Nařízení vlády pro zákon o nakládání se zbraněmi/Střelecká příprava

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#541 » pát 24. úno 2023, 13:41

Ono běhání v masce vychází ze zkušeností z 1. světové války. Na vojně jsme to museli taky dělat, je to na hovno a mimochodem, dýchání v masce by mělo být podobné, jak by odpovídalo nadmořské výšce cca 2000 m. Sportovci v tom trénují, nejspíš to bude souviset s kyslíkovým dluhem, takže krátkodobá zátěž.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#542 » pát 24. úno 2023, 13:57

Sobiho: Díky za info s těma maskama, takhle jsem nad tím nikdy jako lajk neuvažoval.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#543 » pát 24. úno 2023, 15:52

Rádo se stalo :-) Ono v polygonu na výcvik v dýchací technice, se taky zkouší limitní zátěž, ale jako trénink a jak psal CzechJoker je to zátěžový výcvik, ale v realu se musíš chovat úplně jinak. Bohužel někdy až moc "tvrdý" výcvik může naopak vyvolat zbytečný stres při reálným použití a to je taky špatně. Já když učím nové nositele dýchací techniky, tak právě nedávám žádnou zátěž, aby si na to zvykli, byli v klidu a nevyvolávalo to ten stres, pak teprve, až vím, že mají jistotu v používání, tak přidáváme...



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#544 » pon 27. úno 2023, 14:17

Petr z Braníka, Sobiho > díky za informace !

Ano 201 mám u HT. A zde bych si dovolil jednu poznámku a zároveň dotaz vedoucímu právě k CQB dovednostem.

Chápu, že značka ideál je jít na 301 již po absolvování nějakého jiného kurzu se zaměřením na CQB. A právě zde by mě zajmalo, zda to člověk bez toho nedá ? Třeba zrovna HT má na Youtube super instruktážní video právě na CQB nestačí si natrénovat úkony dle tohoto videa ? Zvlášť když mám kde ?

A jen poznámka, před 201 jsem byl taky ze všech stran strašen, že bez kurzu specializovaném na pušku to jen se znalostma z pistole nedám, ale muj názor po 201 je ten, že pokud člověk není kopito a má kde trochu potrénovat danou problematiku, mrkne na kvalitní HT instruktážní video + to co již zná z pistole, tak vše dokáže při troše individuálního suchého a praktického treninku přenést na pušku.

Bude to fungovat i v Poldovce ? A nebo je to již na uvaření mozku ? :-)

Jinak díky za detaily a diky nim si masku a balistiku si teda vezmu svou :-)



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#545 » pon 27. úno 2023, 16:17

Jsou lidi, co to u HT dali i bez jakychkoli kurzu. Ale vetsinou je to opruz i pro ostatni bo na ne porad cekaji, protoze ty techniky proste nemaji zazity. A kdyz se snazi zrychlit, tak zacinaji byt nebezpecni. Napr. HT vyzaduje prebiti v highready pozici obzvlast za pohybu. A kdyz takovy clovek to udela s hlavni dopredu a jeste se u toho otaci, tak opravdu nechces stat vedle nej :-). Navic pry v 301 (jeste ji nemam, zatim jen 201) se chodi v killhousu ve dvojicich, tak takoveho cloveka za sebou taky nechces :-).

Imho kdyz natrenujes dle videi, tak by to melo byt v pohode. Samozrejme kurz je lepsi bo te tam upozorni na chyby. Na MV kurzu pak vse klidne pomalu, ale bezpecne. Nenechat se strhnout ostatnimi, ze jsou rychlejsi. Kdyz se nechas strhnout, zacnes delat chyby.
Co ja vim, tak za pomalost se nevyhazuje :-). Vyhazuje se hlavne za poruseni bezpecnosti. Napr. kdyz premeris osazenstvo kverem...

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#546 » pon 27. úno 2023, 17:21

Ono je to highready ještě nepřešlo?



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#547 » pon 27. úno 2023, 18:33

Motostrelec: Nebál bych se toho. Co jsem slyšel, tak se vyhazuje hlavně na 102 a 201, ale na 301 se to ještě nikomu nepovedlo ;)

Osobně mi 301 připadala skoro jako opáčko 201 s přidanou fyzickou zátěží. Před 301 jsem neměl žádnou zkušenost s CQB, ani jsem nebyl v killhousu, nebo na nějaké soutěžní stagi a šlo to bez problému (ale taky jsme tam měli pár lidí, co pořádně nevěděli, kde jim hlava stojí :) ). Však ono se to všechno Xkrát suší a pak hlavně dodržet bezpečnost a nepanikařit. Ono asi i tím, že jde o poslední den kurzu a nestřílí se ostrýma, tak atmosféra byla podstatně uvolněnější, než předchozí dny na Olešku.

Uživatelský avatar
Petr z Braníka
Příspěvky: 278

Příspěvek#548 » pon 27. úno 2023, 20:51

Motostrelec: Možná že jo, proč by ne. Když půjdeš na kurz, řekne ti to instruktor, jestli bys 301 dal, nebo ti řekne kde děláš chyby. Když se to naučíš z videí, musíš si to říct ty sám, jestli už je to ok.
Závěr celého čtyřdenního kurzu je killhouse ve dvojici s puškou s ostrými. Měl by sis být jistý, že už jsi na tom tak, že tam rozhodně neuděláš bezpečnostní chybu.

