ZP "E" + ZP "B"+"A" ? Proč a případné výhody nebo nevýhody.

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#121 » pon 21. čer 2021, 11:09

Já to samé a mam ABE.



Michal1
Příspěvky: 85

Příspěvek#122 » pon 28. čer 2021, 18:29

Jeden kamarád si musel dodělat skupinu A, aby mohl zdědit starožitnost, která už není ve stavu pro bezpečnou střelbu.
Dělat ZP znovu zrova kvůli Áčku, to je ironie osudu.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#123 » pon 28. čer 2021, 18:59

Sud: Já si kdysi dělal jen E. A manipulaci jsem musel předvádět jak z krátké, tak i s dlouhou malorážkou a brokovnicí.
Zpětně bych si k tomu minimálně to B určitě přidal.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#124 » pon 28. čer 2021, 20:05

Sedmej: hezký, ten tě teda pořádně proklepnul. Ale co budu povídat, dneska si taky vyčítám, že jsem si neudělal i to D. Každopádně kdybych chtěl jít cestou nejmenšího odporu a mít z toho největší užitek, tak bych volil A + B + E. Pravděpodobnost, že budu střílet a manipulovat jen s pistolí, je podle mě velká.



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#125 » pon 28. čer 2021, 20:27

Co máte všichni za problém s manipulací s dlouhou a brokovou? Vždyť je to oproti krátké brnkačka. A a s ABDE stejně na manipulaci můžu dostat cokoliv. A co se střeleb týká, dlouhou mívají obvykle jenom C-čkaři, spolu s brokovou. Teoreticky ji může dostat čistý B-čkař, nebo A-čkař. Co jsem slyšel, mívají dlouhou B-čkaři mladší 18 let, protože stejně jedou biatlon, nebo malorážku.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#126 » pon 28. čer 2021, 20:33

aTom : Slušný komisař se mladého béčkaře zeptá, z čeho se bude střílet. Vždyť mu to může být naprosto jedno.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#127 » pon 28. čer 2021, 21:58

aToM: my s tím problém nemáme. Ale nejvíc lidí u zkoušky vyletí na manipulaci. A logicky, čím víc toho na manipulaci dostaneš, tím větší šance, že letíš.
Jinak si taky myslím, že brokovnice a malorážka je jednodušší, než pistole.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#128 » úte 29. čer 2021, 07:20

@Sud/aTom, o pravdepodobnosti se da mluvit u manipulace, ale strelba je u vetsiny beznych kombinaci jasne dana, tedy jen u "cisty B nebo cisty A (nebo kombinace techto dvou)" nemusi byt dopredu jasne zda dlouha ci kratka kulova.... u ostatnich neni prostor pro uvahy komisare co uchazeci na strelbu da ci neda (kdyz komisar dodrzuje prespisy)

Uživatelský avatar
LukynZ
Příspěvky: 243

Příspěvek#129 » úte 29. čer 2021, 08:27

No já si dělal jen E a po roce a nějakém měsíci navíc nevidím důvod to rozšiřovat. Náboje do jiných mě nezajímají (proč taky), přebíjet pro sebe můžu kdyby na to přišlo, koupit si cokoli taky (až samozřejmě na samočinné atd. na což stejně výjimku nedostanu).



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#130 » stř 30. čer 2021, 22:25

LukynZ: no jo, ty nejsi ten spravnej "silenec" :D ale jo, jsou lidi i jako ty co to proste tak nezerou a to E jim staci
ja si jen rikam, proc si nepriplatit za dalsi skupiny kdyz uz mas nejtezsi zkousku a ne neprirovnavejte to k tomu D ridicaku na autobus, tam se musi delat dalsi zkousky s autobusem. A nastrilet z malorazky na 25 metru snad zvladne kazdej navic kdyz je mozny s oporou :)



majlont
Příspěvky: 195

Příspěvek#131 » čtv 1. črc 2021, 13:08

Vzhledem k tomu, že se očekává změna zákona o zbraních, není na škodu při volbě zohlednit skupiny podle návrhu nového zákona - viz video v čase 7:57 https://www.youtube.com/watch?v=tLW_duowizI

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#132 » čtv 1. črc 2021, 16:36

V čem se to liší od současného?



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#133 » čtv 1. črc 2021, 17:44

Když jsem rozšiřoval z C na zbytek, tak jsem si přidal i D pro strýčka příhodu, protože člověk nikdy neví a pak mi to přineslo plusové body při změně zaměstnání (fakt ne security a ani puškař). Člověk nikdy neví, co se mu bude hodit. :D



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#134 » čtv 1. črc 2021, 17:53

@lynx,nevim ted o cem je rec,jestli o tom, jak byla "uvaha" ze budou dve skupiny zbrojniho opravneni, - s tim ze se slouci ABC a. DE ( cili udelat si dnes po jednom z kazde dvojce a mas vse ... (treba EB , AE, ABE...)

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#135 » čtv 1. črc 2021, 20:48

Video v odkazovaném čase neukazuje žádný rozdíl proti stávajícímu stavu. Nebo ho nevidím. Proto jsem se ptal, čem je rozdíl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 15 hostů