Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#391 » úte 3. kvě 2022, 16:32

Není zde někdo, kdo by se přidal a v Brně si zkusil postavit tuto situaci? Myslím, že na Triggeru by se to vešlo.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#392 » stř 4. kvě 2022, 09:17

Tak hlásím, že v Ústí nad LAbem, už to taky umí. :)

Byl jsem první ovečka. Trošku jsem je vyděsil, ale byli milí a za 10 minut to zvládli. Mám tedy v ruce rozhodnutí a v CRZ, nebo v nějakym tom systemu to je zapsané.

Jinak prý 2ks Děčín a 1ks Teplice (opisovali od nich v systemu)-



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#393 » úte 10. kvě 2022, 07:23

Ahoj, tak prihlasit se jde i pres datovku. Vcera poslano dnes prislo rozhodnuti (Olomouc).



Ryft
Příspěvky: 47

Příspěvek#394 » stř 11. kvě 2022, 14:26

V neděli hodnocená střelba v Čekanicích (fakt bez machrování brnkačka, snížil bych čas na max. 30 s) a v úterý přes DS obratem rozhodnutí z PČR (Brno). Upozorňuji na nutnost dopsat do žádosti, že se žadatel vzdává práva odvolání v případě kladně vyřízené žádosti. Bez tohoto dovětku to nejde. Uvidíme, jak to půjde na podzim na kurzu pro pokročilou aprobaci. Zatím je to v pohodě.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#395 » stř 11. kvě 2022, 14:37

Díky za info, HS mě čekají na začátku června. Rád slyším, že jsem měl pravdu, že zápis do SZS je po HS a ne až po MV-201.
K té MV-201: s jakou dlouhou jste to dělali? AR-15 nebo třeba EVO?

Uživatelský avatar
Patton
Příspěvky: 280

Příspěvek#396 » pon 23. kvě 2022, 19:24

Zdravím všechny, kteří už podali žádost o zapsání do SZS. Dnes jsem ve14,50 podal žádost na PČR i se seznamem zbraní k zápisu k uschování před Bruselem. Paní si převzala a že mi příjde SMS až bude vyřízeno.
V 15,20 telefon a že mi ty zbraně nemůže zapsat, že volala na krajské ředitelství a že ji bylo řečeno ža až po MV-201 a MV-301. Hovor jsme ukončili s tím, že zjistí další podrobnosti o procesu. Vážení, tak jak je to?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#397 » úte 24. kvě 2022, 07:05

Asi to tak bude, v předchozím postu jsem se unáhlil. Po střelbách získáš základní aprobaci, která tě opravňuje k absolvování NV-201 a NV-301 a teprve potom je možný zápis do SZS.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#398 » úte 24. kvě 2022, 08:13

Je to tak. Zbrane se zapisují az kdyz máš tu pokrocilou aprobaci.



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#399 » úte 24. kvě 2022, 15:44

No, když sectu zapisny, střelivo a naftu, tak to bude moje zatím asi nejdražší razítko.
Ještě že si tam člověk alespoň nějakou tu srandu užije.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#400 » úte 24. kvě 2022, 17:48

Ber to jako investici do vzdělání, která se ti postupně v dalších letech vrátí v podobě příspěvku na střelivo. ;)

Byl někdo na MV-201 u CZUB?
Jen abych věděl, na co se mám připravit. Zatím vím, že se jim tam borec vysypal, takže procházka po rozkvetlé střelnici to asi nebude...



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#401 » stř 25. kvě 2022, 05:39

Počkej.. jak vysypal? Fyzička? Z několika fotek co jsem viděl, tak vyfasuješ pneumatiku a s tou se v podstatě celej kurz taháš.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#402 » stř 25. kvě 2022, 06:28

To je info z komentářů na facebooku.
https://www.facebook.com/strelecke.akre ... 492603690/

Jeden se vysypal (je fakt, že z komentu není jasné, jestli přímo na CZUB, takže se omlouvám, jestli to není pravda) a "u konkurence" to pár lidí vzdalo. Takže MV-201 už je fyzicky náročnější. Asi to byli "válečníci od klávesnice". :D
Už se na to těšim.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#403 » stř 25. kvě 2022, 06:40

