Odevzdání ZP správci střelnice



Piggy
Příspěvky: 1920

Příspěvek#316 » pát 15. pro 2023, 15:20

pavelg píše:legálně bezchybný převod zbraně pouze s použitím občanského průkazu a mobilního telefonu, výslovně bez asistence kohokoliv dalšího.
Snad se počítá s možností přístupu do CRZ na své vlastní údaje. To by mělo stačit. Jak to bude v reálu, to čerti vědí.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4596

Příspěvek#317 » pát 15. pro 2023, 15:24

Piggy : CRZ celkem dobře funguje. To je fakt. Ovšem při přístupu každého pitomce (bez urážky a s dovolením) bude mít úplně jiné zatížení. Přejme si aby fungoval i dál.



ante
Příspěvky: 65

Příspěvek#318 » pát 15. pro 2023, 15:48

Marinakus: To je otázka čistě technologická, ostatně nemusí to být nutně přímo přístup do CRZ, ale třeba přes nějaké rozhraní.

Principiálně když mi dneska portál občana vypíše do PDF jaká auta jsem kdy vlastnil, jaké skupiny ŘP mám a kolik mi napařili policajti v Horní Dolní za rychlost v roce 2012, mohl by podobné kejkle dokázat i se zbrojním oprávněním. Například.

(Opravdu si myslim že je potřeba vyčkat s čim se vytasej protože těch možností je asi povícero..)



pavelg
Příspěvky: 3129

Příspěvek#319 » pát 15. pro 2023, 15:54

On nebude problém digitalizovat i rybářský a lovecký lístek. Určitě i armáda zruší označení hodností a budou si to googlovat.

Ono by dávalo smysl, kdyby se NAPŘED zavedla ta online možnost, vyzkoušelo to a pak, pokud nikdo nebude potřebovat kartičky a ten systém bude robustní, je zrušit. Resp. by je střelci sami přestali vyžadovat za ty dvě stovky.
Tady se jde jaksi eurobolševicky .. napřed zrušíme ve jménu světlých zítřků a "ono se to pak nějak udělá".



ante
Příspěvky: 65

Příspěvek#320 » pát 15. pro 2023, 17:06

Pavelg: No vy jste dobrej! Zrušíte hodnosti na uniformě a odstřelovači ať chcípnou hlady??? Krom toho voják své nadřízené zná a ostatní znát vlastně ani nepotřebuje.

Ono ne všechno "co se tak dělá a vždycky se to tak dělalo" automaticky neznamená, že by se to nedalo dělat jinak a líp, ač to tak na první pohled třeba nevypadá. Vlastně to zrušení pecek a hvězdiček může být i dobrý nápad, ne?

A zrovna tak je to s tou digitalizací. Může to být dobrý sluha, ale i špatný pán, to záeží vždy na okolnostech.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 703

Příspěvek#321 » pát 15. pro 2023, 18:23

Z pohledu IT je databaze CRZ uplne nula nula nic.
Nedovedu si predsstavit jak by v nasich podminkach ji mohlo neco jen zatizit, natoz pretizit.
O tohle bych vazne strach nemel.
Predpokladam ze kazdy vlatnik bude mit i apku v telefonu a pristup.kdykoliv a odkudkoliv.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2274

Příspěvek#322 » pát 15. pro 2023, 18:27

Pokud ovšem není důchodce s tlačítkovým telefonem :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1661

Příspěvek#323 » pát 15. pro 2023, 19:54

Pokud mám inteligenci, kterou ode mě vyžaduje ZoZ, tak se tomu podřídím. Už jsme se podřídili tomu, že je dobré se domluvit se sviní sousedkou, aby mě neudávala na porušení soužití, nebo jak se to jmenuje.
Za důchodce s tlačítkovým telefonem, který není schopen to vyřídit to vyřídí syn. Nebo statná ošetřovatelka. Nebo ... Vlastně, kolik jich jich je?



ante
Příspěvky: 65

Příspěvek#324 » pát 15. pro 2023, 20:26

Tak i na tlačítkovýmu telefonu se dá pustit wifina a dát čuchnout tomu prasopsímu šmatlafounu a pak ho zase vzít u huby.

Akorát že ta kartička byla skladnější, nepraskala tolik a měla baterku nafurt. Pokrok je holt nezastavitelnej.



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#325 » pát 15. pro 2023, 21:11

O co jde? O digitalizaci, nebo o zrušení kartiček? Je odpůrce kartiček schopen vůbec připustit možnou existenci obojího veddle sebe? Digitalizaci jako nadstavbu? Nebo odmítá kartičky jenom proto, že digi??? Existence kartiček s sebou nenese cokoli, co by kohokoli obtěžovalo.Podotýkáým, že existence kartiček s nošením kartiček vůbec nemusí souviset.

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 31

Příspěvek#326 » pát 15. pro 2023, 21:24

Občanka i řidičák už má být v mobilu, nevidim důvod, proč sebou tahat archaické karty velikosti techničáku. Nemůžu si koupit peněženku, která se mi líbí, ale musim si vybrat takovou, aby se mi tam vešel techničák, ZP a PZ... To mě štve. Horší to pak bude, až po mě teda správce bude chtít odevzdat telefon se zbrojákem, ale tak aspoň nás nebudou otravovat manželky při střílení. :-D



monk
Příspěvky: 200

Příspěvek#327 » pát 15. pro 2023, 21:42

pavelg píše:On nebude problém digitalizovat i rybářský a lovecký lístek. Určitě i armáda zruší označení hodností a budou si to googlovat.

