Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#451 » čtv 29. zář 2022, 19:42

Letec, ne střelec :). Dík, na čeps jsem zapomněl, ale u čezu (strukturu znám) uvádím že ten ochranku má (on asi i ten čeps). A třeba eon, nebo NMD a další jsou soukromé. Myšlenka byla obecně i na zdroje plynu a paliv, kde stát nemá ani ten podíl. V okamžiku, kdy je reálně k dispozici jen pár desítek vycvičených osob ZS a to jen ve střelbách nikoli v strážní a hlídkové činnosti apod. jsou ty úvahy předčasné. Nebo k tobě se snad něco doneslo?



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#452 » čtv 29. zář 2022, 20:37

Stát s využitím Stanovené zálohy počítá především k ochraně soukromých objektů. Povodně - ostraha domů a podobně.
Jestli nastane problém s ohrožením energosoustavy nebo s jakýmkoliv kritickým subjektem, nebude se řešit vlastnictví.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#453 » čtv 29. zář 2022, 22:45

Vzhledem k tomu, jak proběhla sabotáž Nord Streamu, si myslím, že hlídání energosoustavy poměrně riziková záležitost. S výcvikem a vybavením SZS totiž máte nulovou šanci něco ubránit proti útočníkům s armádním výcvikem a technikou. Já bych do toho nešel.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#454 » pát 30. zář 2022, 00:03

Zdrzite je, zamestnate, a i kdyz rizene ustoupite a jen z velke dalky je budete kropit nez prijdou profesionalove, uz to velmi pomuze.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#455 » pát 30. zář 2022, 05:31

Urban: mnoo to zalezi na konkretnich osobach. Nicmene pochybuju, ze by beznej policajt, co y treba tu rozvodnu v Horni dolni hlidal, mel lepsi vycvik. :)

Nicmene nepredpokladam, ze by lidi SZS nekde hlidali sami. Budou jako doplnek k “profi” hlidkam. A nebudou hlidat nic na co by ev. utocil nikdo zdatnejsi, nez zlodejickove, kseftari a podobna svoloc. (Neco jako ta skladka veci z vesnic po tornadu, nez si to prebrali majitele. )

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#456 » pát 30. zář 2022, 06:28

HLAP píše:Dneska jsem odstřílel hodnocené střelby. Mám certifikát, pak mám ten papír, co jsem dostal když jsem absolvoval MV-102. A teď prý ještě potřebuju nějaký další formulář, na kterém požádám na policajtech o zápis do SZS včetně svých zbraní.


1. Formuláře jsou ke stažení na stránkách MV. Použij Google.
2. Po HS získáš základní aprobaci, nikoliv zápis do SZS.
3. Se základní aprobací se můžeš hlásit do MV-201 a následně MV-301.
4. Pokud to zvládneš, teprve potom můžeš být SZS.

PS: Přečti si prováděcí předpisy, toto fórum nebo články na Lexu.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#457 » pát 30. zář 2022, 06:57

Pěkný diagram je na gunlexu: https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... e-pripravy
Z něj je patrné, že zápis do SZS je možný až po absolvování MV201.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#458 » pát 30. zář 2022, 07:12

poloventilator píše:Zdrzite je, zamestnate, a i kdyz rizene ustoupite a jen z velke dalky je budete kropit nez prijdou profesionalove, uz to velmi pomuze.


To by mě zajímalo, koho by chytili ti Dánové, kdyby tam měli někoho takového a jestli by to bylo politicky přijatelné. Jestli se máme inspirovat Nordstreamem, tak bych, být Slováky, hlídal Velké Zlievce.



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#459 » pát 30. zář 2022, 08:41

Jestli cílem je poškození německé ekonomiky, tak by na řady mohly přijít oddělovací tranformátory v Krušných horách. Naštěstí naše vláda je tak neschopná, že si počká až teroristi udělají svou práci a pak tam pošle někoho na hlídání, aby to nejmenovaná individua nerozkradla zbylý šrot a neodnesla ho do sběru.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#460 » pát 30. zář 2022, 09:25

JirkaCV píše:Pěkný diagram je na gunlexu: https://gunlex.cz/zbrane-a-legislativa/ ... e-pripravy
Z něj je patrné, že zápis do SZS je možný až po absolvování MV201.



Jj ja to tsk take chapu, ake uz vim min o 2 lidech, kterym zbrane zapsali uz po zakladni aprobaci.



pittrs
Příspěvky: 4

Příspěvek#461 » stř 5. říj 2022, 08:53

Trochu bych to doplnil. Po úspěšné hodnocené střelbě je možné požádat o zápis zbraní jako Stanovené zálohy do Centrálního registru. Je k tomu již stanovisko MV. A Stanovenou zálohou se účastník systému střelecké přípravy stává po podání přihlášky ke kurzu MV 201, jejíž součástí je podpis - složení slibu.



petras125
Příspěvky: 158

Příspěvek#462 » čtv 6. říj 2022, 19:13

To pittrs:
Můžeš na to stanovisko dát nějaký odkaz nebo vložit jeho text?



pittrs
Příspěvky: 4

Příspěvek#463 » čtv 6. říj 2022, 21:17

Jinak většinu informací najdete na webu MV:

https://www.mvcr.cz/clanek/zbrane-strel ... 84336.aspx
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#464 » pát 7. říj 2022, 08:20

Ach. Dobře, díky. Nová informace. Pobavil obrat "domníváme se". U orgánu státní správy je to stejně děsivé, jako slavná věta "Jsem z vlády a přišel jsem vám pomoct".
Jen se zeptám a snad se neopakuji: na ten zápis zbraní do registru SZS je nějaký formulář, nebo se předpokládá volná forma? Na stránkách lamini jsem nenašel žádný formulář.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#465 » pát 7. říj 2022, 09:09

Prý volná forma.

A ano jsem stejně vyděšen, jak státní úředníci formulují. Leč je to jen obrázek celé společnosti, kde se už nenosí, nekde se bojí říci to, co je jisté, nebo za čím si příslušný člověk/úředník stojí. Takže tu máme vyjádření, která umožňují více výkladů, eventuleně jsou stažitelná, nebo jinak vzatelná zpět :(

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů