Novela evropske smernice o zbranich 2019



LDK
Příspěvky: 112

Příspěvek#1921 » čtv 23. čer 2022, 19:01

Sobiho píše: LL nejvíce škodí svým projevem a chováním, kde opravdu držitelé zbraní vypadají jako magoři

Sobiho píše: LL je opravdu jak "ozbrojená klika SPD"


Pod tohle bych se podepsal.

Když jsem si před pár lety udělal ZP a přidal se na FB do různých střeleckých skupin, kde na mne začaly vyskakovat příspěvky LL, tak jsem se docela zděsil, co je tohle proboha za lidi. Jednoduchý, prvoplánový "bubu" marketing bez obsahu, ale hlavně si udělat selfíčko na lavici ve sněmovně, denně vypisovat jak bojujeme za lidi a sem tak to proložit merchem nebo prosíkem o příspěvek. Celý ten spolek mi připadá krajně podivný a střelecké komunitě v očích veřejnosti dělá spíš medvědí službu. Pár kamarádů a kolegů, co si v posledním roce udělali ZP to vidí +- stejně. Kdysi jsem tu četl hezké přirovnání, že "LL je SPD střelecké komunity" a to používám, když se mě na to někdo zeptá, co jsou zač.

"Chybou" LEXu je, že nikde extra nepropírají každý prd, co udělají i neudělají, takže nejsou tak vidět. Bylo tu však už xkrát napsáno, proč tomu tak je.

Uživatelský avatar
staM
Příspěvky: 267

Příspěvek#1922 » čtv 23. čer 2022, 19:19

Letec 12 píše:……. Trošku zarážející je, že tlak na omezení přichází v tu samu dobu i z USA a to asi nebude náhoda. Všechny vlády se bojí ozbrojeného občana a cítí, že se něco blíží. :D


Letec 12 píše:……. V New Yorku nově zakázali neprůstřelné vesty, aby bylo míň smrtelných zraněných


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahr ... nku-207198
01NY.JPG

NX2.JPG

NY3.JPG
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



DJ Die
Příspěvky: 666

Příspěvek#1923 » čtv 23. čer 2022, 22:36

Idahou píše:U nás mi pak příjde, že se až moc přebírá americká pro-gun rétorika

Osobně si myslím, že pokud dojde v ČR k omezení zbraní, bude to následkem nějakého f**k-upu a následně nezvládnuté reakce ze strany "pro-gun", což otočí veřejné mínění a toitálně zamíchá kartama


To je právě tou snahou o omezování. V USA tyhle snahy panují už od 80. let, takže je to už úplně někde jinde. Ani jedna strana tam není ochotná jednat o kompromisu. A pokud se najde nějaký dobrý nápad, často je k tomu přilepená tuna naprosto nepřijatelných věcí. Např. jeden zákon o zavedení univerzálních prověrek trestní minulosti chtěl také registraci všech "útočných zbraní" a všech zásobníků na 10 ran. Poplatek za registraci? 200 dolarů ZA KAŽDÝ KUS.
Jiný zákon měl zase povinně zavést registraci všech vlastníků. Háček? Každý vlastník by musel státu nahlásit co má, kde to má, a tohle by bylo ve veřejně přístupné databázi.
Obě strany se pak chovají jako idioti.

staM: Federální soud vs. vláda státu, to je hlavní rozdíl.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1924 » ned 26. čer 2022, 13:47

"Dnem 30. ledna 2021 nabývá účinnosti novela zákona o zbraních (zákon č. 13/2021 Sb.).... ... příslušný útvar policie prověří nejméně jednou za 5 let, že držitel zbrojního průkazu splňuje podmínky podle § 18 odst. 1 písm. a), c), f) a g) zákona o zbraních..."

V datovce mi přistál výpis o využívání údajů z registru obyvatel... za loňský rok pčr z agendy "zbraně a střelivo" prováděla "kontrolu svéprávnosti" několikrát... to je ono, to avizované "nejméně jednou za 5 let"?

Podotýkám že jsem zákona dbalý občan, nemám "na kontě" ani jediný přestupek, ani podezření na něj... a není to tím že by mě u páchání jen nikdo nechytil, ale fakt dodržuju zákony.

Je toto běžná frekvence lustrace?

Chápu že formulace "nejméně jednou za 5 let" vlastně může znamenat libovolně často, ale přece jen to působí zvláštně, je to nějaký tlak "shora", nebo zbraňové inspektoráty nemají co dělat?



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#1925 » ned 26. čer 2022, 13:58

Nedelaji to treba vzdycky kdyz davaji PZ atd.?

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1926 » ned 26. čer 2022, 14:01

Loni jsem nic nekupovala ani neprodávala.
Vlastně jsem loni byla totálně šedá myš ve všech oblastech které by úředníka (a nejen z agendy zbraní a střeliva) mohly zajímat.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#1927 » ned 26. čer 2022, 19:23

"kontrolu svéprávnosti"?

