Halali pojišťovna pro držitele ZP



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#1 » sob 13. úno 2021, 13:31

Zdar kolegové střelci,

V casaku Střelecká revue mne zaujalo pojištění na míru pro držitele ZP. Mate někdo zkušenost ? Za 600kc ročně celkem sranda... více na https://www.halali.cz/index.php/pojiste ... ele-zbrane

Hlavně jestli je možná volba právníka...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2 » sob 13. úno 2021, 13:35

Jak dlouho tam delas?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#3 » sob 13. úno 2021, 13:40

Tak chlapce, přečti si to ještě jednou!!! Pokud nerozumíš psanému textu vrat ZP. Tohle reklama. Zajímají mne zkušenosti...



greenhorn
Příspěvky: 714

Příspěvek#4 » sob 13. úno 2021, 14:13

Pavluso jaképak zkušenosti, když je to první a jediné pojištění tohoto druhu na trhu. Kolik lidí myslíš, že už ho má? A kolik plnění už asi proběhlo?
Tak chlapce, přečti si to ještě jednou!!! Není to za 600, ale za 680 Kč. Když už chceš být cimprlich. :lol:



Jacobson
Příspěvky: 87

Příspěvek#5 » sob 13. úno 2021, 14:30

Mám pocit, že ze začátku by to mohlo být dobrý. Plnit budou bez problémů, aby se po lidech rozneslo, že s tím nejsou vůbec problémy. Až budou mít dost oveček, začnou hledat kličky proč neplnit. Noo, uvidíme jaký budou zkušenosti

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#6 » sob 13. úno 2021, 14:52

Mám už několik let "pojistku na blbost" vč. pojištění odpovědnosti "za zbraň" u České pojišťovny. Moje zkušenost je taková, že jsem žádnou událost neřešil. Protože jak říká jistá literární postava, pojištění si platím, aby se mi nic nestalo.



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#7 » sob 13. úno 2021, 14:55

Díky za názory :)



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#8 » sob 13. úno 2021, 15:03

Neměla něco svého času i Kooperativa přes LEx?



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#9 » sob 13. úno 2021, 15:22

Měla, ale tohle by mělo byt přímo něco extra... spis jestli zaplatí právníka dle výběru :)



lukowicz
Příspěvky: 50

Příspěvek#10 » sob 13. úno 2021, 15:36

Sokola asi ne :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#11 » sob 13. úno 2021, 15:57

Raději bych Tomáše Gawrona, když už.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#12 » sob 13. úno 2021, 16:22

Kooperativa je vlastně běžné komplexní pojištění právní ochrany za 1400 / 2500 ročně (100 000 / 500 000 limit) a k tomu akorát navíc odstavec o NO a KN:

"Nad rámec ustanovení čl. 6 odst. 2 VPP se pojištění vztahuje také na obhajobu pojištěného v přestupkovém nebo trestním řízení, zahájeném proti němu správním orgánem nebo orgánem činným v trestním řízení v důsledku použití pojištěným legálně držené zbraně v krajní nouzi nebo nutné obraně."


Halali je naproti tomu právní ochrana pouze na zbraň za 680 ročně (500 000 právní ochrana) všude + speciální pojistka na blbost (náhrada škody), která se vztahuje pouze na zbraň a pouze na střelnici.

Původně se mi to líbilo jako doplněk běžné pojistky na blbost (která zbraně většinou nekryje), jenže to platí jen na střelnici a to mi přijde málo. Od toho má být pojistka na blbost, aby to krylo blbost (vlastní blbostí při převlíkání na parkovišti prostřelím vedlejší auto a způsobím škodu, například). Na střelnici je člověk ve stavu maximální soustředěnosti a opatrnosti, tam mi paradoxně přijde riziko průseru malé .. a pojišťovně očividně taky, od toho je to pojišťovna, aby se jí to vyplatilo.

Uživatelský avatar
Lynx
Příspěvky: 1002

Příspěvek#13 » sob 13. úno 2021, 16:45

LordSalix píše:..."Nad rámec ustanovení čl. 6 odst. 2 VPP se pojištění vztahuje také na obhajobu pojištěného v přestupkovém nebo trestním řízení, zahájeném proti němu správním orgánem nebo orgánem činným v trestním řízení v důsledku použití pojištěným legálně držené zbraně v krajní nouzi nebo nutné obraně."...

"obhajobu ... v řízení v důsledku použití ... zbraně v krajní nouzi nebo nutné obraně" - tohle dává pojišťovně až příliš velký prostor pro manévrování. Výrok o krajní nouzi nebo nutné obraně padne až na závěr řízení, do té doby teda pojišťovna plnit nemusí. Tak by mě zajímalo (ale ne až tak, že bych se obrátil na pojišťovnu s dotazem), jak to v praxi bude probíhat.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#14 » sob 13. úno 2021, 17:00

Ono to vzniklo ve spolupráci s LEXem, probíhá to asi nejvíce fér cestou - čerpání je průběžné a pokud člověk ten spor prohraje (nebude uznána NO/KN), tak peníze vrací.

https://www.gunlex.cz/zbrane-a-legislat ... rany-s-lex



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#15 » sob 13. úno 2021, 18:44

No to je pravda, o tomto tam LEX nic nema

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Tvrdolín a 7 hostů