Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#526 » sob 24. pro 2022, 08:15

Petr z Blanika: nepletu si nic…

Musíš byt civilní nebo občanský zaměstnanec sboru nebo byt zaměstnanec státu, který je ke sboru přidělen, typicky to budou úředníci místní samosprávy. Bez nich by to neslo. Občanští zaměstnanci zajišťují nezbytný chod výkonové stránky bezpečnostního sboru.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 791

Příspěvek#527 » sob 24. pro 2022, 15:55

Jinak dle "Braného zákona" jsou vyjmuti i členové JSDH, tedy členové "výjezdových" jednotek zřizovaných obcí. Neplést s členy SDH, s členy spolku.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 284

Příspěvek#528 » sob 24. pro 2022, 23:49

BrozT píše:navíc když jste tak hrrr do služby…. Tak snad všichni první line ne ?!

Tady si myslím, že si pleteš službu pro policii se službou pro armádu. Hrrrr do první linie jsou sympatizanti vojáků :)

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#529 » sob 31. pro 2022, 21:43

Pár aktuálních obecných informací ke kurzům...
https://www.czdefence.cz/clanek/novy-zakon-o-zbranich

Aktuální stav akreditovaných subjektů:
MV-101 (Teorie): 10 ks.
MV-102 (Puška): 5 ks.
MV-102 (Pistole): 9 ks.
MV-201: 5 ks.
MV-301: 2 ks.

Aktuální počet absolventů kurzů:
Doposud se kurzů zúčastnilo 2 500+ osob.
Doposud je cca 450+ držitelů základní aprobace.

Klíčové vlastnosti:
Nejedná se o konkurenci Aktivní zálohy AČR nebo POKOS. Cílem je využití potenciálu střelců v ČR. Systém je postavený jako dobrovolný. Tedy držitelé zbraní můžou za svoje peníze absolvovat kurzy u akreditovaného subjektu podle státem schválených osnov.

V tuto chvíli jsou připraveny osnovy pro kurzy zaměřené na střelecké dovednosti. Do budoucna věříme, že se vzájemnou spoluprací MVČR a MOČR podaří připravit osnovy pro další zajímavé (a bezpečnostně využitelné) dovednosti.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 284

Příspěvek#530 » pon 20. úno 2023, 14:37

Dneska jsem podal žádost o rozšířenou aprobaci na Praze IV v Soukalově ul. Dozvěděl jsem se, že v tomto obvodu jsem první, s čímž se samozřejmě pojí trocha toho chaosu a zpočátku jsme se vzájemně ubezpečili, že všichni víme o co jde a co to je za statut, kterého chci docílit.

Na rozdíl od toho, jak proběhla moje základní aprobace, a v rozporu s tím, co jsem dostal za info v HardTasku, dnes po mně ten mladý policajt (kterého jsem tam viděl dnes poprvé), chtěl kromě potvrzení o absolvování kurzu i ten okrasný ozdobný certifikát. Ten je podle mě jenom takový památeční, ale raději si ho tam s sebou vemte, je možné, že na tom budou trvat.
MV-301 anonymiz.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Motostrelec
Příspěvky: 113

Příspěvek#531 » čtv 23. úno 2023, 09:51

Ahoj Díky za info. Na 301 jdu k HT v létě. Můžeš dát trochu podrobnější report, jak to probíhalo, co se trénovalo a v jaké posloupnosti ?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 866

Příspěvek#532 » čtv 23. úno 2023, 12:40

Pozor, ten ozdobný certifikát by se měl předkládat vždy a VELMI doporučuji ho předkládat v kopii, protože ho budete potřebovat později, až budete chtít nakupovat střelivo.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 284

Příspěvek#533 » pát 24. úno 2023, 10:09

Motostrelec: Jestli jsi MV-201 absolvoval taky u HT, tak ty 3 dny co se odehrávají na střelnici jsou dost podobné, jen cvičení jsou složitější. Rozdíl je v tom, že ať už den s pistolí, tak i den s puškou, končí na závěr ve dvojicích v killhousu, který je postaven v jednom z těch malých bočních střelišť způsobilých pro střelbu 360°.
Obrovsky zábavný je den, který proběhne na Kladně v Poldovce, a bylo by špatný o něm cokoliv bližšího říct, protože v ceně kurzu máš i to, že se dozvíš něco o sobě a svých reakcích. Jen řeknu, že je úplná blbost tam jít bez absolvování alespoň jednoho kurzu CQB, je nutno o tom vědět něco alespoň z rychlíku. Jinak si koupíš za desítku pocit idiota, kterej všechny brzdí a otravuje.
Jo a není špatný zvýšit si fyzickou kondici. Tři dny ve full gear s puškou na řemeni bolí, a je třeba něco uběhnout a klikovat, dřepovat. Když neuděláš ve full gear klik, je to důvod do léta něco dohnat.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 284

