zbrojak.jednoduse.cz



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#1 » ned 24. dub 2022, 14:58

Před x lety, když jsem dělal ZP, jsem vytvořil tento web, který měl usnadnit dalším žadatelům cestu ke zbrojáku. Časem nadšení opadlo, protože jsem měl pocit, že z Bruselu přichází studený vítr, ale teď se situace radikálně změnila a chtěl bych to dodělat.

Chtěl bych vytvořit web, který jsem potřeboval před lety, abych nemusel sbírat informace ze všech koutů internetu.
Nechci "konkurovat" tomuto webu nebo kurzům pro žadatele o zbrojní průkaz, naopak bych chtěl mít databázi provozovatelů kurzů a odkazovat na ně.

Prosím zdejší komunitu o zpětnou vazbu k nápadu a také k prvnímu obsahu.

https://zbrojak.jednoduse.cz/

Web zatím není přístupný veřejně, přihlašovací údaje jsou název tohoto webu (bez diakritiky) a vstup je přes ikonu zámku v pravé části.
přihlašovací jméno: zbrane
heslo: kvali***
(heslo je částečně skryto kvůli robotům)

Mám v plánu dodělat:
- videa o bezpečné manipulaci se zbraní a řešení závad (z pohledu první osoby)
- FAQ žadatelů a začátečníků (druhy zbraní u zkoušek, doporučený postup administrace apod.)
- video o doporučeném úchopu zbraně, postoji, spouštění atd.
- výpis odpovědí do písemného testu jen s jejich správnou variantou
- odkazy na kurzy pro získání zbrojního průkazu
- odkazy na střelnice

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#2 » ned 24. dub 2022, 15:28

Nakoukla jsem zběžně, zaujala mě formulace:
"slabou rukou vypustit zásobník a odložit jej"
a následné vysvětlení: "Vypouštět zásobník levou rukou – palcem zmáčnout vypouštění zásobníku a ostatními prsty zachytit zásobník. Lze vypustit palcem silnější ruky (a v praxi se to dělá), ale při zkoušce by mohlo dojít k odchýlení zamíření mimo bezpečný prostor."

Nemyslím že udělat ze slabé ruky v dalším textu automaticky levou je úplně ok, ale teď by mně fakt zajímaly názory zkušenějších na to vypouštění slabou rukou - mně nikdy nenapadlo vypouštět slabou rukou když palcem silné ruky, ve které držím zbraň, na vypouštěč zásobníku v pohodě dosáhnu, a pokud by nebylo nutné za vypouštěč vysloveně cloumat, tak vychýlení nehrozí. Dělám to celou dobu blbě?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#3 » ned 24. dub 2022, 15:32

No, čerpání ze všech koutů internetu je hodně nadsazené :-)

Snad stačí http://zbranekvalitne.cz/ a přípravný kurz, ne ?

Přijde mi, že tříštit to na zbytečně, moc webu je asi hloupost. Lepší by bylo dodělat to, co tady není nebo je beznadějně skryté v hlubinách diskusních vláken.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#4 » ned 24. dub 2022, 16:05

Espezetka píše:Nakoukla jsem zběžně, zaujala mě formulace:
"slabou rukou vypustit zásobník a odložit jej"
a následné vysvětlení: "Vypouštět zásobník levou rukou – palcem zmáčnout vypouštění zásobníku a ostatními prsty zachytit zásobník. Lze vypustit palcem silnější ruky (a v praxi se to dělá), ale při zkoušce by mohlo dojít k odchýlení zamíření mimo bezpečný prostor."

Nemyslím že udělat ze slabé ruky v dalším textu automaticky levou je úplně ok


Díky, opraveno.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#5 » ned 24. dub 2022, 16:12

Za mě:

Design webu je věcí vkusu, mě to ale připomíná minulé století. Wordpress má výrazně větší možnosti. Vojenská khaki (česky kachní hovno) mě osobně nesedí.

Při převzetí zbraně kontroluju i zásobník (po vyjmutí), zda je nebo není prázdný.
Nesprávné nabytí zbraně je přestupek nebo dokonce trestný čin. Se závadou to nijak nesouvisí.
Není náhodou závada "komínek" totéž, co zádržka?
U slabé rány není nutno čekat 30 s, ale nikdo mě za to od zkoušky nevyhodí.

EDIT: Zákony bych nekopíroval, ale jenom odkázal na nějaký web, kde budou vždy aktuální (Zákony pro lidi a pod.).

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#6 » ned 24. dub 2022, 16:25

Eee - sry přijde mi to "nepěkné", nepřehledné... Ale asi věc vkusu..



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#7 » ned 24. dub 2022, 16:34

Vzhled prosím nehodnoťte, použil jsem šablonu Twenty Sixteen
https://cs.wordpress.org/themes/twentysixteen/
a khaki barvu pozadí jsem si tam nastavil, aby mi z toho bílého neboleli oči.

Změna šablony nebo barvy není problém, jde mi spíše o obsah a jestli to má smysl.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#8 » ned 24. dub 2022, 16:42

JirkaCV píše:Za mě:
Není náhodou závada "komínek" totéž, co zádržka?
EDIT: Zákony bych nekopíroval, ale jenom odkázal na nějaký web, kde budou vždy aktuální (Zákony pro lidi a pod.).

Díky a máš pravdu, komínek je zádržka - popis závad jsem upravil.
Z těch zákonů jsem vybral to, co souvisí s tématem. V kapitole Legislativa jsou odkazy na plné znění zákonů.

JirkaCV píše:Nesprávné nabytí zbraně je přestupek nebo dokonce trestný čin. Se závadou to nijak nesouvisí.

V jaké kapitole to mám?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#9 » ned 24. dub 2022, 16:54

popis závady: mohlo dojít k nesprávnému nabytí zbraně ...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#10 » ned 24. dub 2022, 17:01

A dál...
Otázek není 511, ale rovných 500.
Zkoušku neřeší žádné obvodní oddělení PČR, ale okresní pobočka krajského.
Možná bych odkázal na superaplikaci Zbrojní průkaz na ZbraněKvalitně ;)



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#11 » ned 24. dub 2022, 17:03

JirkaCV píše:
popis závady: mohlo dojít k nesprávnému nabytí zbraně ...

beru, vymazal jsem to, díky

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#12 » ned 24. dub 2022, 17:04

davidu11 - promiň, popravdě i mně přijde nový web trochu zbytečný, kdo chce tak si informace najde, je jich spousta...

Ale pokud tedy chceš hodnocení stránek... jak už psal někdo výš, i vzhled se hodnotí, pokud je na stránkách množství překlepů, pravopisných chyb, a třeba občas věta začíná velkým písmenem a občas taky ne... apod., působí to amatérsky.
Pokud jde o obsah - nejsem zkušený střelec, ale nad pár věcma jsem se zamyslela jestli "jako fakt?" nebo to celou dobu dělám špatně - no, ale ani druhá možnost není vyloučená.
A někde mi přijde že se snažíš až moc, a místo obsahu se zamotáš do formy.
Příklad - když napíšeš "uchopit zbraň s prstem mimo kohout, lučík a spoušt", no ale to co je na fotce splňuje popis taky ne?
Jasně, nikdo soudný takto zbraň nezvedne, snažím se jen naznačit že to zbytečně obšírně popisuješ, myslím že popsat co je bezpečná manipulace, a následně "zvednu zbraň v souladu s bezpečnou manipulací", by bylo lepší. Ono je to pak univerzální.

20220424_173755.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#13 » ned 24. dub 2022, 17:18

JirkaCV píše:A dál...
Otázek není 511, ale rovných 500.
Zkoušku neřeší žádné obvodní oddělení PČR, ale okresní pobočka krajského.
Možná bych odkázal na superaplikaci Zbrojní průkaz na ZbraněKvalitně ;)


No, v původním testu bylo 511 otázek, to mi tam historicky zůstalo... Díky za postřeh, opraveno.
Z textu "Kontakt na "místně příslušné oddělení policie" vám pravděpodobně sdělí na místní střelnici nebo můžete zavolat na oddělení policie v místě vašeho trvalého bydliště." jsem vyndal "obvodní".
V kapitole Odkazy na jiné zdroje informací jsem samozřejmě na tento legendární web pamatoval, je tam i odkaz na aplikaci pro procvičování testových otázek.
Díky!

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#14 » ned 24. dub 2022, 17:37

Je to PČR KŘP xy kraje, Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál...
To "obvodní" je detašované pracoviště "toho nahoře".

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#15 » ned 24. dub 2022, 17:37

Je to PČR KŘP xy kraje, Odbor služby pro zbraně a bezpečnostní materiál...
To "obvodní" je detašované pracoviště "toho nahoře".

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Google [Bot], Seznam.cz a 19 hostů