Reklamace zbrane pred registraci



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#1 » pát 11. bře 2022, 17:35

Zdravim, nenasel jsem nikde jednoznacnou odpoved, tak zkusim dotaz. Kazdopadne jeste pristi tyden overim na PCR / u prodejce a napisu, jak to dopadlo, ale treba uz to nekdo resil.

Dneska jsem koupil novou zbran kategorie B. Doma jsem si vsiml neceho, co jsem v obchode nepozoroval. Konkretne jde velice ztuha vyklopit valec revolveru v urcitych polohach. (Jasne, ze jsem to zkousel v obchode parkrat, ale zrovna v tehle poloze jsem to netrefil).

Co ted se zbrani? Musim ji nejdriv jet registrovat a reklamovat az s PZ? Nebo ji muzu reklamovat rovnou, protoze uz ji na me jednou prodejna prevedla? Nebo zalezi na necemmjinem jeste? (Treba jestli to stihnu driv, nez oni podaji sedivak.. nevim co vsechno se dela rovnou skrz CRZ)

Uživatelský avatar
Killing joke
Příspěvky: 515

Příspěvek#2 » pát 11. bře 2022, 19:32

Zavolej/navštiv prodejce.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#3 » pát 11. bře 2022, 19:40

Sorry, chtel jsem napsat 'nemuzu reklamovat rovnou, protoze ji na mne prevedla'.
V podstate mi slo o to, jestli je nutny registrovat zbran, pokud behem tech 10 dnu zmeni majitele 'tam a zpatky'. Informace uzitecna i kdyz sam prodavam zbran treba..

Killing joke: to planuju hned v pondeli, jen me zajimala zkusenost takhle pred vikendem. :) prinejhorsim ji napisu pristi tyden ja.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#4 » pát 11. bře 2022, 19:44

Proto se snažím nakupovat v režimu "vyzkouším a koupím".

Reklamace jde jednoznačně za prodejcem a on by měl případně řešit i záznamy v registru.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#5 » pát 11. bře 2022, 20:11

bbobb : Zavolal bych na příslušné OSZBM. Sám jsem zvědav na výklad této situace PČR. CRZ zpětvzetí zbraně na evidenční knihu prodejce umožňuje a údaje v něm zůstávají i bez její registrace na tebe. Zatím jsem takový případ neřešil ale domnívám se, že registrace by nutná být nemusela.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » pát 11. bře 2022, 20:31

V tomto případě je nejlepší řešení aby prodejce vzal zbraň zpět a zrušil převod v CRZ, protože při vzetí do reklamace musí prodejce zapisovat údaje do CRZ a to včetně PZ zbraně. A ten nemáš protože nemáš registrováno. Akorát ti propadne nákupko. My jako prodejci pak můžeme v rámci převodů na EKZ reklamaci dál řešit s dovozcem.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#7 » pát 11. bře 2022, 20:37

sokar: super, diky za info z praxe.
Propadnuti nakupka mi nevadi, nejradeji bych si vzal na miste jiny kus na nove nakupko. Videl jsem, ze jich tam meli vic a krome tohohle je bez chyby. Tak snad se takhle domluvime.



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » pát 11. bře 2022, 21:15

Mě už se to takto povedlo 2x, jednou byla třeba blbě čitelná CIP za což jsem nemohl já ani zákazník a podruhý byl vypadanej vývrt v půlce délky hlavně. Je to sice nepříjemné pro všechny, ale řešit to jde. Já vždy zaplatil zákazníkovi nový nákupko. Takže by ti to měl obchodník taky vyřešit když to stihneš do těch 10 dnů.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#9 » pon 14. bře 2022, 17:47

Tak nanestesti pro tema (ale na stesti pro mne) se na to v primo v prodejne (Top Guns) mrknul puskar a byla to drobnost na chvilku. Pro mne idealni vysledek.

Ale k tematu myslim dulezite co rekl sokar, ze to mozne je a ochotni obchodnici si poradi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 15 hostů