Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



monk
Příspěvky: 200

Příspěvek#766 » pát 27. říj 2023, 12:16

mě na jednu stranu vadí jak se straší lidi, že bez předchozích kurzů to nejde, ale na druhou stranu to chápu. 201 a 301 nejsou levné kurzy a bez nějakých znalostí to proste bude blbé. Já mám hotove všechny MV a před tím jsem na žádném nebyl. Ale nekolik let strlím LOS a občas IPCS povetsinou pistoly a občas si strelim puška/pcc. a taky doma susím a koukamám na videa a ty veci zkousím.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2538

Příspěvek#767 » pát 27. říj 2023, 12:18

ondra009 píše:blacky: bohuzel musis na FB https://www.facebook.com/kacugroup/ ceny pocitej tak kolem 2500 za den


OKOK díky.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 302

Příspěvek#768 » pát 27. říj 2023, 15:06

Já jsem šel na kurzy MV s tím, že jsem ze všech předchozích kurzů a domácího sušení měl zvládnutou veškerou manipulaci a závady, které už řěším mechanicky bez přemýšlení, prostě kouknu na pistoli a vím co chce a bezmyšlenkovitě odstraním a jedu dál; a střelbu ze všech poloh a za pohybu. Myslel jsem, že jako king tam všechny vyučím, ale na 301 dodnes lituji, že jsem nebyl na kurzu CQB a kdybych to mohl vrátit, tak si ho předem udělám. A proto to taky všem tak vřele doporučuju. MV-301 je drahej kurz, a v ceně dostaneš fantastický modelový situace s hercema kteří jsou fakt dobrý a máte jedinečnou příležitost si ve velice realistickych scénách vyzkoušet co umíte a vědět, která bije. Já jsem si za deset tisíc koupil pocit kreténa, kterej bloudí po chodbách a naráží do lidí a vůbec netuší, koho z nich by měl zastřelit nebo co s nima má vlastně dělat. Tak to Miloš zastavil a snažil se mi vyjmenovat moje chyby, kýval jsem hlavou, ale nevím co říkal. Ok, to co se dělo v ostatních dnech na Olešku už jsem zvládal a nebyl problém, ale tuhle příležitost v Poldi Kladno jsem promrdal, herce jsem asi otrávil, a hrozně rád bych teď vrátil čas a zkusil si to ještě jednou. Stojí to ratata peněz, když si takové modelovky budu chtít zaplatit, tady byly k dispozici v rámci balíčku MV-301. No hele, papír jsem dostal, takže co... Ale teď si šetřím na kurzy CQB a mrzí mě, že v opačném pořadí.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 302

Příspěvek#769 » pát 27. říj 2023, 15:26

Možná tím, jak se budeme dožadovat široké dostupnosti těchto kurzů pro každého, časem docílíme toho, že tyhle kurzy sleví ze své náročnosti. A členství v SZS nebude už znamenat "aha, to je člověk kterej něco dokáže a vydrží", ale bude to znamenat "hele, tenhle asi taky má doma pistoli". Bude to klub lidí, kteří jsou ochotni se sehnout, když jim upadne zásobník. Já bych to nechtěl, raději bych šel tou cestou, že to chlapi budou akceptovat a budou tam chtít přijít nějak připraveni.
Rád bych připomenul, že zrovna u HT vám svůj čas věnuje člověk trénovaný u SWAT, člověk ze 601. skupiny, člověk co má za sebou Afghanistan... Všichni mají reálné zkušenosti. A jejich čas máte možnost využít. Pokud nás tihle lidé budou učit, za který konec se drží pistole, tak oni nás to naučit dokážou, ale je to strašná škoda jejich času a potenciálu. Když přijde na kurz parta, co už něco ví a zná, může od nich dostat pěknou přidanou hodnotu.
Přímluvám se za to, abyste přišli s tím, že sami už máte co nabídnout, a chcete dostat za svoje peníze nadstandard. Oni ho mají a mohou dát. Aby, až někde řeknu, že patřím k SZS, lidi věděli, že jsem zřejmě slušnej oddíl :D :D

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2538

Příspěvek#770 » pát 27. říj 2023, 16:20

:) hihii ano. Delam jim prave docela casto figuranta. Nasim ukolem je kurzanty postupne zadirat vic a vic. Nekdy je to mazec, jak vidime, co jim to dela v hlave. :)

Ale nevidel bych to tak tragicky jak pises. Ses na sebe mozna moc prisnej. Ano, pokud uz bys mel neco zasebou, dalo by ti to mozna vic zabavy, ale takhle ti to zase dalo to uvedomeni si, ze jen "kurz" MV není dost. A to je hodne cená zkušenost.

