Výběr střelnice



jirxu
Příspěvky: 4

Příspěvek#1 » stř 29. zář 2021, 11:54

Zdravím,
poradil by někdo postup podání žádosti o ZP (přihláška k odborné zkoušce...)tak ,abych si mohl „vybrat“ konkrétní střelnici? Je potřeba podat přihlášku a pak se dozvím kde a kdy a podle toho se na dané střelnici připravím, nebo se na dané střelnici připravím a pak se přihlásím na zkoušku tam – pokud ano, jak to v praxi vypadá resp. je nějaký rozvrh střelnic dle termínů – tak to má mimochodem Jihomoravský kraj, kdy je na webu normálně rozpis kdy a kde...? Jedná se o Prahu...
Díky za případné odpovědi.



bbobb
Příspěvky: 357

Příspěvek#2 » stř 29. zář 2021, 12:02

V podstatě ti ji určí na policii, ale reálně se během podávání přihlášky domluvíš na konkrétní střelnici na konkrétní termín.
Pokud je ti to fuk, pak bych asi nejdřív domluvil ten termín.
Jinak se ti může stát, že si dáš kurz někde, kde budou termíny až za dlouho a pak buď půjdeš jinam na slepo, nebo si kurz zopakuješ (nebo si počkáš samozřejmě).

Uživatelský avatar
erteple
Příspěvky: 249

Příspěvek#3 » stř 29. zář 2021, 12:09

Pokud si dobře pamatuji, tak v Benešově a Litoměřicích měli vypsané termíny a místa konání na celý rok / pololetí dopředu a podle toho se mohl každý přihlásit nebo začít připravovat...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4586

Příspěvek#4 » stř 29. zář 2021, 12:10

Praha dávala vybrat jak střelnici, tak termín. Jestli je to pořád stejně uvidíš.



jirxu
Příspěvky: 4

Příspěvek#5 » stř 29. zář 2021, 12:22

Díky za rychlé reakce. Chtěl jsem podat žádost elektronicky, ale tam právě nevím, zdali bych se neochudil o tu možnost se per huba domluvit kdy a kde...



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#6 » stř 29. zář 2021, 13:35

Před podáním žádosti jsem si zavolal na příslušný útvar Policie v Praze (Křižíkova) a zeptal se, na kterých střelnicích se pořádají kurzy. Konkrétně mi řekli adresu dvou střelnic. Na jedné z nich (na té nejbližší) jsem si udělal přípravný kurz a potrénoval několika návštěvami střelbu. Potom jsem teprve vyřídil formality a podal přihlášku. Když mi přišla pozvánka na zkoušky zrovna na tu druhou střelnici, kterou jsem neznal, zavolal jsem na zmíněný útvar Policie a zeptal se, jestli by byl problém změnit místo zkoušky. Problém to nebyl, vyšli mi vstříc a asi za měsíc poslali pozvánku na střelnici, kterou jsem chtěl.
Lepší je tam zavolat, než se ptát na fóru lidí, kteří mohou mít jinou zkušenost.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#7 » stř 29. zář 2021, 14:03

V JMK mají vypsané termíny i na stránkách. https://www.policie.cz/zkousky-odborne- ... losti.aspx

Uživatelský avatar
Susa669
Příspěvky: 18

Příspěvek#8 » stř 29. zář 2021, 14:08

Pokud chceš podat elektronicky tak můžeš, stačí jim k tomu poslat žádost o zkoušku na té a té střelnici a oni by ti měli “obratem” poslat zda ti to příjmaj nebo ne a pak ti pošlou datum zkoušky. Ten si dnes stejně většinou sám nezvolíš, je dost narváno. (Já žádal květen, zkoušky sem dělal za 2 měsíce, taťka žádal na začátku září a zkoušky bude mít v listopadu) =)



jirxu
Příspěvky: 4

Příspěvek#9 » stř 29. zář 2021, 14:16

davidu11 píše:Před podáním žádosti jsem si zavolal na příslušný útvar Policie v Praze (Křižíkova) a zeptal se, na kterých střelnicích se pořádají kurzy. Konkrétně mi řekli adresu dvou střelnic. Na jedné z nich (na té nejbližší) jsem si udělal přípravný kurz a potrénoval několika návštěvami střelbu. Potom jsem teprve vyřídil formality a podal přihlášku. Když mi přišla pozvánka na zkoušky zrovna na tu druhou střelnici, kterou jsem neznal, zavolal jsem na zmíněný útvar Policie a zeptal se, jestli by byl problém změnit místo zkoušky. Problém to nebyl, vyšli mi vstříc a asi za měsíc poslali pozvánku na střelnici, kterou jsem chtěl.
Lepší je tam zavolat, než se ptát na fóru lidí, kteří mohou mít jinou zkušenost.

Jasně zavolám tam, až přijde čas...Chtěl jsme jen vědět, zdali to je vůbec možné...evidentně je, takže to zkusím...
Díky za reakci.



jirxu
Příspěvky: 4

Příspěvek#10 » čtv 30. zář 2021, 12:15

Pro ostatní, kteří plánují podat žádost o ZP resp. odbornou zkoušku v Praze...napsal jsem email na KŘP(Sdružení) a obratem mi volala paní a ideální je podat žádost osobně, kdy si rovnou žadatel vybere konkrétní střelnici dle jeho výběru a tam bude zkouška probíhat – samozřejmě v závislosti na termínech a kapacitě to bude trvat různě dlouho...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 2 hosti