egun.de - postup nákupu, včetně dovozu a přihlášení



horazl
Příspěvky: 42

Příspěvek#16 » pát 2. lis 2018, 13:09

To Misak.kadlec: Pro každého zajímavé něco jiného a náš trh s malorážkami je hodně chudý ZKM, VOSTOK, SUHL. Pasu po ANSCHÜTZ 18xx, 19xx, 20xx, některé jednoranky jsou opravdu na závodní úrovni, ale je jasné bez zkoušky se člověk může spálit.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#17 » pon 17. kvě 2021, 08:08

řeším jak z DE dostat do ČR volně prodejný díl zbraně, když prodejce nezasílá mimo DE. Koukal jsem na pár společností, které přeposílají (mají to jako hlavní zaměření), ale víceméně všude jsou zbraně z přepravy vyloučeny. Vím, že to není zbraň, ale její součást nepodléhající registraci a volně prodejná. Máte někdo zkušenost, kde by mi to přepravili aniž bych se musel strachovat, že to zadrží při přijmu v jejich skladu? Jestli se to tak moc vůbec kontroluje (rentgenuje / rozbaluje...).



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#18 » pon 17. kvě 2021, 12:16

Zeptal ses přímo prodejce, jestli opravdu do ČR nepošle? Občas se mi povedlo domluvit a nakonec poslal, i když u inzerátu uváděl, že ne. ND moc neřešívají.



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#19 » pon 17. kvě 2021, 12:44

to víš že ptal, to je to první, co hned dělám. Odpověděl striktní NE. Ale jedna služba přeposílající zásilky mi na dotaz potvrdila, že není problém. Tak uvidím. Ne každej je hned připo****** z EU regulí, což je dobře.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#20 » pon 17. kvě 2021, 12:58

Řešil jsem to samé UK a řešení to prostě nemá !! Jedinej kdo pošle úplně všechno co poslat legál lze je PL.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#21 » pon 15. lis 2021, 13:33

Je tu někdo, kdo řešil dovoz vzduchovky 16J z Německa přes Egun.de? Zatím jsem vždy kupoval jen do 7,5J takže bez papírování. Nevím na kolik se takovej prodej prodraží? díky za zkušenosti. Podle všecho platí od 1.9.2020 přísnější pravidla. Případně tedy i zkušenosti s dovozem vzduchovky nad 16J.



hackerjack
Příspěvky: 357

Příspěvek#22 » pon 15. lis 2021, 17:16

Neřešil jsem nikdy vzduchovku, jen ostré zbraně. Vycházím z předpokladu, že 16J vzduchovka v Německu nespadá do kategorie "erlaubnisfreie Waffe" (už dlouho), takže bude potřeba podobný postup, jako pro dovoz ostré zbraně, to znamená
- zarezervovat zbraň na eGunu a zjistit si jméno a adresu prodejce. Současně si domluvit dovozce a vědět jeho adresu (viz poznámka níže)
- zajít na PČR pro předběžný souhlas s dovozem (česko-anglicky). Pro dovoz ostré zbraně potřebuješ normálně i ZPL, ale nepředpokládám, že na 16J vzduchovku, která je u nás v současnosti pořád ještě v kategorii D, by byl potřeba i ZPL.
- s vystaveným předběžným souhlasem buď přímo k německému prodejci (který vyřeší další povolení na německé straně) nebo osobně na příslušný německý úřad pro "Erlaubnis zum Verbringen von Schusswaffen/Munition aus der Bundesrepublik Deutschland"
- potom koupit/zaplatit zbraň
- nechat zbraň převézt v uzavřeném (rozuměj uzamčeném!) obalu přes hranici. Německý ZOZ stanoví, že střelné zbraně od jisté kategorie může transportovat pouze osoba znalá, de facto někdo, kdo sám vlastní německý ZP. Obávám se, že tomu bude stejně i v případě 16J vzduchovky, takže si budeš muset zajistit nějakého dovozce, jehož jméno/adresu musíš znát a vyplnit již při žádosti u PČR o předběžný souhlas! Může to být firma i soukromá osoba.

Snad jsem nic důležitého nezapomněl. Jestli jsou třeba další kroky na straně PČR po dovozu netuším, nejlepší bude rovnou se jich zeptat při vyřizování předběžného souhlasu.

HJ



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#23 » pon 15. lis 2021, 22:50

díky hackerjack za vyčerpávající odpověď. Je jasný, že se to vyplastí jen v případě nějaké raritky.



slavetin
Příspěvky: 27

Příspěvek#24 » ned 2. led 2022, 09:24

Chtěl bych se zeptat, zda není v současnosti problém se zakoupením, resp. pak dopravou zásobníku, v mém případě pro malorážkovou čistě sportovní zbraň, přes EGUN a vlastně obecně z Německa, třeba i přes obchodníka, který nějaký zásobník nabízí. Mám současnou zkušenost s pokusem o nákup zásobníku z Polska, kdy obchodnice mi tvrdila, že by k tomu potřebovala nějaké speciální povolení od jejich orgánů a raději mi vrátila peníze, než by to vyřizovala. Takže jdou bez problémů nakoupit a dovézt zásobníky z Německa, zvláště při koupi přes EGUN??? Za jakékoliv vyjádření budu moc vděčný.



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#25 » ned 2. led 2022, 10:10

Na Egun jsou už jen ty "eu hodné" případně obřezané deko zásobníky bez vývodek. Navíc tam má prodejce uvedeno případné omezení jen na Německo nebo požadavek ZP.



slavetin
Příspěvky: 27

Příspěvek#26 » ned 2. led 2022, 11:25

Moc děkuji za vyjádření! Takže, pokud tomu rozumím, tak pro zásobník na 5 či 8 nábojů pro malorážkovou sportovní pistoli (pro disciplinu SP 5+30 nebo SP 30+30) by zřejmě neměl být s nákupem v Německu, včetně EGUnu, problém (bohužel v tom Polsku to před týdnem problém byl a to při koupi od obchodníka). A ještě poslední otázka, zda není problém z Německa ani s dopravou, zda jde zásobník poslat běžnou dopravou. Ještě jednou moc děkuji za vyjádření.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#27 » ned 2. led 2022, 11:29

Bral jsem tak před půl rokem z egunu nové zásobníky do HK (10 ranné) a problém nebyl. Prodejce obchodník, ne soukromník.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 522

Příspěvek#28 » úte 7. lis 2023, 20:47

Napiště někdo postup aukce pls. Ano přiznávám, že jsem to línej hledat. Když doběhne čas, tak aukce končí nebo se prodlužuje dokud jedou zběsilé příhozy ? Chystám se na první aukci :-)



Sam Jr.
Příspěvky: 226

Příspěvek#29 » úte 7. lis 2023, 21:44

čas konce je na Egun.de pevnej, žádný moderní vyfikundance ala aukro :)



Grimpo
Příspěvky: 301

Příspěvek#30 » úte 7. lis 2023, 22:53

Přesně tak. Počkat na posledních 20-15 sekund a bouchnout tam svý psychologický maximum. +5~10 %. Pač když vás někdo překlepne jen o kousek, tak je to k po...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], kolombo a 18 hostů