Kolik zbraní na střelnici

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#46 » pon 13. črc 2020, 15:18

Vovas píše:Zpátky k tématu: Já bych chtěl taky vzít vždycky na střelnici všechny zbraně, ale nejsem masochista. Kdo se má s tím tahat, ale hlavně, kdo to má potom všechno čistit? Nikdo z rodiny mi s tím nechce pomáhat a to ani za úplatu..Takže max. dvě krátké, nebo jednu dlouhou.


Všechno beru jen tak 2x do roka, když pořádám střelecký dýchánek pro přátele, ale jinak souhlas ... lepší potrénovat s max. dvěmi zbraněmi .. ale čištění beru jako relax :-)

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#47 » pon 13. črc 2020, 16:08

Někde mají provozním řádem stanoveno, že musíš mít stále zbraně pod dozorem a zároveň nemají pojezd terčů. Takže teoreticky by na zalepení terče bylo potřeba vše odnést k terči a pak zase zpátky na palpost.

Tam, co chodím já, si běžně nosí několik zbraní a v klidu je nechávají vybité na stanovišti. Pokud je někdo u terčů, tak zbraně leží a nesahá se na ně. A nezaznamenal jsem, že by někdo zkoušel nosit nabitou zbraň po střelnici. Asi by ho správce rychle poslal domů ...

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#48 » pon 13. črc 2020, 17:31

Tak to je na většině střelnic a střelci jsou i slušní.I když na jedné, měli na odložení pušek, takový skvělý stojan a najednou koukám, jak nějaký děděk otlapkává mou henryovku bez dovolení. Ale nikde jinde se mi to nestalo.

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#49 » pon 13. črc 2020, 18:36

kolombo: Ale jedna věc je běhat tam s nabitou v ruce (pokud to není v rámci akce, závodů) a druhá věc je když jdu např. střílet dlouhou a mám u sebe krátkou v režimu nošení, na kterou sáhnu akorát v NO a nebo kdybych si z ní chtěl taky potom zabouchat.
Prostě i na střelnici můžu mít zbraň u sebe v režimu nošení, neporušuji tím žádný zákon. Maximálně tak nějaké ustanovení v provozním řádu. Za porušení takové ustanovení řádu můžu být vykázán ze střelnice, ale není to přestupek v oblasti zbraní. Nebo se pletu?

Uživatelský avatar
Vovas
Příspěvky: 91

Příspěvek#50 » pon 13. črc 2020, 20:54

DanielX: jo, taky beru vyjímečně víc kusů najednou (když beru firmu na střelnici=1x za rok) a taky beru čištění jako relax, ale já to čištění beru vážně, takže krátká=1 hod. dlouhá= 2 hod.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#51 » pon 13. črc 2020, 21:35

Cemada píše:.....
Prostě i na střelnici můžu mít zbraň u sebe v režimu nošení, neporušuji tím žádný zákon. Maximálně tak nějaké ustanovení v provozním řádu. Za porušení takové ustanovení řádu můžu být vykázán ze střelnice, ale není to přestupek v oblasti zbraní. Nebo se pletu?


Však já taky píšu, že Tě vyrazí správce střelnice, ne že Tě zavřou ....

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#52 » úte 14. črc 2020, 06:55

Jo, sorry, měl jsem to trošku oddělit. Ten přestupek byl už navíc a spíše k tomu, co tu psal jodo.
Prostě je dobré si to se správce vyjasnit co a jak. A tím tohle OT ukončíme :-)

Uživatelský avatar
DanielX
Příspěvky: 331

Příspěvek#53 » úte 14. črc 2020, 09:14

Vovas píše:DanielX: jo, taky beru vyjímečně víc kusů najednou (když beru firmu na střelnici=1x za rok) a taky beru čištění jako relax, ale já to čištění beru vážně, takže krátká=1 hod. dlouhá= 2 hod.


