Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#811 » čtv 21. pro 2023, 14:07

Je x moznosti, levnych nebo zcela zadarmo, jak motivovat lidi do zaloh - kdyby se chtelo. Moznost mit zbrane A. Moznost nosit otevrene. Moznost zadarmo chodit v dohodnute dobe na vojenske strelnice nebo do vycvikovych prostoru. Zkraceni urednich lhut (treba u mysliveckeho kurzu trvajicicho nesmyslne rok). Zdarma NP a prihlaseni zbrani. Atd, staci chvili premyslet. A deje se neco z toho ?



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#812 » čtv 21. pro 2023, 14:09

Zajím jenom zdarma NP.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#813 » čtv 21. pro 2023, 14:20

JirkaCV píše:Zajím jenom zdarma NP.
- co je zdarma uz ted pro kazdeho s datovou schrankou, cili NIC.



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#814 » čtv 21. pro 2023, 14:33

poloventilator píše:Moznost mit zbrane A. Moznost nosit otevrene. Moznost zadarmo chodit v dohodnute dobe na vojenske strelnice nebo do vycvikovych prostoru. Zkraceni urednich lhut (treba u mysliveckeho kurzu trvajicicho nesmyslne rok). Zdarma NP a prihlaseni zbrani.
Zni to hezky, ale to prvni, co se mi pri cteni vybavilo, byly motivacni reklamy z filmu "Hvezdna pechota".

„Služba zaručuje občanství. Staňte se hrdým a právoplatným občanem."

Ta hranice je velmi tenka ...



Trpaslo
Příspěvky: 71

Příspěvek#815 » čtv 21. pro 2023, 15:23

No já myslím že by hlavně měli vyjasnit co je účelem dané zálohy. Jediné kde to je definované jsou aktivní zálohy a tam si myslím že je to pak hlavně otázka finanční + otázka vlastenectví, které je v ČR narovinu dost podlomené a důvěra v ozbrojené složky dost jinde než třeba v USA (aspoň v mém okolí to tak pociťuji).
U ostatních režimů "záloh" vlastně ani nemám pořádnou představu co by se dělo v případě ozbrojeného konfliktu. Možná je to někde jasně a výstižně popsáno, ale já jsem to nenašel a to jsem se o to malinko zajímal, ani na 101ce mi to pořádně instruktoři neobjasnili.



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#816 » čtv 21. pro 2023, 15:53

"Stanovene zalohy" vznikly jako dusledek "kompetencniho sporu" ceskeho statu a jinou mocnosti o to, kdo ma suverenni pravo rozhodovat o pravidlech pro nakladani se zbranemi na uzemi ceskeho statu.

Skutecnym ucelem stanovenych zaloh je ziskat suverenitu ceskeho statu v teto oblasti. Deklarovanym ucelem je posileni vnitrni bezpecnost statu, aniz ale bylo nejak konkretneji rozvedeno jak presne by to vypadalo (protoze v dobe vzniku zakona tohle nebyl skutecny duvod pro ktery vznikal).

Jine zalohy bych v tomhle vlaknu detailneji neprobiral ...



Motostrelec
Příspěvky: 114

Příspěvek#817 » čtv 28. pro 2023, 09:50

Ahoj, neví někdo jak to vypadá se zavedením nějakého oficiálního rozlisovaku nebo prukazu pro SZS ? Prý se to již řeší, ale neznám detaily. A když si tak představím, že by člověk zrovna byl třeba u té střelby na univerzitě, tak bych určitě chtěl mít možnost rychle nahodit třeba nějakou reflexní rukavovou pásku, která se jinak dá nosit v kapse a nepřekáží. Ale policie té podle ní spolehlivě pozná a nedojde tak k friendlyfire..



partykiller
Příspěvky: 61

Příspěvek#818 » čtv 28. pro 2023, 10:31

jak je to s evidencí kurzu 201 na policii? Mám ho za sebou, zavolal jsem na policajty, chvilku to zjišťovali a pak mi řekli, že po tomhle kurzu se žádný papír u nich nevydává jako to bylo u základní aprobace. Je to tak?

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 642

Příspěvek#819 » čtv 28. pro 2023, 10:34

2 partykiller:
ano, základní (po MV-102 a hodnocených střelbách) a pokročilá (po MV-301) aprobace, nastuduj si to



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#820 » sob 30. pro 2023, 13:16

partykiller píše:jak je to s evidencí kurzu 201 na policii
Odpoved zalezi na tom, proc se ptas.

KRP dle mista konani kurzu dostalo seznam prihlasenych na kterem bys mel byt. A to je vsechno co o tom Policie vi (pokud jim nejake dalsi informace neposkytne akreditovana osoba dobrovolne).

Pokud sis nechal dat od akreditovane osoby naboje na kurz, tak ona bude zadat o jejich uhrazeni a soucasti zadosti je protokol o predani streliva - a na tom taky budes. Ale tahle zadost jde na Vnitro, nikoliv na Policii. A ani z ni nelze poznat, jestlis kurz uspesne absolvoval nebo ne.

To, jestlis kurz absolvoval zajima jen toho, u koho budes delat MV301, Policie to nevi a nezajima ji to.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 871

Příspěvek#821 » sob 30. pro 2023, 18:47

Motostrelec píše:Ahoj, neví někdo jak to vypadá se zavedením nějakého oficiálního rozlisovaku nebo prukazu pro SZS ?

Pokud je mi známo, od počátku se s ničím podobným nepočítá. Pokud by došlo k nasazení SZS, tak vždy ve spolupráci s PČR.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#822 » sob 30. pro 2023, 19:01

Nějak si pak neumím představit, jak SZS napochoduje do vytopené vesnice. Dobrý den, já jsem Novák a budu to tady hlídat. Pan poručík vám to dosvědčí.



dan
Příspěvky: 326

Příspěvek#823 » sob 30. pro 2023, 22:14

Pokud na takovou praci budes nasazen, bude to nejakym rozhodnutim, ze ktereho poplyne, kdo te poveril a cim a tedy kdo jsi a co tam hledas. A od toho se bude odvijet jak se budes identifikovat.

Bez takoveho rozhodnuti nemas, ani jako SZS, zadne zvlastni povinosti ani pravomoci.

Pokud bych z nejakeho duvodu zasahoval proaktivne z vlastni iniciativy, bylo by to v rezimu krajni nouze a vuci ostatnim bych se prezentoval podle okamzite situace a potreby tak, abych dosahnul toho, kvuli cemu tam jsem.



Střelec
Příspěvky: 1680

Příspěvek#824 » sob 30. pro 2023, 23:24

Třeba dostanete rozlišovací pásky PS-VB, pardon PS-PČR

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 288

Příspěvek#825 » ned 31. pro 2023, 17:15

poloventilator píše:
JirkaCV píše:Zajím jenom zdarma NP.
- co je zdarma uz ted pro kazdeho s datovou schrankou, cili NIC.


Já datovou schránku nemám, ale jsem držitelem pokročilé aprobace, tedy člen SZS a účastník MV 1-500. Takže bych měl mít nákupní povolení zdarma?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Sud a 3 hosti