peníze, po druhé bych to neabsolvoval, ale jen z pohodlnosti (hlavně kvůli Švýcarsku, protože není EU). Provedeno v 2018.



dan
Příspěvky: 331

Příspěvek#259 » stř 4. říj 2023, 01:23

risa2000 píše:má průjezdní stát nějaký důvod povolení nevydat, když to schválí jak stát původu, tak stát dovozu
Stat je suverenni subjekt, ktery musi jen to, k cemu se nekomu zavazal. Pripadne to, k cemu ho nekdo jiny dokaze donutit silou (coz asi neni na tenhle pripad aplikovatelne).



TPetrik
Příspěvky: 6

Příspěvek#260 » stř 15. lis 2023, 22:07

Zdravím kolegové, letos jsem realizoval svůj první dovoz z DE a rád bych se podělil o zkušenost. Po přečtení mnoha příspěvků zde na fóru a studování problematiky jsem nakonec šel cestou využití zprostředkovatele. Mohu velmi vřele doporučit https://www.ezbrane.eu/ V mém konkrétním případě šlo S&W 29-2, který jsem v ČR nebyl schopen sehnat. Koupě byla z eGun.de. Velmi vstřícný přístup a poradenství, nakonec vyšla až třetí aukce, za neúspěšné aukce jsem nic neplatil. Jen vyberete (případně se dopředu poradíte) aukci, složíte jistinu, domluvíte se na max. příhozu a hotovo. Obchod vše zařídil, v čase průběžně komunikoval a na konci jsem měl zbraň se šedivákem a máte to bez starostí. Jasně, není to zdarma (za DE byl paušální poplatek 5 tis. Kč all inclusive), ale to ani nemůže. Obchod krom aukcí na eGun stejným způsobem umí zařídit i dovoz přímo z obchodu/soukr. prodejce, dělají hlavně německy mluvící země, ale umí i jiné včetně US (jen cena bude vyšší). Tedy pokud je pro vás cena přijatelná, tak za mě ideální varianta. Snad to někomu z vás pomůže a ať se daří.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#261 » pon 4. pro 2023, 20:45

Mel bych dotaz na ty, kteri si nekdy privezli nejakou zbran z USA. O kolik mam zhruba pocitat navyseni ceny zbrane oproti cene, kterou vidim v US e-shopu? Je mi jasny, ze je to znacne variabilni a vstupuje do toho cela rada promennych, ale zajimalo by me, zda je to treba 50%, 80% nebo vic?



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#262 » pon 4. pro 2023, 21:12

antonspelec: Čistě ze zvědavosti - jak si ten dovoz představuješ? Že to povezeš v cargo s sebou v letadle?

Uživatelský avatar
morho
Příspěvky: 701

Příspěvek#263 » pon 4. pro 2023, 23:06

antonspelec: me puška v ceně 1820 USD vyšla na hodně přes 80tis CZK. Na straně exportéra šlo k pušce samotný ještě 250 za exportní licenci, 180 jemu poplatek a 500 přeprava. Rok 2019.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 553

Příspěvek#264 » úte 5. pro 2023, 08:03

To risa: problém je otravné papírování, letecké společnosti se zbraní nemají absoluně problem. Např. Smarti vezmi zbran do přepravy i v běžných koupáckých letech za 2400kč.



risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#265 » úte 5. pro 2023, 09:48

DesertEagle: To jsem netušil, že to jde letadlem takhle snadno. Pro mě býval vždycky adrenalin, už jenom vození bombiček do záchrané vesty.

Uživatelský avatar
SunWuKung
Příspěvky: 41

Příspěvek#266 » úte 5. pro 2023, 19:34




risa2000
Příspěvky: 849

Příspěvek#267 » úte 5. pro 2023, 20:12

SunWuKung: Paráda, přečetl jsem to jedním dechem :).



JirkaCV
Příspěvky: 1609

Příspěvek#268 » úte 5. pro 2023, 20:29

Nojo, to byl dfens ještě normální.



antonspelec
Příspěvky: 1197

Příspěvek#269 » stř 6. pro 2023, 22:18

morho píše:antonspelec: me puška v ceně 1820 USD vyšla na hodně přes 80tis CZK. Na straně exportéra šlo k pušce samotný ještě 250 za exportní licenci, 180 jemu poplatek a 500 přeprava. Rok 2019.

Dekuju za zajimavej konkretni priklad. Me bylo receno u zbrane z USA vynasobit cenu u US prodejce 1,6 - 1,8x, cimz se dostanu na celkovou cenu, na kterou me cela ta sranda prijde pri dovozu do CR. Navic jeste ztrata zaruka vyrobce a udajne mozne problemy na zkusebne :?
Takze uplne nevim, zda ma vubec smysl to absolvovat

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 553

Příspěvek#270 » čtv 7. pro 2023, 09:43

Momentálně se prokousávám formuláři na Ministerstvu Průmyslu a Obchodu, abychom si sami realizovali transporty. Je to veselé čtení :-) pokud si někdo chce o tématu pokecat či je na stejné cestě potom prosím SZ.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti