Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#466 » pát 7. říj 2022, 09:19

Zvláštní. V poučení na žádosti o vydání aprobace se píše něco jiného:

Vydáním pokročilé aprobace v systému střelecké přípravy se její držitel stává účastníkem programu MV-1-500 a považuje se za stanovenou zálohu státu podle §6 odst. 2 zákona č. 14/2021Sb. a může příslušný útvar policie požádat o vyznačení této skutečnosti též u zbraně, s níž se kurzu pro program střelecké přípravy účastní.


Zajímavá je i zmínka o zbrani, kterou můžu nechat zaregistrovat (pouze ta, kterou jsem absolvoval).

Předpokládám, že časem dojde i na upgrade toho formuláře.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#467 » pát 7. říj 2022, 09:22

já spíše doufám, že to časem bude automatické a všechny zbraně registrované na člena SZS budou mít příslušný příznak



Haluziak
Příspěvky: 278

Příspěvek#468 » pát 7. říj 2022, 09:35

Blacky píše:A ano jsem stejně vyděšen, jak státní úředníci formulují. Leč je to jen obrázek celé společnosti, kde se už nenosí, nekde se bojí říci to, co je jisté, nebo za čím si příslušný člověk/úředník stojí. Takže tu máme vyjádření, která umožňují více výkladů, eventuleně jsou stažitelná, nebo jinak vzatelná zpět :(


Holt nás k tomu dohnala doba, dokud nepíšu rozhodnutí, kde je to "bylo to takhle a takhle a teď to bude takhle a takhle", tak na jakýkoliv dotaz je odpověď, mělo by to být takhle, předopkládám že se na to nahlíží ... .

Vem si jen doručování, kdy soud nedávno shodil x let doručovací praxe datovkou. A nikoho nezajímá, že se to tak x let dělalo, ale tys to tak udělal minulý rok, je to blbě a my z toho budeme vyvozovat důsledky (osobko pápá, pokud byla nějaká šance na odměnu tak už není, výtka do spisu ...).



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#469 » pát 7. říj 2022, 18:59

Proč je důležité mít u nějaké zbraně v registru křížek?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#470 » pát 7. říj 2022, 19:30

Aby nám jí nesebrala EU?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#471 » pát 7. říj 2022, 22:03

Vážně? Nějak mi k tomu chybí zákon, který to způsobí, a zákon, který tomu podle křížku zabrání.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#472 » pon 10. říj 2022, 06:33

Zákon zde je, jeho název máš přímo v názvu tohoto vlákna.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#473 » pon 10. říj 2022, 06:58

Poprosím o citát paragrafu včetně jeho čísla, kde označení zbraně znamená nějakou skutečně účinnou ochranu před unií, a obdobný citát, kterým mi unie zbraň bere. Aby kromě domněnek bylo jasné, co před čím chrání. Protože zatím v tom víc než naději nevidím.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#474 » pon 10. říj 2022, 08:57

Předchozí příspěvek nejde editovat, takže si z půlky odpovím sám. Zákon 14/2021, paragraf 6. Tam dle odstavce 1 písmene a, v kombinaci s odstavcem 2 stačí, aby se osoba účastnila střelecké přípravy a potom je oprávněna nakládat se zbraněmi, které drží podle jiného právního předpisu. Tedy např. Zákona o zbraních. Ale podle odstavce 1b lze bez ohledu na zákon o zbraních držet zbraň na základě aprobace. Tedy, chápu to správně, že když přestane platit zákon o zbraních a bude náhodou ještě platit zákon o nakládání se zbraněmi, tak s těmi samými budu moci nakládat i nadále?
Těžko, když podle paragrafu 2 odstavec 1a definuje střelnou zbraň odkazem právě na zákon o zbraních.
Dále podle paragrafu 16 by mohl o mých zbraních rozhodovat starosta vesnice, kde bydlím, když se vláda usnese.
A k tomu ještě podle paragrafu 17 může každé tři měsíce vláda rozhodovat, co s mými zbraněmi bude - jako třeba za kovidu, jak jsme viděli.

Tomuhle někdo říká schovat zbraně před unií? Vážně to všichni chcete? Nebo co mi ještě uniklo?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#475 » pon 10. říj 2022, 09:26

Osobně radši svěřím pravomoc rozhodovat o mých věcech české vládě, než levičákům z Bruselu. A to jsem silně pro EU orientovaný.

Netvrdím, že se to nemůže změnit, ale zatím stojí naše panstvo za námi, bez ohledu na barvu košile. To se o úřednících v EU říct moc nedá.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#476 » pon 10. říj 2022, 12:40

Ty si to JirkoCV představuješ jako Hurvínek válku. Co myslíš že se stane, pokud evropská komise rozhodne o tom, že soukromé vlastnictví zbraní je zbytečné, či dokonce nebezpečné? EK předloží evropskému parlamentu zákon a ten to schválí. No a pak české vládě a parlamentu nezbyde nic jiného, než to samé implementovat do českého práva. Pokud by se tak nestalo, začne nás Brusel vydírat odříznutím od dotací.

V dnešní době je módní politika nulové tolerance, což v oblasti zbraní by mohlo znamenat to, že pokud by zákaz osobního vlastnictví zbraní mohl zabránít alespoň jednomu zranění na území celého EU za rok, tak takový zákaz je správný a potřebný.

Jestli trochu sleduješ dění na politické scéně, tak naše panstvo skáče podle toho, jak Brusel píská.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#477 » pon 10. říj 2022, 12:44

Uplne ne. Navic se Uninjni narizeni nevztahuji na zalezitosti Ustavou chranené, té které clenské zeme. Tj. tak snadne to nebude. .)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#478 » pon 10. říj 2022, 12:47

Celé to vychází z principu, že se unijní právo nevztahuje na záležitosti vnitřní bezpečnosti státu.
To je celý princip toho křížku. Ty zbraně prostě zmizí z CRZ a budou zařazeny jinam, kam EU nedosáhne.
Teď to nemůžu najít, ale už se o tom psalo, dokonce i v rozhovoru s někým z MV.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#479 » pon 10. říj 2022, 13:06

Abyste se pánové za pár let nedivili. Až dotace z EU přesáhnou 50% státního rozpočtu, tak stát a spolu s ním i parlament dodrží vše, co jim v Bruselu nařídí. Změna ústavy také není problém, stačí vhodně motivovat pár opozičních poslanců.

A to, že naše ekonomika půjde do kytek je zcela jasné, protože VW/Škodovka napřesrok začně stěhovat výrobu do Španělska.

Jinak aby bylo jasno, já jsem také proevropský, ovšem integrace v rámci evropy by měla končit na úrovni EHS. Cokoliv nad rámec ekonomické spolupráce je špatně, včetně Schengenu.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#480 » pon 10. říj 2022, 13:15

Ony ty dotace budou spíš klesat. Jak budou přicházet nováčkové, přeleje se to k nim.
Samozřejmě, nelze vyloučit, že příští volby drtivě vyhrajou nějaký echt mírotvůrci a máme po hračkách. To ale nevylučuje možnost si je teď někam preventivně schovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 13 hostů