Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#361 » sob 19. bře 2022, 20:35

Taky jsme měli jednu na MV 101 a dokonce byla i pěkná :D



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#362 » sob 19. bře 2022, 22:33

U nás v Plzni taky jedna. Hele, tak mě napadá,... není to ta samá? Třeba je mezi námi jenom jedna.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#363 » ned 20. bře 2022, 08:14

Zpátky k tématu. Včera jsem si vyzkoušel nácvik hodnocené střelby a asi největší past pro mě bude přešlapová linie u neprůhledné zástěny na startovní linii, která je 25 cm od jejího okraje
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2021-255#f7156327
Za její přešlap je penalizace
https://www.zakonyprolidi.cz/cs/2021-255#f7156342
Zajímá mě jedna drobnost - co je míněno tím přešlapem? Pata nohy za latí nebo bude penalizace také za šlápnutí na lať (část nohy je za latí)?

V pravidlech LOS, bod 7 je uvedeno:
Kryt může být označen zónou (přešlapové čáry, které definují prostor, kam až si střelec stoupnout při střelbě.
Není-li řečeno jinak, je vnější okraj přešlapové čáry mezním místem, kam až může střelec položit jakoukoli
část nohy a boty).

BTW - v první závorce, ve třetí větě schází poměrně důležité sloveso
Pokud se bude přešlap řešit podle těchto pravidel, tak chápu to dobře, že si na lať mohu stoupnout, ale nesmím s patou sklouznout na vnější okraj latě?

Jinak doporučuji info z http://www.hodnocenestrelby.cz/ a velké díky autorům za tyto stránky a díky Kops za včerejší akci, na které jsem dost věcí vypiloval (díky pohodovému instruktorovi).



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#364 » ned 20. bře 2022, 08:47

oprava
* díky Antares Defence za včerejší akci a instruktorovi (Vláďovi z Camp Zero?) za pohodový přístup.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#365 » ned 20. bře 2022, 09:01

risa2000 píše:MV-102 se dělá _buď_ s dlouhou _nebo_ s krátkou, podle toho, jak si to organizátor určí.

Včerejší upřesnění na MV-101: všichni zatím dělají pouze střelby s krátkou. O dlouhé byla řeč až u MV-201 a MV-301, kde jsou vypsané střelby přímo na dlouhé zbraně.
Prosím, neřešte ženy na kurzech. K tomu slouží jiné servery.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#366 » ned 20. bře 2022, 10:47

davidu11 píše:Pokud se bude přešlap řešit podle těchto pravidel, tak chápu to dobře, že si na lať mohu stoupnout, ale nesmím s patou sklouznout na vnější okraj latě?


Pochopil jsem to stejně.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#367 » ned 20. bře 2022, 11:03

25cm od okraje zástěny znamená, že prostě vypadnu ven ... teď jsem to zkoušel a tak se nejsem schopen vyklonit.



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#368 » ned 20. bře 2022, 11:10

Já tomu teda rozumím jinak (citaci, co sem dával davidu11). Přešlap to bude kdykoliv, kdy se nohou/botou dostanu přes obrys čáry, bez ohledu na to, jestli se dotýkám země, nebo ne. Vycházím z toho, že pravidlo by nemělo záviset na tom, jakou formou je "přešlapová čára" řešena. Může to být třeba vápnem vysypaná čára, která nemá žádnou výšku, a nedá se tudíž na ni stoupnout.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#369 » ned 20. bře 2022, 18:26

Espezetka píše:Lehce OT, ale ze zvědavosti - choděj na tyhle kurzy i nějaký baby? :-)


Na MV-102 střelnice Placy s námi byla jedna paní, úspěšně absolvovala.



rajtyš
Příspěvky: 55

Příspěvek#370 » ned 20. bře 2022, 22:02

davidu11 píše:Pokud se bude přešlap řešit podle těchto pravidel, tak chápu to dobře, že si na lať mohu stoupnout, ale nesmím s patou sklouznout na vnější okraj latě?


Teď v sobotu, na LOSu v Čekanicích, to bylo přesně takhle. Lať, dalo se stoupnout na ní, ale nesměla noha sklouznout vně. Vyklonit na terče se dalo, vypadnout jsem nikoho neviděl ;)



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#371 » ned 20. bře 2022, 23:26

Tak me napadla jeste jedna vec, abychom byli jeste humannejsi. Ukrajinci budou moct jezdit u nas na svuj ridicak, nez se vyjasni - za par mesicu - ze jak se vysporada zakonne pojisteni jejich aut, tak budou skody hrazeny z garancniho fondu pojistoven -ktere si to pak zahoji hadejte na kom ? , nebudou muset mit STK, jejich zvirata co sebou privezli nemusi mit veterinarni prehlidku, atd. (pozn. pro admina : Toto jsou oficialne publikovana fakta). Proc bychom tedy neuznavali i tamni ZP ? Meli bychom, kdo tvrdi opak, je spatny clovek.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 587

Příspěvek#372 » pon 21. bře 2022, 01:13

poloventilator píše:...Ukrajinci budou moct jezdit u nas na svuj ridicak...

A? Ty si při cestě do zahraničí děláš řidičák speciálně v každé zemi zvlášt? Asi ne, že... Představ si, že i v USA jsem normálně jezdil na svůj český řidičák a nikdo s tím neměl problém... Uznávání řidičáků mezinárodně je dobrá věc. Samozřejmě by bylo fajn, kdyby obdobně byly uznávány ZP, ale to vzhledem k zbraňovým restrikcím ve většině států prostě nehrozí.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#373 » pon 21. bře 2022, 07:12

Nejde o ten ridicak, jde o pojisteni. To mit nemusej a zatahne to garancni fond z nasich penez. A se ZP to byl zrejme jen Trolling ze? Ale to sme uz desne OT, tak toho nechme!

Uživatelský avatar
peggy
moderátor
Příspěvky: 1571

Příspěvek#374 » pon 21. bře 2022, 12:51

Iniciátor varován, ostatní se zdržte OT!



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#375 » pon 4. dub 2022, 20:34

Je možné někde v Praze a okolí trénovat hodnocené střelby Systému střelecké přípravy?

Něco podobného jako byla tahle skvělá akce
viewtopic.php?f=8&t=14461&hilit=hodnocen%C3%A9

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů