Novela evropske smernice o zbranich 2019



mission
Příspěvky: 280

Příspěvek#811 » pát 21. čer 2019, 17:00

nechápu, proč tu někteří neustále zpochybňujete validitu/platnost papírového dokladu. Do teď to nikomu nevadilo, ostatně OP, ŘP a jiné doklady tu nikdo nezpochybnil, resp. nechce rušit/nahrazovat elektronickou variantou. Tak proč se najednou ze ZP/PZ dělají nevěrohodné doklady? Nejsem za každou cenu proti novému, lepšímu, ale v tomto případě se držím osvědčeného a hlavně funkčního systému.

Argument, že mi peněženka nabobtnává o 1-2 kartičky (jak tu psal ViralWinter)...to je úspora opravdu na pravém místě :roll:

Raději budu nosit papírové kartičky, co mají ochranné prvky než lejstro formátu A4 z Čekpointu, které ověřil někdo na poště a navíc s platností jen po 10dnů !



jenikw
Příspěvky: 82

Příspěvek#812 » pát 21. čer 2019, 17:04

Koukám, že se tu ze zrušení papírových dokladů stává hoax :-) zkuste si ten návrh přečíst celý



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#813 » pát 21. čer 2019, 17:40

Současný EZP je velký, oproti tomu je i současný ZP velikostně tak akorát ( a to mi ten rozměr vadí). Snad to vyřeší tedy v normálním formátu (+ dořeší jak tam dopisovat zbraně).



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#814 » pát 21. čer 2019, 22:31

K čemu nosit řidičák, techničák, doklad o povinném ručení atd.? Policajti se mohou podívat do registru a nemusím myslet na to, zda jsem nezapomněl řidičák s techničákem doma. K čemu kartička pojišťovny, když každý lékař se může podívat do registru pojišťoven? A tak by to mohlo být se všemi doklady. Proč mám opatrovat rodný list, bez kterého mi nevydají novou občanku, když se mohou podívat do registru a dozvědí se, kdy a kde jsem se narodil? Proč nosit ke každému zaměstnaveteli doklad o vzdělání, když můžeme zavést registr maturitních vysvědčení, vysokoškolských diplomů a všech dalších dokladů a každý zaměstnavatel může mít do toho registru přístup? A proč na soutěžích máme vystavovat vítězům diplomy, když by stačilo zavést on line registr umístění ve sportovních soutěžích, a vítězi by mohlo stačit, že jeho umístění je uvedeno v registru... Pokud si to chce doma pověsit na stěnu, zajde si do czechpointu a tam mu za stovku či dvě potvrzení o vítězství vytisknou....



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#815 » pát 21. čer 2019, 23:02

Doporučil bych pokud se týká "papírových dokladů" k pozornosti následující - připomínka Pořad.číslo 46
RKom píše:Info - Vážení a milí priatelia, k dispozici dávám téměř kompletní část připomínek, které naše z.s. jako člen pracovní skupiny, zaslala na MVČR.
Pokud má někdo zájem, je možné tento materiál využít jako inspiraci k tvorbě vlastních návrhů a připomínkování. Nicméně jen upozorním, že z hlediska termínu odevzdání je za 5 minut 12.
Pripominky_bp_web.pdf

viewtopic.php?f=57&t=10634&start=465#p179657
No ale to by si člověk mohl plíce vymluvit. Znovu doporučuji se zamyslet v čem má ten "papír" výhodu - viz veřejná listina.
Naposledy upravil(a) RKom dne pát 21. čer 2019, 23:05, celkem upraveno 2 x.



VVlasy
Příspěvky: 3

Příspěvek#816 » pát 21. čer 2019, 23:04

Já se teď zeptám čistě prakticky. Nový návrh jsem četl celý a nejsem si stále jistý tím co mě zajímá nejvíce. Mám ZP sk. E a chci si v dohledné době pořídít HK MR223. Nadlimitní zásobníky mi jsou jasný. Ale zajímá mě jestli bude nějaký praktický rozdíl jestli si ji pořídím a zaregistruji před novelou a nebo po.

Díky za odpovědi!



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#817 » pát 21. čer 2019, 23:15

Praktický rozdíl je v tom, že čím víc lidí a čím víc peněz v tom bude, tím těžší bude možné prosadit omezení.
V současné době není žádný požadavek na jakoukoliv registraci zásobníků ke zbraním.



VVlasy
Příspěvky: 3

Příspěvek#818 » pát 21. čer 2019, 23:23

S pořízením zásobníků před novelou je za mě jasná věc...

Spíš jsem si nebyl jistý jestli tam není nějaké omezení které proti aktuální úpravě přehlížím, mimo ty zásobníky.



RKom
Příspěvky: 157

Příspěvek#819 » pát 21. čer 2019, 23:38

Přirovnal bych tento dotaz k dotazu, zda se svým autem, které splňuje např. EURO 6 budete moci vyjet na silnici po roce 2022.
Pokud bude těchto vozidel v ČR 95% je veliká pravděpodobnost, že i po tomto datu budete moci toto vozidlo používat.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#820 » sob 22. čer 2019, 10:10

Ahoj. byl jsem na PCR tuto středu s registrací nové AR-10. Ptám se, jestli nemají nějaké info co se týče omezení atd. Paní od PCR, soudě dle uniformy, mi říkala, že ať kupuji, že oni dělají to samé a neví o žádném omezení, co by mělo dopadnou na střelce. Samozřejmě to může být uklidnění, nevědomost, ale jak píšou ostatní - nyní kupuji co bych chtěl, abych si za 1-2 roky neříkal, že jsem byl jouda a nekoupil něco. U HK jde o samonabíjecí verzi, žádná předělávka, takže pokud ji můžeš koupit, kup ji.

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#821 » sob 22. čer 2019, 13:42

RKom píše:Doporučil bych pokud se týká "papírových dokladů" k pozornosti následující - připomínka Pořad.číslo 46
viewtopic.php?f=57&t=10634&start=465#p179657
No ale to by si člověk mohl plíce vymluvit. Znovu doporučuji se zamyslet v čem má ten "papír" výhodu - viz veřejná listina.

Připomínka č. 46 je sice komentovaná, ale paragrafově (§ 158 v připomínkovém řízení) už neodpovídá nové verzi květen 2019. Tam to končí posledním § 157. .... jdu to pohledat v té nové verzi ....



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#822 » sob 22. čer 2019, 16:20

izerS18 píše:Ahoj. byl jsem na PCR tuto středu s registrací nové AR-10. Ptám se, jestli nemají nějaké info co se týče omezení atd. Paní od PCR, soudě dle uniformy, mi říkala, že ať kupuji, že oni dělají to samé a neví o žádném omezení, co by mělo dopadnou na střelce. Samozřejmě to může být uklidnění, nevědomost, ale jak píšou ostatní - nyní kupuji co bych chtěl, abych si za 1-2 roky neříkal, že jsem byl jouda a nekoupil něco. U HK jde o samonabíjecí verzi, žádná předělávka, takže pokud ji můžeš koupit, kup ji.


Ptát se na PČR, co bude v zákoně, který se teprve připravuje, je stejné, jako zeptat se na to samé na lampárně či u parního válu.



izerS18
Příspěvky: 1255

Příspěvek#823 » sob 22. čer 2019, 18:48

Ano, to máš pravdu. Ale na PCR kam chodím je spoustu policistů zapálených střelců a jsou vždy ochotní poradit, pomoc. Tak se jich zeptám. Zde beru že každý názor, rada se hodí. ;)

Uživatelský avatar
genu
Příspěvky: 1206

Příspěvek#824 » sob 22. čer 2019, 21:14

Cokoliv co bude napsáno v návrhu zákona a předloženo ke schválení Sněmovně, může být ještě na poslední chvíli (pár minut před hlasováním) zmršeno připomínkami poslanců .... :-|



kolemjdoucí
Příspěvky: 810

Příspěvek#825 » sob 22. čer 2019, 21:59

RKom> ta připomínka je šílená, protože navrhuje paralelně nový způsob + zachovat stávající pro ty, kdo požádají. To není systémový přístup. Buď všichni, nebo nikdo. Takhle v tom bude chaos.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů