Provozní řád umožňující tasení nabité zbraně



Hbredy
Příspěvky: 27

Příspěvek#61 » čtv 7. říj 2021, 12:14

No nějak jsem mimo. To jako když nosím zbraň v pouzdře s nábojem v komoře tak když jdu na střelnici tak musím přede dveřmi vybít?



ondrush
Příspěvky: 290

Příspěvek#62 » čtv 7. říj 2021, 12:24

ano, kazda strelnica kde som cital provozny rad ma zakazane nosenie. zbran v puzdre kludne viditelne, ale s vytiahnutym zasobnikom. Ze si mal tu istu zbran na sebe cely den v praci, nasledne cestou v banke a na poste a nikde s tym problem neni, ale ked prides na strelnicu tak to je zakazane, je absurdne, ale je to tak.
Zaroven som ale nestretol strelnicu, kde by na tom trvali a povedali jedine slovo na taku prax (pokial sa nejedna o sutaz alebo podobnu organizovanu aktivitu)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#63 » čtv 7. říj 2021, 14:56

Hbredy - ano, samozřejmě. Proto na některých střelnicích mají vybíjecí trubku/stanoviště, kde prostě uvedeš zbraň, se kterou jdeš střílet, do stavu, který je vyžadován.

Pokud takové místo není, tak lze tuto činnost udělat jedině na palpostu, který toto umožňuje.
Tudíž se nacházíš úplně ve stejné situaci, jako já na začátku tohoto threadu, jen v opačném gardu.

Zakázat nošení nelze, krom tedy těch důvodů v zákoně, je "jen" provozním řádem zakázaný jistý druh manipulace s nabitou zbraní, resp. ve stavu s nábojem v komoře.

Tedy pokud tvoje střelnice nemá v řádu povolené míření do výstřelného prostoru, tak prostě nejsi technicky schopný tu nesenou nabitou zbraň použít na střelbu. Takže musíš prostě někde mimo střelnici vybít. Že je to absurdní psal už kolega výše.

Anebo dosáhnout změny provozního řádu, návod tu ode mne máš;-)



klarina92
Příspěvky: 2

Příspěvek#64 » sob 16. črc 2022, 19:34

Nevíte, kde je k nahlédnutí provozní řád střelnice Mýto-Sladovna? Moc díky!



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#65 » sob 16. črc 2022, 20:08

Vím. Na sto procent na střelnici. Zeptal bych se tady: http://www.club-sladovna.cz/
Ale to jste si mohl(a) snadno dohledat sám(sama).



klarina92
Příspěvky: 2

Příspěvek#66 » sob 16. črc 2022, 22:14

Na webu jsem samozřejmě hledala a nenasla…



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#67 » ned 17. črc 2022, 09:45

Je tam telefonní kontakt na správce. Ne každá střelnice má všechny informace na webu (některé nemají web vůbec). Povinnost je mít provozní řád k nahlédnutí na střelnici. Zřejmě vám nezbyde nic jiného, než se domluvit a zajet tam. Nebo si alespoň po telefonu nechat ocitovat pasáže, které vás zajímají.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#68 » ned 17. črc 2022, 19:11

To, že nesmíš mít ve zbrani ani prázdný zásobník tam má skoro každá střelnice, ale je otázka, jak důsledně se to kontroluje. Při pohybu se zbraní v pouzdře u pasu se to vyžaduje, ale pokud je zbraň v batohu, tak se to ne vždy důsledně řeší.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#69 » ned 17. črc 2022, 19:20

kolombo : Jojo, ten zásobník ve zbrani, to je propblém. A jak kontrolují náboj v komoře?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#70 » ned 17. črc 2022, 19:36

Nekontrolují.
Zaznamenal jsem jednou problém, když jsem vyndal pistoli z přenosného pouzdra a jeden zásobník mám mimo, druhý ve zbrani, oba prázdné. Vybalím, vyndám zásobník a následuje kontrola komory. Našel se kibic, co měl problém, ale jen se mnou. Měl to tak každý druhý, když dorazil a vybaloval ...

Mířenkářské střelnice existenci nabité zbraně u pasu snad ani neznají, představa, že tasíš s nábojem v komoře je někde nepochopitelná. Na závodech vždy natahujeme až po tasení, nebo se netasí a jede se se zbraní a zásobníky na stolku.

Ale pokud střílím na terč a jedu tasení a střelbu, tak na mojí domovské střelnici nikdy nikdo neřekl ani popel.



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#71 » ned 17. črc 2022, 21:21

Nejlepší řešení je ona úprava provozního řádu, pak je vše v pořádku a každý případný kibic má smůlu ... A to jsme tam prvně měli také "mířenkářský řád" :)

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#72 » pon 18. črc 2022, 08:19

Tak ono se to dá upravit na určité "střeliště" ideálně poslední vzadu s tím že bude umístěna vizuální zábrana (páska) a střelba s tasením s nábojem v komoře pouze jen na tom střelišti a se souhlasem správce střelnice. ;-) Je to jen o formulaci a hlavně o tom "chtít to pořešit" ;-)



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#73 » pon 18. črc 2022, 08:31

Ne, nedá. Správce střelnice nemůže povolit něco, co neumožňuje provozní řád. Už jsme to tu několikrát dříve řešili. Jediné správné řešení je úprava provozního řádu.
V momentě, kdy se něco stane (třeba i nestane, ale někdo si bude stěžovat), tak bude mít průser střelce, správce a střelnice.
Netřeba obechcávat řád, stačí ho mírně upravit. Návod tu je.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#74 » pon 18. črc 2022, 11:42

Tak ono se to dá upravit... Bylo myšleno upravit provozní řád... Protože celou dobu řešíme provozní řád... občas mi připadá...



cipis
Příspěvky: 2076

Příspěvek#75 » pon 18. črc 2022, 14:03

Tak v tom případě je to nelogické, to dát jen na jeden palpost, už jen z toho důvodu, že by pak možná někdo chtěl další nesmysly, jakože čím se ten stav liší od ostatních. A čím víc složitostí se tam vymýšlí, tím je to horší.
Ta úprava je tak jednoduchá, že není důvod do ní více rýpat. Navíc už nějaký ten pátek funguje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů