Kolik zbraní na střelnici



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#31 » sob 11. črc 2020, 23:18

Na střelnici tu zbraň nenosím, tam ji držím ;-) Jak opustím střelnici, tak ji už sice nesu, ale je to mimo střelnici, takže tam do toho správce nemá co kecat.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#32 » sob 11. črc 2020, 23:23

Nehrajme sa na slovicka (rozdiel medzi drzat a nosit samozrejme poznam) ... toto bolo nosit vo vyzname 'mat'. Vo chvili ked ma niekto proti prevadzkovemu poriadku nabitu zbran mimo strelista, spravca do toho rozhodne ma dost co hovorit. Ale to uz sme fakt OT.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#33 » ned 12. črc 2020, 07:05

Nie je to úplne OT. Je tu totiž ešte možnosť vziať na strelnicu n+1 zbraní. Jednak tie, z ktorých idem strieľať, a jednu navyše, ktorá ostane v režime skrytého nosenia. A priznám sa, že neviem, ako posúdiť taký stav z hľadiska zákona.
Kedysi v 90. rokoch sme mali na strelnici (v bývalom kameňolome ďaleko za dedinou) priam odporúčanie mať jednu zbraň vyčlenenú na ochranu ostatných zbraní.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#34 » ned 12. črc 2020, 09:03

MM: A kdyz prijdu na strelnici jen s jednou zbrani, kterou nosim? Tedy prijdu s nabitou, skrytou. Tak ji musim vybit, na palpostu nabit, zabouchat si, vybit a kde ji nabiji abych odesel s nabitou a skrytou? Mimo strelnici?

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#35 » ned 12. črc 2020, 09:17

Přesně tak, v tom právě vidím tu nesmyslnost toho nápisu u vstupu do prostoru střelnice...

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#36 » ned 12. črc 2020, 10:02

Pak je ideální si o tom pokecat se správce, jak to je. Nakonec se člověk může dozvědět, že nabitou skrytou u sebe ano. Ostatní pouze vybité.
Taky se může dozvědět, že tu nabitu ani nemusí mít skrytě, ale samozřejmě s ní nesmí manipulovat mimo palpost.
Ale už jsme asi dost OT.



Honzajan
Příspěvky: 1039

Příspěvek#37 » ned 12. črc 2020, 14:51

ViralWinter píše:
Honzajan píše:Jinak bys to delal povinne u zkousek...

Taky se to u zkoušek dělalo ;)

Ne, zalezi na komisari, cili to povinne neni.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#38 » ned 12. črc 2020, 17:11

Honzajan : Věčný spor asi tak jako jestli je lepší číza nebo glock. Nebo jestli náboj v komoře nebo pouze v zásobníku. Proč to nenechat na každém jednotlivci? U zkoušky ovšem skutečně záleží především na komisaři. Zvláštní pak je, když komisař RJ u pistole tvrdě vyžaduje a u malorážky ji tvrdě nechce. Jsou to snad zbraně obě dvě. Mají samozřejmě svoje specifika.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#39 » ned 12. črc 2020, 17:21

@marinakus: Někdy komisař vysvětlí, že malorajda je archivní kousek a ty RJ holt už nedává...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#40 » ned 12. črc 2020, 18:03

ViralWinter : Jestli tohle považuješ za důvod, proč z malorajdy ránu jistoty ne, tak tě nějak nechápu. Vyhodit od zkoušky bych tě za to nemohl. Ale chtěl bych.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#41 » ned 12. črc 2020, 19:11

@marinakus: Já mám u 3,14či co bys chtěl ;) Ale jako argument proč nedávat na praktické u staré malorážky RJ jsem to slyšel :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1150

Příspěvek#42 » ned 12. črc 2020, 21:23

Uff ... rozpisal som sa, ale jednou vetou sa na to blbo reaguje.

Pri vstupe na strelniicu sa podpisuje zoznamenie s prevadzkovym poriadkom a jeho dodrziavanie ... Takze - ZOZ Paragraf 55/2. Spravca je zodpovedny za dodrziavanie prevadzkoveho poriadku strelnice. Pokial je to tam (zakaz nabitej zbrane mimo strelista), nema na vyber. Idealne je ked ma strelnica vybijaci priestor - co bohuzial dost casto strelnica nema. Pokial si vybijes v aute, pripadne zalezies hned po prichode do vhodneho kuta / na zachod a vybijes si tam, nikto to riesit nebude ("nosici" snad zvladaju bezpecnu manipulaciu tohto druhu). Dtto pri odchode. Robit ale spominane otvorene na strelisti kde je X dalsich ludi je na nakopanie niekam. Inak moje skusenosti takisto hovoria ze kde nie je zalobca, nie je sudca a spravca po dohode moze prizmurit oci - ale je to na jeho zodpovednost a rozhodne je znacne vhodne si to s nim dopredu vyjasnit. Inak riskujete nakopanie niekam a vyhodenie zo strelnice.

Skryte nosenu zbran ktora zostane skryte nosena samozrejme nikto riesit nebude. Sice prevadzkovy poriadok porusuje (ekvivalent skryte nosenej zbrane v supermarkete co ma na dverach ikonku skrtnutej pistole), ZOZ IMHO nie (detailnu pravnu analyzu necham pripadne inym, rad sa necham poucit). Inak technicky vzate je sluzba na strelnici za beznych okolnosti zodpovedna aj za ostrahu (zase ZOZ Par 55) a zostava vzadu pri zbraniach napr. ked sa ide k tercom.

Dtto plati o zapisovani / nezapisovani PZ jednej ci viacerych zbrani. Takze si to rieste v kontexte strelnic kde chodite - viz dany prevadzkovy poriadok a pripadne pokec so spravcom. Len mi pride ze sa obcas okolo toho prilis medituje, namiesto toho aby sa to riesilo priamo tam kde treba ;).



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#43 » pon 13. črc 2020, 06:46

Podle mě: při skrytém nošení nemá nikdo vědět, že nosíš, tedy ani správce. Je to na tobě. No a pokud to někdo zjistí tak je to vlastně porušení ZoZ

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#44 » pon 13. črc 2020, 07:35

Chceš říct, že je zákonem zakázáno na střelnici nosit?

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#45 » pon 13. črc 2020, 07:53

Zpátky k tématu: Já bych chtěl taky vzít vždycky na střelnici všechny zbraně, ale nejsem masochista. Kdo se má s tím tahat, ale hlavně, kdo to má potom všechno čistit? Nikdo z rodiny mi s tím nechce pomáhat a to ani za úplatu..Takže max. dvě krátké, nebo jednu dlouhou.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů