ZP a 3 roky

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2234

Příspěvek#31 » stř 5. črc 2023, 06:20

Jestli chceš konkrétní přesnou radu, dej konkrétní přesný příběh s daty... Jinak tu každý, kdo se ti snaží poradit, vaří z vody a mrhá časem svým, i těch, co to čtou.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#32 » stř 5. črc 2023, 12:00

pavelg píše:iloveguns: Kdyby tady někde v koutě seděl pan Smrtka, ukrutně by se tomu, cos napsal, smál.


Nevím, kdo je to pan Smrtka. V trestním zákonu v aktuálně platném znění není žádný paragragf, ve kterém by byl jmenován trestný čin pod názvem Historický revizionismus.



iloveguns
Příspěvky: 1460

Příspěvek#33 » stř 5. črc 2023, 16:23

Ještě mne napadá, že by mohlo jít o tento trestný čin:

§ 405 Popírání, zpochybňování, schvalování a ospravedlňování genocidia
Kdo veřejně popírá, zpochybňuje, schvaluje nebo se snaží ospravedlnit nacistické, komunistické nebo jiné genocidium nebo nacistické, komunistické nebo jiné zločiny proti lidskosti nebo válečné zločiny nebo zločiny proti míru, bude potrestán odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

Obecně se tomu také říká historický revizionismus.



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#34 » stř 5. črc 2023, 21:31

Pokud vím, tak za tento "revizionismus" zatím padlo půl roku podmíněně.
https://www.novinky.cz/clanek/krimi-dem ... l-40431934

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 821

Příspěvek#35 » čtv 6. črc 2023, 22:45

Hele, není tento dotaz nějaký projekt Kazmy? Popravdě mi připadá, že tazatel je opravdu trochu mimo. Proč se nemůže zeptat konkrétně a jen mlží...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2253

Příspěvek#36 » pát 7. črc 2023, 06:59

Asi se nechce identifikovat, což by, při přesném popisu co a jak, nepochybně musel udělat.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#37 » pát 7. črc 2023, 07:08

Sobiho: To je těžké odhadovat. Může to být srandista, který si nastudoval pár případů a vymyslel si ten svůj, nebo má obavy, aby mu při zveřejnění místní nebo jiní aktivisti neudělali další peklo ze života.
V tomto režimu je jedna věc spolupráce soudů, policie, státních zástupců, soudních znalců a aktivistů a další věcí je systémová šikana nepohodlných lidí. To se dá přijít krom ZP o spoustu věcí čistě proto, že se někdo rozhodne, nebo za ním přijdou aktivisti, že by například neměl zaměstnávat ošklivého člověka.
Roky trvající šikana tohoto typu není žádný med a člověka zlikviduje sociálně případně i s rodinou. Kromě toho, pokud soud skončí podmínkou, znamená to taky, že bývají podmínky ještě gumověší než ty paragrafy, podle kterých režim odstoudil.
Takže třeba i realistický popis procesu nebo zveřejnění dokumentů "by mohlo vzbudit nenávist" nebo "bylo znalcem označeno za pokračování v extremismu" a dotyčného by režim poslal do kriminálu prostě za porušení podmínek. Tady jsem o tom psal v tom politickém vlákně, co bylo zrušeno, opakovat se nebudu, zejména když to není zde vítáno. Kdo to tehdy sledoval, by měl tušit, kdo jásavě podporuje tyhle procesy původně z neznalosti, později z tuposti, tomu to stejně nemá cenu opakovat.
Rozhodně nastíněný scénář je realistický, ovšem bez jména a dokumentů z procesu a soudu se nedá stoprocentně určit, jestli je to skutečný případ.
Je tu taky možnost, že dotyčný může být z Útvaru a hledat potenciálně vhodné lidi k exemplární šikaně - že nadhodí návnadu a kdo se vyjádří tak, že na něj padne paragraf za zpochybňování nebo "by mohl vzbudit v někom nenávist", a tak by mohl poznat kouzlo politických procesů. I takové případy jsou známy.
Každý si to prostě musí přebrat sám a těmi znalostmi, které má nebo třeba na základě tohoto si zjistí. Odkazů jsem za tu dobu dával spoustu.
Vzpomínáte, jak učitelku vyhodili kdysi ze školy a soudili za to, že v době Operace Irácká svoboda řekla, že v Bagdádu se nic neděje?



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#38 » pát 7. črc 2023, 07:21

iloveguns píše:
pavelg píše:iloveguns: Kdyby tady někde v koutě seděl pan Smrtka, ukrutně by se tomu, cos napsal, smál.


Nevím, kdo je to pan Smrtka. V trestním zákonu v aktuálně platném znění není žádný paragragf, ve kterém by byl jmenován trestný čin pod názvem Historický revizionismus.


Tento pan Smrtka
https://youtu.be/VI73aF6li18?t=5567

Jistě u nás není žádný paragraf, který by měl v textu historický revizionismus. Přesto jsou lidi pronásledováni a odsuzováni za výroky typu "VŘSR nebyla" nebo "Za Francouzské revoluce to bylo trochu jinak". Anebo i prosté "v Bagdádu se nic neděje" či "hranice by se měly bránit i s použitím zbraní". A brzy to bude i za výrok "ale on je přece muž"



Carloss
Příspěvky: 2983

Příspěvek#39 » pát 7. črc 2023, 07:29

Tady to, myslím, poněkud už přitahuješ za vlasy. Přijde mi, že podle toho, cos napsal by ses právě teď mohl stát terčem systému právě ty.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#40 » pát 7. črc 2023, 07:39

Však každý si může prostudovat případy politických procesů a posoudit sám. Terčem se může stát úplně každý prakticky kdykoliv, pokud bude mít někdo zájem na něm osobně, nebo si ho vyberou jako exemplální případ k demonstraci pro ostatní.

Vzpomeňme hostinského Palivce, který "byl vždycky tak vopatrnej" .. ale doplatil na nenávistný projev.
A dnes by neprošel už vůbec se svou filosofií "host jako host, zaplať si pivo a kecej si co chceš" .. takhle širokou svobodu slova dnes samozřejmě nemáme a takové výzvy by jistě mohly vést ke stíhání.



Carloss
Příspěvky: 2983

Příspěvek#41 » pát 7. črc 2023, 08:04

Když jsi zmínil Palivce, všiml sis, že tam si protiřečí? V jeden moment říká "zaplať si pivo a kecej si co chceš" a v jinym okamžiku "já tyhle řeči nemám rád".



JirkaCV
Příspěvky: 1613

Příspěvek#42 » pát 7. črc 2023, 08:11

Já teda nevím jak u vás, ale u nás v hospodě se občas pěkně dohadáme. Jsem sice v menšině, ale nikdo mě pivo neodepřel a servírka s úsměvem nosí dál. Žádné oznámení nepadlo a to jsou tam i výroky hodně za čárou.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#43 » pát 7. črc 2023, 08:14

jojo "člověk něco plácne"...

a taky, i když si byl vědom nebezpečí, stejně se dopustil vlastizrády, holt nesledoval asi dost pečlivě vývoj a hodnocení výroků soudními znalci.
Být "vopatrnej" prostě nestačí, a to ještě v jeho době stačilo bát konformní v online režimu. Dnes se postihuje i za to, co člověk prohlásil v minulosti.



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#44 » pát 7. črc 2023, 08:20

JirkaCV: Ani v době největšího rozmachu genocidy ve Rwandě to nebylo tak, že by zabíjeli všude všechny. Jistě i tam byla chýše, kde seděli příslušníci obou kmenů a nesekali si ruce.
Vlastně statisticky i tam se genocida týkala jen vysloveně menšiny. I masoví vrazi zabijí jen naprosto nepatrné procento populace.
I za minulého Protektorátu (toho německého) byly hospody, kde se lidi bavili tak, že schvalovali, popírali .. a nic se jim nestalo.

Ale můj děda, i když poslouchal desinformační vysílání z Londýna, o tom v hospodě radši nemluvil. A myslím, že ani v protektorátních ani Říšských zákonech nebyl historický revizionismus výslovně uvedený.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#45 » pát 7. črc 2023, 08:38

Podle toho, co čtu, jsem rád, že náš systém funguje tak, jak funguje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Seznam.cz a 3 hosti