Mnoo u HT v mé skupine uz na 102, byl jeden, co to mel tak tak, ze ho Milos nevyrazil. Ono jde rychle poznat, ze takovej clovek nemá zakladni navyky. Nekdy uz z toho jak je oblecenej, jak mluvi a jak drzi zbran. Je neprijemne stat vedle nej. :(
V kurzu je hodne veci a casu malo, takze se jede a kdo nemá nauceny bezpecnost, polohy a reseni zavad, tak ma docela problem. Jit na to, bez predchozich kurzu aspon pistole 1, je dost risk. A s dlouhou to samé.

201 uz bude sakra fičák, i kdyz je to vic dní. :) Uvidim, zda najdu cas na podzim.



Tavič
Příspěvky: 16

Příspěvek#404 » stř 25. kvě 2022, 06:45

Absolvoval jsem MV102 u CZUB a profesionalita instruktorů byla na vysoké úrovni, vše probíhalo hladce. Byla i kontrola policii na začátku kurzu, doklady, zbraně, alkohol. Vše ok.
Obsah kurzu je narvaný různou střelbou z nejrůznějších poloh. Tady to ale naráží na rozdílný level zkušeností střelců (někdo má za sebou kurzy, někdo ne) a i fyzičku (samozřejmě ať si vypadá každý jak chce :-) ). Dle instruktorů to není kurz, kde Vás budou učit střelby z poloh, tasení a podobné věci úplně od začátku, není na to ani prostor (8 vyučovacích hodin) a je to nemožné. Souhlasím s tím že střelec už musí být nějak vybaven středně pokročilou metodikou, kterou má najetou. Pro mě to bylo skvělé oživení zkušeností z předchozích kurzů, mohl bych tomu dát ekvivalent kurzů od společnosti Aegis K1, K2, K9 kde to vše dalo 5 dní tréninku, drillů a potu. Nedovedu si představit, že bych na něco takového šel bez této průpravy, to by pro mě byla taková 8 hodinová zážitkovka, kterou bych samozřejmě nějak odstřílel, ale rozhodně by mi to nedalo pevný základ, plynulosti a další plán do svých tréninků.
To vše bude i MV201. Střelec by měl mít zkušenosti s dlouhou zbraní, jako její ovládání, jednoruč, střelba za pohybu, různé polohy a to vše nejlépe s balistikou nebo zátěžovou vestou. Osobně napřed jdu na kurz s dlouhou puškou který dá 3 dny a až poté si najdu kurz MV201.
Zkušenosti intruktorů zatím byla že promile střelců ve skupině neměla zkušenosti s ovládáním (výše popsané) a fyzička jim také chyběla (2 dny ve full gearu na střelnici bere energii). Tady opět je na dlouhou 1 den kde je to spíš opakování už nabitých zkušeností.
Je to lehce frustrující i pro instruktory, kteří bych chtěli toho předat co nejvíc, ale v tom případě by cena kurzu byla úplně jiná a zabrala by mnohem déle času. Občas se musí improvizovat pokud je rozdíl mezi střelci opravdu vysoký.
Nikde jsem se nedočet jaká by měla být zkušenost střelce před vstupem na tyto kurzy. Tyto kurzy jsou stále novinkou a sbírá se zpětná vazba jak by se to dalo zlepšit a dál posouvat.
Proto doporučuji co nejvíce sušení a trénování :-)



risa2000
Příspěvky: 845

Příspěvek#405 » stř 25. kvě 2022, 09:10

Že tři dny dají víc zabrat než jeden je asi jasné, nicméně ty kurzy by měly být koncipované jako na sebe navazující a sebe doplňující. Takže bych čekal, že pokud někdo udělal MV-10x a půjde na MV-201 měl by mít možnost se dovednosti nutné pro absolvování kurzu na kurzu naučit. Jak si to nastaví poskytovatel je ale na něm a nejspíš nezbyde počkat na praktické zkušenosti. Instruktoři na CZUB kurzech vypadali motivovaní, že to chtějí dělat důkladně :).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů