Kolik zbraní na střelnici

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#16 » pát 3. črc 2020, 16:34

Jj, jak říkáš, jestli to má někdo v provozním řádu, že se musí zapsat všechny zbraně, jeho boj.
Tak jasně že se dá všechno nějak slušně pořešit, kor když jde o plánovanou akci. O tom žádná :-)

Uživatelský avatar
oldlamehand
Příspěvky: 498

Příspěvek#17 » ned 5. črc 2020, 00:28

paza píše:No už jsem na střelnici viděl i nápis u vstupu, že: "Vstup dovolen pouze se zbraní bez náboje v komoře i zásobníku"...

Něco takového jsem na jedné střelnici také četl. A když jsem se ptal, jak to mysleli, říkali, že to neřeší, a jen prostě nechtějí, aby na střelici lidi vytahovali svou zbraň mimo střelecké stavy.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#18 » čtv 9. črc 2020, 22:10

oldlamehand píše:
paza píše:No už jsem na střelnici viděl i nápis u vstupu, že: "Vstup dovolen pouze se zbraní bez náboje v komoře i zásobníku"...

Něco takového jsem na jedné střelnici také četl. A když jsem se ptal, jak to mysleli, říkali, že to neřeší, a jen prostě nechtějí, aby na střelici lidi vytahovali svou zbraň mimo střelecké stavy.

Tohle má v pravidlech třeba brněnský Trigger.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#19 » pát 10. črc 2020, 09:10

No je to vtipné, to jako když jdu na střelnici a protože nosím, tak mám zbraň s plným zásobníkem s sebou a to ji jako mám před vstupními dveřmi na střelnici vybíjet???
Ani tam na chodbě nemají vybíjecí zařízení, tak jak a kam s ránou jistoty??? Do přilehlé chodby???

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#20 » pát 10. črc 2020, 09:18

Avim tam má také něco takového. Ze zvědavosti jsem se ptal a prý si mám po střelbě normálně nabít u stavů a zbraň vložit do pouzdra pod tričko. Je to prý jen kvůli tomu aby tam magoři nemávali kvérama.



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#21 » pát 10. črc 2020, 09:23

Ano, je to vtipne, ale mal by si vybit. Rana jistoty neni sucastou vybitia zbrane, takze je to sice irelevantne, ale v Triggru maju (mali) vybijeci zarizeni, takze si to mal kam kliknut.
Nepoznam strelnicu, kde by nebolo sucastou provozneho radu, ze zbran musi byt vybita, moze byt nosena viditelne, ale bez zasobniku. Tez nepoznam strelnicu, ktora by mi robila problem, ked na to serem a vybitie u mna prebieha na stave tou malou durkou na predku pistole za hlasiteho zvukoveho doprovodu.
Jediny pripad, kde skutocne vybijem pri prichode, ze LOS, ale to strielam velmi, velmi zriedka.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#22 » sob 11. črc 2020, 14:39

Rána jistoty není součástí vybití zbraně???
Já myslím, že vybití zbraně znamená vyndání zásobníku, stažení závěru a kontrola šachty a nábojové komory a potom rána jistoty do bezpečného směru...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#23 » sob 11. črc 2020, 14:46

Paza : To se se spoustou lidí pohádáš a všichni budete mít svoji pravdu.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#24 » sob 11. črc 2020, 14:50

Ne, rana jistoty neni soucasti vybiti zbrane. Jinak bys to delal povinne u zkousek nebo by ti na zavodech nerikali zvlast vybij, prazdnou ukaz, rana jistoty.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#25 » sob 11. črc 2020, 14:58

marinakus píše:Paza : To se se spoustou lidí pohádáš a všichni budete mít svoji pravdu.

No bylo tady o tom někde celé vlákno, nemohu ho najít, ale pamatuji se, že závěr vyzníval tak, že vybití zbraně je zakončeno ránou jistoty, čímž se uvolní i při vybíjení natažený úderník, který se u mnoha zbraní ani jinak uvolnit nedá (GLOCK, PPQ, atd.)...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#26 » sob 11. črc 2020, 15:33

Paza : Jsme tam kde jsme byli.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#27 » sob 11. črc 2020, 15:40

Já vím, v životě často platí že pravd je více, občas platí že pravd je tolik, kolik lidí právě diskutuje, ale jsou oblasti exaktní, kde už to tak nebývá a oblast zbraní bych považoval za jednu z nich, no ale nakonec v tomto případě tak o moc nejde (snad)...
Jen si myslím, že zbraň prostě není vybitá, dokud není bez nábojů, zkontrolovaná a všechny prvky nejsou v klidovém stavu, což při nataženém úderníku prostě není...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#28 » sob 11. črc 2020, 15:55

Honzajan píše:Jinak bys to delal povinne u zkousek...

Taky se to u zkoušek dělalo ;)



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#29 » sob 11. črc 2020, 21:58

Není nad to končit střelbu přesně opačným postupem - nabitím, kontrolou zásobníku a náboje v komoře (a zbraně celkově) a zasunutím do pouzdra a odchodem třeba domů :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#30 » sob 11. črc 2020, 23:05

Idealne na strelnici kde je mimo strelista zakazane nosit nabitu zbran ... okamzity uspech u spravcu zaruceny :D.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 31 hostů