Zákaz olova



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#1 » čtv 25. říj 2018, 04:47




iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#2 » čtv 25. říj 2018, 07:59

Divím se, že lidstvo ještě vůbec žije, když po nejméně 2000 posledních let byly vodovodní trubky na pitnou vodu z olova a teprve nedávno se začaly měnit za plastové. :-)

Uživatelský avatar
machinus
Příspěvky: 164

Příspěvek#3 » čtv 25. říj 2018, 08:01

Tak je jasný že po "neúspěchu" Směrnice o zbraních (původní záměr byl všechno zakázat...) na nás střelce půjdou z jiného úhlu. Logický krok je natolik zdražit náklady a znepříjemnit provoz střelnic že mnoho lidí se střelby vzdá dobrovolně :-) Nicméně pokud navrhují jako náhradu olova Wolfram tak ten bych na vyzkoušení celkem bral :-D



Bofors
Příspěvky: 30

Příspěvek#4 » čtv 25. říj 2018, 09:42

Ještě bych to malinko pochopil u broků kde to perou kde se dá ale sportovním střelcům všechno zůstává v dopadištích k tomu určených v uzavřeném areálu strelnice a jde to i zpětně vytěžit. Takže tady je to naprostý nesmysl.

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#5 » čtv 25. říj 2018, 15:13

Je tu někdo znalý situace, kdo by dokázal odhadnout jaká je šance aby to neprošlo? Jinak je nejvyšší čas začít hromadit olovo. Malorážky, vzduchovky, perkusy, předovky, starý brokovnice .... Se bez olova podle mě neobejdou.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#6 » čtv 25. říj 2018, 17:32

Uz se to resilo a psal o tom i Lex tusim. Nemyslim si ze je to realne. Jde o omezeni myslivcu a tech je jak hodne, tak sedi i v parlamentech, soudech, atd. Dle me EU "nejdou" zakazat ani sportovni zbrane. Timhle ta banda cvoku pichla pro jistotu jeste do srsniho hnizda. Byl bych v klidu. Spis to pomuze vic zmobilizovat strelecke casti jenz jim byla omezeni sportovnich fuk. Rad myslivcum podepisi petici a verim ze i je to krajeni salamu vic probere.
Wolfram ne, ochuzeny uran, ma lepsi pene :D



JardaB
Příspěvky: 1246

Příspěvek#7 » čtv 25. říj 2018, 18:48

Tak v nejhorsim se budou přetavovat autobaterky, at zije ekologie :-P
Ale pro jistotu nakoupim co se da do skladovacího limitu, to se muze hodit vždycky.



Zetor57
Příspěvky: 6

Příspěvek#8 » čtv 25. říj 2018, 19:56

Já už pomalu křečkuju nějakou dobu. Nejdřív kvůli směrnici a teď í kvůli olovu...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#9 » čtv 25. říj 2018, 20:25

Bofors píše:sportovním střelcům všechno zůstává v dopadištích k tomu určených v uzavřeném areálu strelnice a jde to i zpětně vytěžit.

Třeba olovo rozprášené na ocelových terčích už nikdo nepozbírá. Docela zábavná jsou videa z USA, kde díky nedostatku regulace jsou schopní si olovo rozprašovat i v polích, kde se pěstují potraviny. Youtube je plný docela otřesných videí, kde a za jakých okolností jsou lidé schopní střílet. Když se na ně člověk dívá, tak najednou začne chápat, proč je někdy dobré něco zakázat.

Jo a mimochodem, já jsem v domě s olověnými trubkami vyrůstal a myslím, že mi to neprospělo... :D



Zetor57
Příspěvky: 6

Příspěvek#10 » čtv 25. říj 2018, 20:40

Aha, Knope a co budeš používat v nábojích až zakážou olovo? Ochuzený uran? Ten je určitě zdravější. Je to jen další kolečko salámu, které se někdo v EU pokouší odkrojit z teď už nejen našich práv...



Knop
Příspěvky: 184

Příspěvek#11 » čtv 25. říj 2018, 20:55

Střely z jiných materiálů se už běžně používají. Kupříkladu v policejním střelivu se střelami HS a TB.



Zetor57
Příspěvky: 6

Příspěvek#12 » čtv 25. říj 2018, 21:02

A kolik bude potom stát 1ks luger? Nehledě na to, že to asi jsou taky těžké kovy, co používají...

Uživatelský avatar
Gregory
Příspěvky: 100

Příspěvek#13 » čtv 25. říj 2018, 21:13

Je dobře, že je to spojené i s rybařinou ... bude víc hlasů proti..



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#14 » pát 26. říj 2018, 07:31

Knop: Olovo v kovové formě se v půdě potáhne oxidem a ten je ve vodě nerozpustný.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#15 » pát 26. říj 2018, 07:53

Knop píše:Střely z jiných materiálů se už běžně používají. Kupříkladu v policejním střelivu se střelami HS a TB.


Pokud je mi známo, tak na výcvik PČR nadále používá náboje FMJ, HS se pouze "nosí" ve službě. Poměr vystřelených FMJ oproti HS odhaduji asi tak na 99,99% : 00,01%. 8-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů