Kolik zbraní na střelnici

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#91 » pon 20. črc 2020, 20:00

Osobně proti pravidlům které si určí majitel/provozovatel nic nemám, ale pokud mě má to pravidlo odzbrojit a kor v případě že mám ještě na zádech AR15 a u ní naládované 3x30, tak radši udělám pápá střelnici.
Jsem rád, že jezdím na střelnici kde toto není, sám správce nosí a má pochopení pro ostatní nosiše.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 518

Příspěvek#92 » pon 20. črc 2020, 20:26

Na střelecký den Beareka to napsali jasně:

"Pokud chodíte ozbrojeni, nechte, zbraň, prosím doma. Po areálu nelze chodit ozbrojen."

Tam tam snad nebude nikdo zkoušet střílet do lidí.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#93 » pon 20. črc 2020, 20:48

Na střelecký den pouze beze zbraně, to nevymyslíš :D :D :D

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#94 » úte 21. črc 2020, 11:06

No, ono si uvědomte, že na tohle už zase může dopadat § 60 Zákona o zbraních.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#95 » úte 21. črc 2020, 11:28

Samozřejmě, pokud byl střelecký den pojat jako veřejné shromáždění, slavnost, sportovní podnik nebo lidová zábava tak určitě ano a ono tak pojato samozřejmě bylo...



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#96 » úte 21. črc 2020, 13:52

Štěstí že o § 60 zatím nikdo neřekl organizátorům LOS a IPSC =D /OT vtip



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#97 » stř 22. črc 2020, 06:15

No to jo, třeba takový EEO v Hodonicích (sportovní podnik) to je z tohoto pohledu mezinárodní skandál

Uživatelský avatar
4mike
Příspěvky: 1196

Příspěvek#98 » stř 22. črc 2020, 07:48

§ 60 se týká nošení



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#99 » stř 22. črc 2020, 10:12

No však, to je ten hlavní důvod. Bavíme se o tom, že někde zakazují na střelnici nošení a dospěli jsme k tomu, že nošení nám zakazuje na některých místech akorát zákon.
Takže čistě teoreticky, když půjdu na střelnici se zbraněmi v "obalech" a záložkou (nabitou) za pasem, tak je to ok do té doby, než je na té střelnici akce prohlášená za sportovní podnik.

Nicméně si myslím, že se to už nepotkává s úmyslem zákonodárce, protože argument, proč zakázat nošení na akcích toho typu, tak byl alkohol+moc lidí. A na té střelnici asi dost těžko budou prodávat alkohol :D
Tedy zákonodárce těmi sportovními podniky myslel třeba dostihy, běh, fotbal, hokej a jiné.



ExHaust
Příspěvky: 50

Příspěvek#100 » ned 26. črc 2020, 03:15

Tak osobní zkušenost ze střelnice. Na závody přijela Policie a kdyby měl někdo u sebe mimo střeliště pistoli se zasunutým zásobníkem, tak má průšvih...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#101 » ned 26. črc 2020, 04:32

Nabitym zasobnikem predpokladam. To by mel u nas prusvih i bez policie.

Btw: skryte by samo mohl mit cokoli, ale jelikoz by to bylo skryte, nikdo by to nevedel, nic by se nestalo :)



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#102 » ned 26. črc 2020, 08:47

ExHaust: kdyby ?



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#103 » pon 27. črc 2020, 13:45

Klidně se na svých střelnicích svlíkejte do trenek a se správcem se osahávejte. Já až příště půjdu k nám, tak se prostě zeptám. Jsme tam všechno rozumní, dospělí, svých zbraní znalí. To bude asi nejsnazší a nejjasnější. Předpokládám, že mi bude v rámci zdravého rozumu umožněno vše potřebné.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#104 » pon 27. črc 2020, 18:17

ExHaust píše:Tak osobní zkušenost ze střelnice. Na závody přijela Policie a kdyby měl někdo u sebe mimo střeliště pistoli se zasunutým zásobníkem, tak má průšvih...
No ono závod je z povahy věci sportovní podnik.
Na druhé straně tam pořadatel může povolit nošení za účelem "zabezpečení" akce - to by mohla být třeba osoba dohlížející na odložené zbraně závodníků. Pokud ovšem střelecký klub uspořádá na střelnici soutěž v šipkách, nesmí účastníci nosit střelné zbraně.
Na třetí straně mám už dlouhá léta neodbytný dojem, že zákon sám v § 60 - stejně jako v § 28/2 a) ohledně nošení na střelnici - sám nerespektuje svou vlastní definici pojmu "nošení".

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#105 » úte 28. črc 2020, 06:15

Hmmmm.

Já jen, že když se píšu do knihy na střelnici, tak zároveň podepisuji souhlas s provozním řádem. Takže bych ho pak měl také dodržovat. A je jedno, jestli to někdo důsledně kontroluje nebo ne.

Takže když se to hodí, tak jsme skupina disciplinovaných a zodpovědných jedinců, na které by měl být stát hrdý, ale na druhé si budeme dělat co kdo chce, protože TOHLE přece dodržovat nebudeme ....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 52 hostů