Nový "šedivák"



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#1 » pát 26. říj 2018, 09:12

Ahoj kolegové, nevím jestli jsem už tak dlouho nevyplňoval oznámení o převodu vlastnictví zbraně, nebo je opravdu nový vzor. Dneska jsem si stáhl šedivák ze stránek MVCR. A nevím co napsat do kolonky: Způsob převodu zbraně, aby mne s tím na PČR nevyhodili :D Dle mého PRODEJ. A dále kolonka Čislo povolení zbraně kategorie B. Jedná se o číslo jednací, které je na nákupním povolení ? Tedy to č.j. : KRPP-a dlouhé číslo. Je i jiný vzor pro nákupní povolení. Pokud jste už někdo vyplňoval, poprosím o radu, co je správně. Děkuji. L.T.

Obrázek



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#2 » pát 26. říj 2018, 09:27

Teď v týdnu jsem byl odhlašovat a na webu MV byl mimo toto i klasický starý šedivák. Tak jsem vyplnil ten, protože ho znám a vzali to. :mrgreen:



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#3 » pát 26. říj 2018, 11:00

Já to prubnu pristi týden s tím novým :) a uvidime

Uživatelský avatar
Wolfi
Příspěvky: 75

Příspěvek#4 » pát 26. říj 2018, 11:28

Staré jsou platné pořad, takže se daji využít ty, jak již je napsáno výše.

Způsob převodu by podle mě mohl být dar, prodej, dědictví atd. Takže normálně napsat prodej.

Co se tyče čísla povolení, tak na svém jsem našel jako jediné použitelné číslo taky právě číslo jednací, tak bych zkusil to nebo zavolat na zbraně. Stejne číslo mám uvedené i na učtence od CZ, jako číslo povolení.



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#5 » pát 26. říj 2018, 12:01

Na Příbrami se i do starých šediváků psalo číslo jednací - tedy KRPx atd.



IronMaiden13
Příspěvky: 65

Příspěvek#6 » pát 26. říj 2018, 12:33

Tak to je fajn, duvod napisi PRODEJ a uvidim. :D

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#7 » pát 26. říj 2018, 17:43

Číslo povolení je skutečně označeno jako číslo jednací v nákupku. Nedávno jsem to vyplňoval.
Akorát nevím, proč pro jednu věc používá jeden úřad dvojí označení. Je to celkem matoucí.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#8 » sob 17. zář 2022, 18:38

Zdarec, a co kolonka "údaje o ověření zbraně"?? To má být co?



kolp
Příspěvky: 99

Příspěvek#9 » sob 17. zář 2022, 19:21

Myslim ze pri nakupu u prodejce tam byva rok zkusebny. Ale myslim ze to neni povinny udaj.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#10 » sob 17. zář 2022, 19:52

Hmmm, tvl, to je zas vylepšení. Do kolonky Způsob převodu zbraně bych zkusil napsat něco jako "rychle" nebo "na počkání", schválně, co se bude dít.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#11 » sob 17. zář 2022, 20:38

A co to vyplnit až na PČR? Určitě s tím poradí. U mě sami dohledali zkušební značku (Bavorsko).

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#12 » sob 17. zář 2022, 20:50

Já vyplnil jen horních 6 údajů (od druhu po kategorii) a nikdy nikomu nic nechybělo. Párkrát jsem ani nevyplňoval kategorii.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#13 » ned 18. zář 2022, 05:46

.



Patke
Příspěvky: 41

Příspěvek#14 » ned 18. zář 2022, 08:08

Jako jasně, dá se až na policii, ale právě to teď řeším, aby to bylo nejjednodušší. Kolega chce na mě převést vlastnictví jedné zbraně(C). Tak to chápu tak, že v podstatě vyplníme oba uplně stejný papír, akorát nahoře bude rozdíl v tom, kdo nabývá vlastníctví, a kdo vlastnictví převádí. Ale abychom nemuseli hledat společný čas, kdy se sejdeme na PCR, tak jsem myslel že se to dá udělat tak, že si to oba vyplníme třeba doma. Zbraň si odnesu, a podle zákona do 10 pracovních dní by měl on odevzdat oznámení o převodu vlastnictví a odevzdat prukaz zbraně, a já ve stejné lhůtě přijít zbraň zaregistrovat, nechat zkontrolovat a odnést si nový průkaz zbraně....pokud se nemýlím....



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#15 » ned 18. zář 2022, 08:09

Při nákupu v Kspol jsem dostal výtisk oznámeni o nabytí vlastnictví, které má jiný formát než předepsaný formulář, nicméně obsahuje všechny potřebné údaje. Stačí když k registraci přinesu tohle lejstro, nebo je lepší to přepsat do klasického šediváku, např. pro zrychlení administrace?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: cipis a 17 hostů