LDK: teď v tom únorovém termínu byla Poldovka druhý den, Oleško třetí a čtvrtý



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#549 » pon 27. úno 2023, 23:50

CzechJoker píše:Ono je to highready ještě nepřešlo?


Sice offtopic, ale musim se zeptat. Proc by je to melo prejit ? I z meho laickeho pohledu je tahle poloha vhodnejsi na nejake veci nez cokoli jineho. Cim/jak to teda nahradit ?



Motostrelec
Příspěvky: 110

Příspěvek#550 » úte 28. úno 2023, 07:27

Chlapi díky za názory. Tak o bezpečnost a manipulaci puška / pistole u sebe strach nemám. To mi již hlavu neuvaří :-) Spíš mi šlo o to CQB tam jsem spíš zatim teoretik. Tak si to najedem dopředu s kamarádama a potrenujem u nás na střelnici a snad si tam ostudu neuříznem :-)

CzechJoker > co máš proti poloze highready ? U HT ti teda hned vysvětlí, že je to jen jedna z možných poloh a rozhodně neberou dogmaticky, že je to jen jediná správná. Naopak musíš je kombinovat dle situace. A třeba zrovna na 201 bylo dost cvičení, kde bylo výhodnější používat buď Sul, nebo low ready. Ale za mě je high ready perfektní a mnou preferovaná "servisní" poloha, právě pro přebíjení, odstraňování závad a taky se v ní dobře běhá, obvzlášť s puškou. A taky nemá člověk tendenci se v této poloze zamknout do "tunelu". Asi nejlíp si v ní udržuješ neustálé situační povědomí a přehled o stavu qveru.

Uživatelský avatar
Bubenicek
Příspěvky: 250

Příspěvek#551 » úte 28. úno 2023, 07:57

LDK píše:Motostrelec: Nebál bych se toho. Co jsem slyšel, tak se vyhazuje hlavně na 102 a 201, ale na 301 se to ještě nikomu nepovedlo ;)

Osobně mi 301 připadala skoro jako opáčko 201 s přidanou fyzickou zátěží. Před 301 jsem neměl žádnou zkušenost s CQB, ani jsem nebyl v killhousu, nebo na nějaké soutěžní stagi a šlo to bez problému (ale taky jsme tam měli pár lidí, co pořádně nevěděli, kde jim hlava stojí :) ). Však ono se to všechno Xkrát suší a pak hlavně dodržet bezpečnost a nepanikařit. Ono asi i tím, že jde o poslední den kurzu a nestřílí se ostrýma, tak atmosféra byla podstatně uvolněnější, než předchozí dny na Olešku.


Na kurzech MV- 101 či 102 a podobně sem nikdy nikoho nevyhodil, vypadli lidé na Hodnocených střelbách, jinak za celou dobu jsem vyhodil pouze dva adepty co otočily nabitou zbraň na ostatní, schodů okolností to byli největší machři co se ty plácání pusou . Nikdy nevypadl nikdy kdo by to nezvládl, nejhorší je když někdo říká SLYŠEL SEM,....



LDK
Příspěvky: 113

Příspěvek#552 » úte 28. úno 2023, 17:44

Aha, takže že jsi ty nikdy nikoho nevyhodil znamená, že nikdo nevypadl, nebo co? Nejhorší je, když si někdo myslí, že má patent na rozum a ještě je arogantní ;)

Nemyslel jsem, že to tu budu muset rozvádět jak pro děcka, ale dobrá. Na 102 se už pořádně nepamatuju, ale z termínu 201, na kterém jsem byl, vypadli 3 nebo 4 účastníci. Co jsme se pak na 301 bavili s Milošem, tak nám říkal, že na 301 zatím nikdo nevyletěl a síto je spíš 102 a 201. Stačí ti to takhle?

BTW je docela umění si protiřečit v rámci jedné věty.
Na kurzech MV- 101 či 102 a podobně sem nikdy nikoho nevyhodil ...... za celou dobu jsem vyhodil pouze dva adepty



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#553 » úte 28. úno 2023, 18:18

CzechJoker píše:Ono je to highready ještě nepřešlo?


Představ si, že highready je preferovanou polohou pro práci ve skupině. Nechceš přemířit zbraní přes kolegy a při pohybu ve více lidech při CQB je to dost komplikované to uhlídat.

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 856

Příspěvek#554 » úte 28. úno 2023, 18:34

Mám komplet MV s KACU a s tímto názorem nesouhlasím, a to jsme pracovali ve skupinách.
HR je jednou z možností, navíc ve specifických situacích. Přebíjení v HR je blbost a o bezpečnosti vypovídají díry ve stropě na každé druhé střelnici. V běžném životě HR porušuje provozní řád snad každé střelnice v galaxii a HR v režimu NO/KN? Mám bujnou fantazii, ale toto fakt nevidím reálně.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#555 » úte 28. úno 2023, 19:33

To ale neni chyba HR, ale strelce pokdu si to pri manipulaci odmackne.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Petr z Braníka a 17 hostů