Ono by dávalo smysl, kdyby se NAPŘED zavedla ta online možnost, vyzkoušelo to a pak, pokud nikdo nebude potřebovat kartičky a ten systém bude robustní, je zrušit. Resp. by je střelci sami přestali vyžadovat za ty dvě stovky.
Tady se jde jaksi eurobolševicky .. napřed zrušíme ve jménu světlých zítřků a "ono se to pak nějak udělá".

A jak by jsis to predstavoval udelas program a pak budes cekat co schválí poslanci jestli nahodou vsechno co mas pripravane, nebo to budes cele predelavat? proto ma byt platný az 26 , aby byl cas to připravit.



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#328 » pát 15. pro 2023, 22:02

Rejsek píše:Občanka i řidičák už má být v mobilu, nevidim důvod, proč sebou tahat archaické karty velikosti techničáku. Nemůžu si koupit peněženku, která se mi líbí, ale musim si vybrat takovou, aby se mi tam vešel techničák, ZP a PZ... To mě štve. Horší to pak bude, až po mě teda správce bude chtít odevzdat telefon se zbrojákem, ale tak aspoň nás nebudou otravovat manželky při střílení. :-D

Vidíš, jak čteš? Já jsem snadf psal, že to spolu nesouvisí. Mimochodem ani řidičák, ani občanka zrušena ve formě kartiček NEBUDOU. Ono to totiž NEJDE!! První policajt v zahraničí vás s "obrázkem" v mobilu pošle leda do háje... Jenže jsou holt lidi, co nechápou, že MÍT a NOSIT jsou dvě různé věci. Patrně ani nikdy nebyli v situaci, kdy jakákoli elektronika je k hov...ničemu. Prtostě něco nefunguje. Síť, mobil (baterka), server(y)... naprosto cokoli. A rozhodně ty situace NEJSOU vyjímečné. ŘP třeba ani nebude potřeba mít ani v tom mobilu. Na co. Ověřej si to poldi podle identity... A když nepůjde systém, není to problém občana, tkže pohoda. Ale... na mobil ti nejspíš jen tk někde třeba auto nepůjčej. Tím míň v zahraničí. A hle.. bez kartičkovýho ŘP se NEOBEJDEŠ!!



Carloss
Příspěvky: 2996

Příspěvek#329 » pát 15. pro 2023, 22:07

monk píše:
pavelg píše:On nebude problém digitalizovat i rybářský a lovecký lístek. Určitě i armáda zruší označení hodností a budou si to googlovat.

Ono by dávalo smysl, kdyby se NAPŘED zavedla ta online možnost, vyzkoušelo to a pak, pokud nikdo nebude potřebovat kartičky a ten systém bude robustní, je zrušit. Resp. by je střelci sami přestali vyžadovat za ty dvě stovky.
Tady se jde jaksi eurobolševicky .. napřed zrušíme ve jménu světlých zítřků a "ono se to pak nějak udělá".

A jak by jsis to predstavoval udelas program a pak budes cekat co schválí poslanci jestli nahodou vsechno co mas pripravane, nebo to budes cele predelavat? proto ma byt platný az 26 , aby byl cas to připravit.

Na blackout se připravit dokonale nejde. Přesněji.. jediný co jde je být připraven na offline. A kdo by to byl řekl... my to před časem zrušili... A to nám ty energie jsou zatím jen dražší a dražší. Co budem dělat, až nám budou i poněkud vzácnější? Už teď se diskutuje o distribuovaném dobíjení elektroaut, protože rozvody to zvládnout všechno najednou nemůžou. A až se zhroutí komunikační systém, nebude dobíjet NIKDO a elektroauta budou postávat na prázdných silnicích, protože zatím zrušíme palivová auta. Nebo...?

Uživatelský avatar
Rejsek
Příspěvky: 31

Příspěvek#330 » pát 15. pro 2023, 22:18

Carloss píše:
Rejsek píše:Občanka i řidičák už má být v mobilu, nevidim důvod, proč sebou tahat archaické karty velikosti techničáku. Nemůžu si koupit peněženku, která se mi líbí, ale musim si vybrat takovou, aby se mi tam vešel techničák, ZP a PZ... To mě štve. Horší to pak bude, až po mě teda správce bude chtít odevzdat telefon se zbrojákem, ale tak aspoň nás nebudou otravovat manželky při střílení. :-D

Vidíš, jak čteš? Já jsem snadf psal, že to spolu nesouvisí. Mimochodem ani řidičák, ani občanka zrušena ve formě kartiček NEBUDOU. Ono to totiž NEJDE!! První policajt v zahraničí vás s "obrázkem" v mobilu pošle leda do háje... Jenže jsou holt lidi, co nechápou, že MÍT a NOSIT jsou dvě různé věci. Patrně ani nikdy nebyli v situaci, kdy jakákoli elektronika je k hov...ničemu. Prtostě něco nefunguje. Síť, mobil (baterka), server(y)... naprosto cokoli. A rozhodně ty situace NEJSOU vyjímečné. ŘP třeba ani nebude potřeba mít ani v tom mobilu. Na co. Ověřej si to poldi podle identity... A když nepůjde systém, není to problém občana, tkže pohoda. Ale... na mobil ti nejspíš jen tk někde třeba auto nepůjčej. Tím míň v zahraničí. A hle.. bez kartičkovýho ŘP se NEOBEJDEŠ!!

Já ale neragoval na tebe, tak hned nestartuj. :-) Reagoval jsem spíš na všeobecné odpůrce digitalizace.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů