Zbrojní průkaz C



Tomas31
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » ned 10. lis 2019, 18:36

Zdravím, každý mi říká něco jiného pokud mám zp sk. C můžu si koupit sa. 24 semi na střelnici ? Popřípadě můžu si koupit vše krom krátkých zbraní nebo i ty pokud to bude na střelnici? A prosím ne odpovědi máš znát zákon všude je něco jiného a 10 let zpátky sem neřešil nic jiného než lovecké zbraně,když sem si ho dělal.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#2 » ned 10. lis 2019, 18:56

Když ono si to každé OSZBM vykládá jinak. V podstatě ale na čisté C by ti neměli napsat jinou zbraň než loveckou. Takže krátkou v žádném případě. Sa24 taky asi zrovna lovecká zbraň díky svému výkonu nebude. Že to chceš na střelnici není nijak rozhodující. Prostě se zeptej jich.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#3 » ned 10. lis 2019, 19:16

Trocha teorie: pumpička je dle zákonné definice krátká zbraň, i když je registrována jako puška.
Lovecká zbraň je dle zákonné definice dlouhá palná zbraň kulová, broková nebo kombinovaná.
A pokud je samonabíjecí nebo samočinná (sic!), nesmí mít víc jak 2+1 náboj.



Tomas31
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » ned 10. lis 2019, 19:19

Tak ale třeba u vz.58 by neměl být problém pokud by se upravil zásobník

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#5 » ned 10. lis 2019, 19:28

Tomas31 : Ale no tak. Nechceš aby tě někdo upozorňoval na znalost zákona a pak přijdeš s Sa58 se zkráceným zásobníkem? To je blbost, ne? Že se to někde toleruje je otázka úplně jiná.



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#6 » ned 10. lis 2019, 20:33

Ne, není to blbost. Do zákona se to vejde.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#7 » ned 10. lis 2019, 20:38

Je to blbost a hloupá konstrukce, takové spekulace jsou právě vodou na mlýn odzbrojovačů.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#8 » ned 10. lis 2019, 20:40

A jeste se pozorne podivejte na definici "lovecke zbrane"

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4569

Příspěvek#9 » ned 10. lis 2019, 20:44

Piggy : Netvrdím nic jiného. Ovšem, že po lese lítá dost bláznů s osmapadesátkou a zásobníkem na deset nábojů je prostě skutečnost. A skutečně tolerovaná mysliveckými sdruženími. Zásobník na 2 náboje jsem ještě fakt neviděl.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#10 » ned 10. lis 2019, 21:19

Znám jednoho a ten má zásobník na 10 nábojů vyvložkovanej, tak že se de něj opravdu vejdou jenom 2 náboje :geek:



Piggy
Příspěvky: 1867

Příspěvek#11 » ned 10. lis 2019, 22:10

marinakus: Jo, to je druhá věc. Taky jsem (a ne jednou) viděl SKS na naháňce, a to už není úplně košer.
Nicméně původní dotaz byl na nákup se ZP C, takže podstatné by měly být limity dané zákonem a ne co je kde místním zvykem.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#12 » ned 10. lis 2019, 22:44


Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#13 » ned 10. lis 2019, 22:54

a existují limity dané zákonem? /( já nevím)

Na kurzu pro ZP ( v roce 2016!! ) nám říkali, že na ZP C si lze koupit zbraň se kterou výslovně "lze lovit" (a říkali že to není kratká kulová zbraň).

marinakus: jak píšeš výše platí?



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#14 » ned 10. lis 2019, 23:08

"119ka" odkazje na "myslivecky zakon", a tam to je napsane dost vtipne...



Střelec
Příspěvky: 1667

Příspěvek#15 » pon 11. lis 2019, 10:03

audis píše:a existují limity dané zákonem? /( já nevím)

Na kurzu pro ZP ( v roce 2016!! ) nám říkali, že na ZP C si lze koupit zbraň se kterou výslovně "lze lovit" (a říkali že to není kratká kulová zbraň).

marinakus: jak píšeš výše platí?


Krátká kulová zbraň to není, protože s takovou je zakázáno lovit a je s ní zakázán dostřel zvěře.
Viz zákon o myslivosti.
Jak je to ale v praxi, ví každý myslivec nejlíp sám...
Ohledně praxe s omezením kapacity zásobníků, bohatě stačí do zásobníku vložit kus dřeva, kovu, který kapacitu sníží dle potřeby. To, že se takové zbraně ne moc rády vidí, je věc jiná. Ale jsou.

Ohledně pušky semiauto Sa24 - jak zmíněno výše, myslím, že jako pušku si to člověk okecá i na myslivost (samozřejmě používal by to jen idiot), policejní úředníci mnohdy sami neví, co nějaký výkon náboje znamená. Není to tak dávno, co se mě policistka při registraci nové opakovačky ptala, jestli to náhodou není samonabíječka...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 15 hostů