Já tak 2x až 3x... dělám pro přátele tématické akce, takže nechám natisknout terče, občas kostýmy a zábava.. bookuji celou střelnici ... a ani nechtěj vědět jak koukali policajti, když mě cestou domů zastavili a já měl na sobě kostým z akce "Lovci Monster" :-) ... jinak souhlas, pistole min. 45 minut... prostě "postarej se o svou zbraň a ona se postará o tebe :-)"



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#54 » pát 17. črc 2020, 13:52

Cituji z provozního řádu střelnice: "Zbraně se na střelnici přenášejí ve stavu vylučujícím okamžité použití ve smyslu zákona č.119/2002sb., alt. ve znění pozdějších předpisů." Evidentně i díky odvolání se na zákon o zbraních je tedy řeč o přenášených (přepravovaných) zbraních, což se nevztahuje na nošené zbraně, které samozřejmě pokud mám skupinu E můžu nosit skrytě nabité i cestou na střelnici.



Piggy
Příspěvky: 1878

Příspěvek#55 » pát 17. črc 2020, 18:37

Cesta na střelnici není problém. Ostatně provozní řád na ulici neplatí. :geek:
Jde o přenášení zbraní "na střelnici" ve smyslu "kde", nikoliv "kam".
Debata je ale už delší dobu o tom, že pobočná zbraň není přenášená, ale nošená. (K tématu vlákna: bavíme se teď o té "+1" zbrani.)
Chápu, že někde by byli rádi, kdyby návštěvníci neměli u sebe mimo střeliště žádné nabité zraně. A také chápu, že někteří návštěvníci nechtějí zůstávat nazí.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#56 » pát 17. črc 2020, 18:49

Asi jde pořád jen o to, jestli může střelnice zakázat na svém "území" nošení ve smyslu skupiny E a přetlačit provozním řádem zákon.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 990

Příspěvek#57 » pát 17. črc 2020, 19:34

No spíše to bude jen takové zbožné přání, stejně, jako samolepka na vstupu do obchodního centra a je v tom také asi jistý alibismus, kdyby se něco stalo...
Kromě příslušníků Policie mě nemůže nikdo jen tak prošacovat, ani správce střelnice, a nosím-li skrytě, tak nikdo nic nezjistí.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#58 » pát 17. črc 2020, 20:07

Jak jsem psal, odkazují se na zákon o zbraních a střelivu a tam žádné speciální zákazy pro střelnice nejsou, tudíž se to nemůže vztahovat na skryté nošení...



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#59 » pát 17. črc 2020, 22:18

Tohle je spíše otázka na balistika, co schválil provozní řád, co si pod tím má člověk představit. A hlavně, jak to má správce podle toho dělat. Správce nemá co vykládat provozní řád, to je asi jako když na některých odděleních zbraní mají experty na svoje vlastní výklady, které jdou leckdy proti výkladům MV či komentářům k zákonu.
Dle předchozí debaty si myslím, že nejsem jediný, který se řídí tím, že provozní řád určuje, co se má dělat se zbraněmi, které se budou používat, tedy ty, co tam mám v režimu držení a ne ty, co jsou v režimu nošení. Tj. jestli tam chci na stolek/pult/co já vím co vytáhnout zbraň a pak s ní střílet, tak by měla být vybitá. Ostatně některé střelnice povolují v provozním řádu náboj v komoře pouze ve zbrani, jejíž hlaveň míří "k terčům". Tudíž ani nejde zkoušet tasení třeba na pípnutí s nábojem v komoře, nejde ani dát pušku do low/high ready a nic takového okolo.
Problém se nám smrsknul na řešení situace, kdy na střelnici přijdu se zbraněmi, které aktuálně nesu a chci tam s nimi střílet. Zde se kloním k názoru, že pokud tam nemají vyloženě určené a připravené místo na vybíjení/nabíjení takovýchto zbraní, tak jediné bezpečné místo je na palpostu, byť třeba po upozornění správce, že to tam hodlám udělat. Kraviny typu vybíjet/nabíjet na záchodě, parkovišti, za rohem, v průjezdu vedle, tak snad nemohou být myšleny vážně. Nemohu tam mít nikdy takovou jistotu, co je hned vedle, za zdí, za rohem, pod podlahou, nad stropem atd. Nejbezpečnější místo je samotné střeliště, s určeným směrem střelby, dopadovou plochou atd.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#60 » sob 18. črc 2020, 07:38

cipis píše:...Nemohu tam mít nikdy takovou jistotu, co je hned vedle, za zdí, za rohem, pod podlahou, nad stropem atd...

Asi stejně, jako doma. Nemyslím si, že všichni mají vedle trezoru vybíjecí zařízení.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Balu a 69 hostů