Podrobení se zkoušce na alkohol



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#31 » pát 21. zář 2018, 11:05

Jeste pridam zkusennost (pracovni). Pristroj krom hodnoty ukazoval "error" prislusnik se tim nenechal rozhodit, pozdeji vypovedel ze mereni bylo podle nej ok a k tomu napisu "error" vypovedel ze "anglicky neumi tak nevi a nemusi vedet co to znamena" mmch predtim uvedl ze proskolen byl...



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#32 » pát 21. zář 2018, 11:14

mbem
zk 65/2017 §20 odst 3
dragery naše soudy uznávají jako důkaz, proto z hlediska policie není odborné lékařské vyšetření potřeba a nemusí nikoho vyzývat
pokud zkoušku odmítneš také není z hlediska policie vyštření potřeba a nemusí nikoho vyzývat
oni v obou případech mají důkazy dostatečné a zkoužku musíš vyžadovat ty sám a sám si ji zaplatit

tof
ano, ale o kreví zkoušku žádáš tehdy, když orientační měřidlo měří kraviny a i když krev prokáže, že drager měřil hovadiny stejně si tu zkoušku zaplatíš



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#33 » pát 21. zář 2018, 11:34

Viktore, platí to co jsem uvedl - za vyšetření platíš pokud je provedeno na tvou žádost, co tomu předcházelo není relevantní. Žádat můžeš kdykoliv, nejen když Drager měří kraviny, můžeš mít i jiné důvody.

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#34 » pát 21. zář 2018, 11:46

Hujer Viktor
Ano, to máte pravdu v případech, kdy se orientační vyšetření tím analyzátorem, který splňuje podmínky, povede. Pak už je na vás, jestli si svépomocí zajistíte lékařské vyšetření. Pokud se orientační nepovede, nebo ho odmítnu (na což jsem se zaměřoval), platí podle předchozího odst 2, že se provede odborné lékařské vyšetření ex offo.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#35 » pát 21. zář 2018, 11:50

tof
máš pravdu, ale i tak platí, že náš zákonodárce moudře trestá někoho, kdo jasně a nezpochybnitelně prokáže svou nevinu.
mbem
pokud odmítnu orientační vyšetření a sám nepožádám o odborné lékařské vyštření platí, že jsem vyšetření odmítnul se všemi důsledky.
policie nemá žádnou povinost na odborné vyšetření požadovat




tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#37 » pát 21. zář 2018, 11:55

Viktor
Ano, platíš i pokud je právo nakonec na tvé straně. Tak to prostě je, prokázání, že jsi v právu občas (spíše téměř vždy) něco stojí.
Ten požadavek platby si prosadila policie, jelikož jim to lezlo do rozpočtu - a zároveň to na někoho funguje jako silný argument.

Uživatelský avatar
zeroozero
Příspěvky: 59

Příspěvek#38 » pát 21. zář 2018, 12:14

Existuje nějaký rozumný důvod proč odmítnout "dejchnout" ? Však drbat se na krev atd se škoda času. Pokud jsem pod vlivem, řídím nebo mám u sebe zbraň, tak není co řešit.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#39 » pát 21. zář 2018, 12:17

mbem
dle zákona máš možná pravdu, ale velice obtížně se prokazuje, že jsi odmítl orientační vyšetření a ne vyšetření
navíc vzhledem k odst3 si to kreativní správní orgán může vykládat všelijak.
samozřejmě že u soudu pravděpodobně nakonec uspěješ, ale ty roky po soudech ti asi pokazí nejeden den

Uživatelský avatar
mbem
Příspěvky: 172

Příspěvek#40 » pát 21. zář 2018, 12:44

Proto jsem jako první odrážku psal o nahrávání. A o tom, že to člověk bude muset nejspíš vybojovat jsem psal taky. Nechal jsem už pak na každým, aby zvážil, jestli mu něco takového stojí za to.



iloveguns
Příspěvky: 1421

Příspěvek#41 » pát 21. zář 2018, 13:31

V praxi to fungovalo takto: Drager naměřil např. 0,2 promile, nechtěl jste přijít o papíry a tak se jelo na krev a lékaři se vždy k tomu vyjádřili tak, že méně než 0,25 je neprokazatelných. Vy jste vyhrál a tak policie musela zkoušku zaplatit. Proto si do zákona prosadili, že dechová zkouška je vždy průkazná, a je to jen na vás. Pokud za 0,1 promile nechcete přijít o papíry, musíte si zkoušku zaplatit sám...

Uživatelský avatar
cmk
Vedení LOS
Příspěvky: 2231

Příspěvek#42 » pát 21. zář 2018, 14:31

iloveguns píše:V praxi to fungovalo takto: Drager naměřil např. 0,2 promile, nechtěl jste přijít o papíry a tak se jelo na krev a lékaři se vždy k tomu vyjádřili tak, že méně než 0,25 je neprokazatelných. Vy jste vyhrál a tak policie musela zkoušku zaplatit. Proto si do zákona prosadili, že dechová zkouška je vždy průkazná, a je to jen na vás. Pokud za 0,1 promile nechcete přijít o papíry, musíte si zkoušku zaplatit sám...


Jestli je 0.1 neprukazne podle krve, tak bude asi i podle Drageru, ne?
Do 0.24 je to podle me obecne neprukazne - telo si po poziti i jinych latek dokaze vytvorit cosi, co se v ramci dechove zkousky tvari jako alkohol.



Hujer Viktor
Příspěvky: 328

Příspěvek#43 » pát 21. zář 2018, 16:25

0,2 je fyziologická hladina alkoholu v krvi (platí i pro kreví zkoušku, hladinu 0,2 si dokáže tělo vytvořit i bez alkoholu) = nepil
a 0,04 je přesnost měření dragru.
pokud nafoukáš 0,23 tak to stačí vyfotit a je to důkaz že jsi nepil
tof
pokud si přeložím co jsi napsal, tak to znamená:
policie neoprávněně buzerovala lidi (řidiče) a lezlo ji to do peněz, tak protlačila zákon, aby mohla buzerovat dál a ještě si to ten buzerovanej chudák musel sám zaplatit.
a volení zástupci to na základě lobingu policie schválili
zerozero
pokud si myslíš že tvůj zdravotní stav, případně něco z toho co jsi jedl může vyvolat falešnou indikaci drageru, pak je lepší jet rovnou na krev (kapky proti kašli, stopangin, ústní voda některé bombóny )



tof_
Příspěvky: 46

Příspěvek#44 » pát 21. zář 2018, 16:48

Jen lehce upřesním:

orientační zkouška (dech - Drager): od naměřené hodnoty se odečte hodnota 0,24 g/kg, což je hodnota, která se skládá z nejistoty přepočtového faktoru (nesprávně nazývaná fyziologickou hodnotou) a nejistoty měření přístroje. Po odečtení této hodnoty musí pro negativní výsledek vyjít 0 (<0) - tzn. že při hodnotě 0,25 g/kg při dvou opakovaných měřeních je zkouška pozitivní. Dokonce můžete být řešeni pro přestupek i při hodnotě nižší než 0,24 g/kg, např. pokud se neprozřetelně přiznáte k požití alkoholu před jízdou (měl jsem jedno malé pivo) ;)

odborá zkouška (krev - plynová chromatografie a Widmarkova zkouška): od naměřené hodnoty se odečte hodnota 0,20 g/kg alkoholu v krvi, což je hodnota, která může být zapříčiněna jinými faktory než požitím alkoholu. Pro pozitivní výsledek stačí tedy hodnota 0,21 g/kg alkoholu v krvi.



pskorec
Příspěvky: 86

Příspěvek#45 » pát 21. zář 2018, 17:44

Pokud nadýchám do 0,49 tak tvrdit že jsem nic nepil. Přístroj není přesný a příslušníci o tom ví. Potom mě vezmou na krev kde se udělá přesný měření. Vyhoda je, že člověk získá čas a promile malinko klesnou.
Průser je nad 0.5, to se můžeš rozloučit se zbrojákem...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: franta599, Jarda89 a 11 hostů