Proste kdo si veri a neco zazil, tak má vic nez sanci, ze MV udela a nebude to záděr. Kdo má prachy, čas a bere to vážněji, si před to dá pár kurzu, aby si to "víc užil". No a vzdy bude skupina, lidi, co to "nedomyslej" a pak se tim MV protrapi. Bud to nejak daj, a nebo holt ne. .) Snad jich bude ubyvat.



monk
Příspěvky: 200

Příspěvek#771 » pát 27. říj 2023, 16:39

Jako to co jsem zažil na poldovce, moc pěkný. Ale celkem mě to probralo, když jsme viděl jak to může ve skutečnosti vypadat, někteří se na nic neptají a hned střílí, další vůbec neví jak kryt dveře za, kterýma je badguy atd. Ale jak říkáš, záděr u mě byl Kill house, ale každým průchodem lepší a lepší. Přísti rok bych si chtel udělat par CQB kurzu.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2538

Příspěvek#772 » pát 27. říj 2023, 17:00

Yes. To je správnej přístup. Celou tu taškařici s MV beru jako další zajímavě strávenej čas blbnutím na střelnici, nebo baracích. .) Ale chápu, že to tak nemá každej a někoho tím asik i "pohorším" .)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 889

Příspěvek#773 » pát 27. říj 2023, 17:56

ondra009 píše:joker: jaka komunikace se slozkama?

Přečti si zadání k MV-301, tam je to napsané ("komunikační a povelová technika a koordinace řízeného střeleckého zásahu").

Blacky, na HT nemám pifku. Akorát jsem si sečetl ceny kurzů, jak je tady někdo vypsal.
KACU má všechno na FB, bohužel. Poslední biomechanika byla za 1600 Kč, zase tak moc jsem se nespletl.
bio.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



dan
Příspěvky: 335

Příspěvek#774 » sob 28. říj 2023, 02:21

Petr z Braníka píše:Já jsem si za deset tisíc koupil pocit kreténa, kterej bloudí po chodbách a naráží do lidí a vůbec netuší, koho z nich by měl zastřelit nebo co s nima má vlastně dělat.
To se asi kamenujes vic, nez je adekvatni. Je otazka, jestli byses po CQB kurzu citil lip. Ja z prvniho CQB odchazel s presvedcenim, ze na tohle nemam bunky, ze to se proste nikdy naucim. Ale ukazalo se, ze tohle si clovek proste musi nachodit a dneska uz mam jasno, ze se to naucit da. Ale stejne nebudes tak dobrej jako ti, co to cvici desitky dnu v roce, pokud to nebdues cvicit taky tak casto. A ono to doma pred zrcadlem nejde. Takze byva chodit na kurzy. Ale clovek se ledacos nauci i jako figurant. Ono se figurantovo "kam bych se jim schoval a co bych jim provedl" od kurzantova "kam se tu muze schovat a co by nam mohl provest" az tak dalece nelisi. Za devet hodin figurantim na 301 v Kladne. Tak jestli mas od 13:00 cas a chut tak zavolej.

Ale abychom tady nedesili nevinne civilni obyvatelstvo - to uz se opravdu bavime o tom, jak si ten kurz lip uzit. Ano, na 201/301 uz je proste nutny mit zvladnutou bezpecnou manipulaci a umet se zbrani zachazet i za pohybu vsemi smery. A musite to zcela bezpecne zvladnout i ve stresu z necekany situaci (treba zavada). Vzdyt na konci budete ve dvou s ostrou munici prochazet killhouse. To uz opravdu neni legrace. Uz se stalo, ze ucastnik nemel jit s kym, protoze s nim nikdo nechtel. Ale CQB ani Low Light opravdu potreba neni. Bez nich to bude vic o vstrebavani zakladu a mene o "dopilovavani dovednosti", ale rozhodne to bez nich pujde.



Cocman
Příspěvky: 17

Příspěvek#775 » sob 28. říj 2023, 08:14

Dan: a ja se tak tesil, ze Milos bude zase shanet figuranty, ale nikdo se neptal. Byl jsem zatim jednou a je to super, kdyz to clovek zaziva i z druhe strany.