Řeknu ti, až mi příjde můj výpis, ale neděsil bych se toho - pokud vím, zobrazí se tam úplně každej přístup, takže i omyly a podobný

Nevypršeli ti třeba nákupka?



Carloss
Příspěvky: 2905

Příspěvek#1928 » ned 26. čer 2022, 19:48

Já to tam mám taky... Asi třikrát... By mě taky zajímalo, co to znamená. Ale ne, že bych se něčeho děsil... Prostě zvědavost.



JirkaCV
Příspěvky: 1465

Příspěvek#1929 » ned 26. čer 2022, 21:20

Mám to tam taky. Typnul bych to na robota. Prostě v případě nějakýho požadavku projede záznamy.
Stát se hrabe ve vlastní databázi. Dřív nám to nevadilo, protože nám o tom neřekl.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#1930 » pon 27. čer 2022, 00:35

Espezetka píše:"Dnem 30. ledna 2021 nabývá účinnosti novela zákona o zbraních (zákon č. 13/2021 Sb.).... ... příslušný útvar policie prověří nejméně jednou za 5 let, že držitel zbrojního průkazu splňuje podmínky podle § 18 odst. 1 písm. a), c), f) a g) zákona o zbraních..."

V datovce mi přistál výpis o využívání údajů z registru obyvatel... za loňský rok pčr z agendy "zbraně a střelivo" prováděla "kontrolu svéprávnosti" několikrát... to je ono, to avizované "nejméně jednou za 5 let"?

Podotýkám že jsem zákona dbalý občan, nemám "na kontě" ani jediný přestupek, ani podezření na něj... a není to tím že by mě u páchání jen nikdo nechytil, ale fakt dodržuju zákony.

Je toto běžná frekvence lustrace?

Chápu že formulace "nejméně jednou za 5 let" vlastně může znamenat libovolně často, ale přece jen to působí zvláštně, je to nějaký tlak "shora", nebo zbraňové inspektoráty nemají co dělat?

Je to v pohodě. Mám to taky 3 - 4x ročně ve výpisu. Prostě každý cca. čtvrt rok ověřují zápis svéprávnosti, aby se nám tu nepromenovali nesvéprávní s kvérem.
A k tomu si lustrují trestní rejstřík a přestupky sami.



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#1931 » pon 27. čer 2022, 14:50

Espezetka píše:V datovce mi přistál výpis o využívání údajů z registru obyvatel... za loňský rok pčr z agendy "zbraně a střelivo" prováděla "kontrolu svéprávnosti" několikrát... to je ono, to avizované "nejméně jednou za 5 let"?
...
Chápu že formulace "nejméně jednou za 5 let" vlastně může znamenat libovolně často, ale přece jen to působí zvláštně, je to nějaký tlak "shora", nebo zbraňové inspektoráty nemají co dělat?


To nedela urednik, to dela automat - proste jednou za pul roku nebo za kvartal projede seznam drzitelu ZP oproti seznamu drzitelu "nesvepravnosti". Dokud si to takhle drzi stat mezi svymi registry a nepozaduje nic predkladat tak je to podle meho nazoru v zasade v poradku.
Spis by me zajimalo co se jim tam rozbilo, protoze za nekolik mesicu mi tam kazdy den vybehl zaznam ze zbrani a streliva oznaceni jen jako "notifikace".

PS: Je zajimave sledovat jak se i statni sprava zlepsuje, zrejme i pod vlivem toho ze lidem chodi realne vypisy - ze zacatku jsem dostaval vypisy plne zaznamu o plosnych dotazech od uradu nebo samosprav o kterych jsem slysel poprve v zivote ... zatimco ted uz tam jsou prakticky jen relevantni veci.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1932 » pon 27. čer 2022, 19:33

Díky všem za vysvětlení ;-)



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#1933 » úte 28. čer 2022, 09:40

Jeste male doplneni, osobne bych ten automat nepsal tak aby se dotaz provadel pravidelne kazdych XXX dnu, ale tak aby se kazdy den zeptal na rekneme 2 - 3 tisice drzitelu a nasledujici den opet a az dojede na konec seznamu tak znova od zacatku. Predejde se tim zahlceni infrastruktury velkym objemem dotazu za kratky cas. Ten pocet se muze lisit podle toho jestli jede z centraly, nebo jestli bezi v kazdem kraji jeden. To by mohlo i vysvetlovat proc nekdo ma dotaz 3 - 4x do roka a nekdo 1 - 2x, pokud je identicky nastaven system v kazdem kraji ale je mezi kraji nejak vyznamne odlisny pocet drzitelu. Me to treba v Pze vybehlo za lonsky rok 2x.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#1934 » pát 1. črc 2022, 23:10




Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#1935 » sob 2. črc 2022, 07:01

Článek s placeným přístupem a o tom, že policie vydává vyjímky a moc jich nezamítá... z těch dvou odstavců se jen může hádat jakej je celkovej feel článku

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Patton a 2 hosti

cron