Prodloužení platnosti zbrojního průkazu



Miki.27
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » čtv 28. led 2021, 09:10

Zdravím všechny.
Omlouvám se,že obtěžuji ale chci si jen ověřit informaci.
Mám zbrojní průkaz skupiny B a E vydaný rok 2016 tedy již na 10 let, stále platí že o prodloužení se žádá po deseti letech, včetně doktora.
Jen pro skupinu D se dokládá doktor po pěti, někde jsem četl že se připravují změny proto se raději zeptám.
Všem děkuji za odpověď.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#2 » čtv 28. led 2021, 09:24

Platnost stávajících ZP se nemění. Při dalším prodloužení bude platnost opět na 10 let (pro skupiny ZP A,B,C,E), ale zdravotní posudek se bude nosit každých 5 let bez rozdílu skupiny ZP.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#3 » čtv 28. led 2021, 09:58

Sud : Jak jsi na to přišel? Zdravotní způsobilost se dokládá pořád stejně. Nikde jsem žádnou změnu nenašel. Policie pouze nově každých 5 let ověřuje, jestli máš pobyt na území republiky, jsi způsobilý k právním úkonům, jsi bezúhonný a jsi spolehlivý. K tomu ale tvoji spolupráci nepotřebuje.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 797

Příspěvek#4 » čtv 28. led 2021, 10:37

No jo, máš pravdu. Nějak jsem si domyslel písmenko, co všechno kontrolují. Takže zdravotní posudek je beze změny.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#5 » čtv 28. led 2021, 11:21

Ano 5 let jen u Dček



Miki.27
Příspěvky: 2

Příspěvek#6 » čtv 28. led 2021, 11:29

Dobře dík moc, tak je to beze změny, zdravotní způsobilost doložím až po deseti letech, měl jsem pocit že došlo totiž ke změně a dokládá se po pěti ,nejen na skupinu D kde je to stále na pět let. Pochopil jsem že zatím se to jen chystá včetně změn ve skupinách co jsem četl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 39 hostů