Příspěvek#534 » pát 24. úno 2023, 10:44

Jo a první teoretický den se zaměřuje na pomoc obyvatelstvu zasaženému útokem, třídění raněných, nebo plynem, obsahuje seznámení s plynovými maskami. Zkusili jsme si jak se v tom nahovno běhá a jaký to je, když si ji nasadíme po fyzické zátěži. Představa, že hasič v tom vyběhne deset pater a dolů přinese osmdesátikilovou figurinu, je pro mě po téhle zkušenosti záhadou, jak to může dokázat

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#535 » pát 24. úno 2023, 10:45

Tréninkem a ty masky si musíš přinést, nebo ti je půjčí?

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 284

Příspěvek#536 » pát 24. úno 2023, 10:48

Masky půjčí, a půjčí i nosič plátů a hmotnostní ekvivalent do nich, pokud nemáš. To stačí dohodnout ten první den. Jestli máš svoje sumky na zásobníky atd... Kdo si nosič plátů půjčoval od nich, dostal ho s sebou domů, aby si ho doma nastavil a nastrojil vším, co na něj chtěl navěsit.
Naposledy upravil(a) Petr z Braníka dne pát 24. úno 2023, 10:50, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#537 » pát 24. úno 2023, 10:49

Pučej. Ale i když to proleješ desinfekcí, tak nevím, zda chci mít na hubě něco po x lidech. :)

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 284

Příspěvek#538 » pát 24. úno 2023, 11:22

Blacky: Vraceli jsme je pořádně umyté mýdlovou vodou a vysušené, Aneta to po nás kontrolovala jestli to neflákáme :D

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#539 » pát 24. úno 2023, 12:15

Na škole jsme je čistili savem, kvůli možným plísním a jiným hnusům. Mýdlová voda je fajn, ale všechno neodstraní.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 791

Příspěvek#540 » pát 24. úno 2023, 13:35

Petr z Braníka píše:Jo a první teoretický den se zaměřuje na pomoc obyvatelstvu zasaženému útokem, třídění raněných, nebo plynem, obsahuje seznámení s plynovými maskami. Zkusili jsme si jak se v tom nahovno běhá a jaký to je, když si ji nasadíme po fyzické zátěži. Představa, že hasič v tom vyběhne deset pater a dolů přinese osmdesátikilovou figurinu, je pro mě po téhle zkušenosti záhadou, jak to může dokázat


Tak ono to je s těmi hasiči asi takto. Maska k DT má "přepnutí" na dýchání "z venku" a připojení na kandahar k přilbě. Takže na výstroj nasadíš DT, masku si necháš viset. Pak dojdeš k prostoru, kde budeš masku používat nasadíš a necháš venkovní vzduch, u zakouřených či zamořených prostor přepneš na dýchání z láhve. A teď ty fígle jak se to dá :-) V té masce, když dýcháš z láhve je přetlak, takže se dýchá dobře, kdežto maska s filtrem-to taháš plícemi skrze filtr, takže se unavuješ. A hlavně v DT se neběhá! To samé v masce s filtrem! Protože v klidu máš spotřebu vzduchu cca 30 l/min, při zátěži cca 70 a při extrémní 100-120 litrů. Láhev má 6,9 litru a tlak 300 bar, zjednodušeně 2070 litrů vzduchu. U 50bar tj 350 litrů píská píšťalka a jdeš ven. No a teď si spočítej 1700 litrů vzduchu děleno 120, 70 a 30 a vyjde čas který v tom můžeš být. A ty čísla jsou sakra rozdílná! Takže dýchat v klidu a neběhat. Ochranná maska s filtrem má zase filtrační kapacitu, čím vic dýcháš tím vic filtruješ a vice ji "zanášíš", takže zase platí to samé, být v klidu a mít co nejmenší spotřebu vzduchu.
No závěrem je být v tom co nejvíce v klidu a zbytečně se nenamáhat. :-) a to se nebavíme o tom, když na tu láhev připojíš vyváděcí masku pro zachraňovanou osobu. Prostě se neběhá, ale tady je to ve výcviku, co kdo vydrží, takže se vytváří zátěž nositele kam to jde.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 37 hostů