Uživatelský avatar
ilicz
Příspěvky: 561
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#776 » sob 28. říj 2023, 08:20

Jokinen píše:Nevíte někdo prosím kde absolvovat hodnocené střelby na jižní moravě? (Brno) Nekoná se něco v rámci LOS? Nemůžu to nikde dohledat..Díky za tipy
Absence kurzů v JMK je zvláštní :-(

Hodnocené střelby chystáme na DonShotu. Čekáme na ministerstvo, ale ještě před koncem konce roku bychom je chtěli rozjet.
Až budou, určitě je vypíšeme na stránce https://www.loslex.cz



dan
Příspěvky: 335

Příspěvek#777 » sob 28. říj 2023, 09:11

Strelby musi byt vyhlasene mesic predem, tak to je otazka, jestli nejake stihnete jeste letos. Ale jestli budete krome poradani streleb taky prodavat i dotovane strelivo, tak to tam taky urcite napiste. Do toho se nikomu moc nechce, nekdo dalsi, kdo by to delal by se opravdu hodil. A obzvlast v tehle casti zeme.
cocman píše:ja se tak tesil, ze Milos bude zase shanet figuranty, ale nikdo se neptal
Takhle to nefunguje. Je potreba sledovat kdy je vypsany kurz na ktery jsou figuranti potreba a instruktorovi napsat a nabidnout se. Na jednu stranu je figurantu malo, na druhu to nemuze delat kazdy. Preci jen je potreba v hlave udrzet proc, kvuli komu a cemu tam jsem, ze jsem tam proto, aby se oni neco naucili a musim jim tedy byt takovym protivnikem, jakeho v dane chvili potrebuji. Ono to strasne laka sklouznout rezimu "kdo z koho" a "ja jim to ukazu", ale to neni figurantovo role a ne kazdej to v sobe dokaze potlacit. Navic, i kdyz je strelivo neletalni, neni nezranujici. Zranit muze vazne a dokonce i smrtelne. Clovek se nesmi nechat situaci pohltit zcela, musi v nem zustat dostatek nadhledu, ze to je jen hra. Ale kdo se zapojit dokaze, tak je to trenink se spoustou protivniku a kazdej je jinej. To se hodi, kdyz se pak clovek vrati zpatky na stranu "sil dobra" ...

A na nektery kurzy, kde nejde jen o proste strileni, ale taky o nejakou realistickou komunikaci s protivnikem a celkove "vyzneni sceny" (treba Home Defense, nebo Self Defense scenarios) se najimaji profesionalove. Vetsinou filmovy kaskaderi. Ti hrat umi. Ja to zkousel, ale moje reakce nejsou dostatecne prirozene a uveritelne a to atmosferu modelovky rusi. Nastesti zustava spousta kurzu, kde se oni uci spis tu taktiku a strelecky dovednosti a kde staci, ze se v pripade potreby umim verohodne vzdat abych usetril svoji kuzi ;-)
Naposledy upravil(a) dan dne sob 28. říj 2023, 09:27, celkem upraveno 3 x.



Cocman
Příspěvky: 17

Příspěvek#778 » sob 28. říj 2023, 09:16

Dan: to jsem netusil, ze se musim nabidnout. Aspon vim pro priste.
No minule nas Pavel a Milos spolu s kurzanty chvalili, takze to asi nebylo uplne spatne.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 889

Příspěvek#779 » pon 6. lis 2023, 09:45

Česká zbrojovka konečně rozšířila svůj slevový program i na členy Stanovené zálohy, viz info na webu: https://www.czub.cz/media-aktuality/roz ... ych-slozek
Sleva je 20 % z doporučené maloobchodní ceny a platí pouze na modely CZ P-07, CZ P-09, CZ P-10, CZ 75 P-01 a CZ BREN 2 Ms 11“, vždy v základním provedení (tzn. žádný papoušek z konfigurátoru).
Pro mnoho z nás to přišlo pozdě, není to extra výhodné, ale je to lepší než drátem do oka. Snad při kombinaci se střelivem zdarma, což někteří nabízí, to může být výhodné



film
Příspěvky: 97

Příspěvek#780 » pon 6. lis 2023, 11:53

A patří do kategorie veterán AČR i absolventi VZS?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 33 hostů