Půjčování zbraní kat. B, C.



mar00
Příspěvky: 101

Příspěvek#166 » pon 20. čer 2016, 14:19

wigum píše:Já si tedy ještě dovolím postnout stanovisko MV k této problematice. Je to sice staršího data, ale myslím, že by dnes odpověděli stejně... Půjčení B...

Kód: Vybrat vše

... Pokud následně budete tuto zbraň držet a nosit, musíte mít u sebe a na požádání předložit průkaz zbraně a k tomu Vám vydané povolení. Je tedy možné, aby povolení k držení a nošení zbraně kategorie B bylo vydáno více držitelům zbrojního průkazu.


Když jsem si před pár lety zařizoval povolení k držení a nošení cizí zbraně, dostal jsem od zaměstnanců oddělení pro zbraně informaci, že u sebe musím mít svůj zbroják a průkaz té cizí zbraně. To vydané povolení prý nosit nemusím, to si policie zjistí případně sama. (Ale pro jistotu se snažím mít s sebou kopii toho povolení, originál by nemusel dlouho vydržet.)



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#167 » pon 21. lis 2016, 11:10

Takže když máme s manželkou oba ZP, a každý jednu svoji zbraň (kat. B), tak si je navzájem nemůžeme půjčit? Samozřejmě i s PZ.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#168 » pon 21. lis 2016, 11:27

Samozřejmě můžete, akorát si musíte napřed vyřídit povolení držet, případně nosit - pro každou zbraň zvlášť žádost, souhlas vlastníka, 200 CZK kolek.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#169 » pon 21. lis 2016, 12:13

Já si zažádám o povolení k nákupu - tj. rovnou povolení k nošení (kdyžtak mne opravte). To dostanu, půjdu si koupit zbraň, tu zbraň půjdu zaregistrovat a dostanu průkaz zbraně. Pak tedy zažádá druhá osoba (se ZP) o "Povolení (pouze) k držení zbraně" a vyplní přesně údaje mé zbraně. Potom, když si ji vezme s sebou, tak bude mít u sebe svůj ZP, můj PZ a můj souhlas. Chápu to správně? Omlouvám se, jestli to někomu přijde jako hloupý dotaz, ale chci mít jasno. Ještě ten souhlas je potřeba nějak ověřit, nebo stačí "samo domo"?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#170 » pon 21. lis 2016, 12:20

Chápeš to správně, tenhle postup tu máš popsaný asi 30x

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#171 » pon 21. lis 2016, 12:29

Ringit: pokud ji chce druhá osoba i nosit tak povolení bude samozřejmě i na nošení.
sided: Chápu, že je vopruz dočíst opakovaný dotaz celý ale v tomto případě to byla nutnost.



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#172 » pon 21. lis 2016, 13:38

Ringit: Podotýkám, že samotné povolení mít ten kdo si to půjčil u sebe, protože PČR si to může dálkově ověřit, ale podle sdělení ministerstva je lepší to mít u sebe (i obyčejná kopie), protože to ušetří čas jak hlídce tak kontrolovanému (u zbraní B).

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#173 » pon 21. lis 2016, 14:07

Ruku na srdce, koho kdy PČR kontrolovala jestli má papíry u sebe? Mě jen když jsem ukládal na nějakém úřadu s vyšším stupněm ochrany. V běžném životě k tomu dochází pouze ve výjimečných případech. Každopádně je dobré vědět, že když nebudu mít povolení u sebe, nic se neděje. Důležité je, že je povolení platné.



Ringit
Příspěvky: 39

Příspěvek#174 » pon 21. lis 2016, 16:56

A já trouba si myslel, že to bude jako auto. Tady máš techničák a jeť. :mrgreen: :mrgreen: Díky moc za vysvětlení!

Odesláno z mého VIE-L09 pomocí Tapatalk



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#175 » pon 21. lis 2016, 18:44

HV, Ringit:
Staci mit u sebe "technicak", ale pro B, u C si ted nejsem jistej jak to tam je s tim "nosenim". Priznavam ze broknu na obranu u sebe bezne nenosim ... :D

HV: Na soudu si opsali jen cislo zbrojniho prikazu a cislo zbrane do protokolu o uschove zbrane. Asi tam necekaj, ze by tam nekdo prisel s kverem na cerno :D
A silnicni hlidka kdyz to zahlidla pri mem vylejzani z auta to ani nekomentovala... Takze opravdu asi neni potreba to nejak hrotit.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#176 » úte 22. lis 2016, 08:50

Ze zákona jsi oprávněn nosit kteroukoliv registrovanou zbraň kat. C - takže stačí předat z ruky do ruky zbraň s techničákem.
Sám ovšem doporučuji vytvořit o tom nějaký písemný záznam pro případ mimořádné události (krádež či ztráta zbraně, TČ či náhlé úmrtí vypůjčitele a co já vím co ještě).



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#177 » úte 29. lis 2016, 11:49

To HV, na honech policie zcela běžně kontroluje PZ, kromě jiného.

Uživatelský avatar
HV
Příspěvky: 398

Příspěvek#178 » úte 29. lis 2016, 11:58

Bohuliby: To na střelnici taky. Ale když vím, že jsem doklady zapomněl, nepůjdu ani na jedno z těch míst.



Bohuliby
Příspěvky: 2180

Příspěvek#179 » pát 2. pro 2016, 20:11

Na střelnicích v Praze málokdy chtějí PZ, pouze se ptají z čeho že budeme střílet.
Na honech vždy PZ.



Shpekmcsadlo
Příspěvky: 1

Příspěvek#180 » sob 24. pro 2016, 09:02

Ahoj!
Mám dotaz, dodělal jsem si ZP skupiny E, a chci se zeptat - je možné potom chodit na střelnici se zbraní sk. B kterou vlastní otec? Jsou k tomu nutné nějaké oficiální přepisy atd., nebo stačí si třeba napsat dokument kde mi otec podepíše, že si můžu zbraň půjčit?

Dík všem a pěkný vánoce!

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů