Zdravotní spůsobilost na skupinu D



Balint
Příspěvky: 2

Příspěvek#1 » stř 27. dub 2022, 14:59

Bod 1b paragrafu 20 zákona o zbraních říká, že potvrzení o zdravotní způsobilosti vystaví:
-poskytovatel pracovnělékařských služeb, jde-li o žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D a držitele zbrojního průkazu skupiny D, který je zaměstnancem držitele zbrojní licence; žádá-li tento žadatel také o vydání zbrojního průkazu jiných skupin, je poskytovatel pracovnělékařských služeb oprávněn posoudit zdravotní způsobilost žadatele také v rozsahu jiných skupin zbrojního průkazu, nebo...

Moje otázka:
Chtěl bych získat všechny skupiny (včetně D). Pracuju v kanclu, takže "poskytovatel pracovně lékařských služeb" mi potvrzeni nejspíš nedá, protože to není potřebné k mé práci. Můžu i v tomto případě udělat zbrojní průkaz skupiny D? Když jo, tak stačí potvrzení o obvodního lékaře? Oni to potom neřeší, zda ten posudek o zdravotní způsobilosti nevydal lékař firmy, u ktere pracuji?



jodo
Příspěvky: 152

Příspěvek#2 » stř 27. dub 2022, 16:36

Stačí ti posudek od obvoďáka. Nikdo jiný ti ho stejně nedá. Jsem kancelářský a D jsem dělal před dvěma roky, tedy za staré verze zákona, ale tohle se skoro jistě neměnilo.



kasrman
Příspěvky: 188

Příspěvek#3 » stř 27. dub 2022, 17:02

V pondeli sem byl na zbranich k vuli d dal sem ji papir od doktora.svyho obvodaka.a bylo to ok.a je to tak podle zakona.akorat me to stalo 500kc



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#4 » stř 27. dub 2022, 20:11

Nejsem právník, ale řekl bych, že podle toho paragrafu je "poskytovatel pracovněprávních služeb" totéž, co obvoďák.
Rozebraný je to tady: https://www.pravniprostor.cz/clanky/pra ... o-jak-proc

Asi to tak vnímá i PČR.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 767

Příspěvek#5 » stř 27. dub 2022, 20:49

Je to "závodní" či "podnikový" lékař se kterým má zaměstnavatel smlouvu právě o pracovně lékařských službách. U "obvoďáka" výpis a tento lékař "zaměstnavatele" by to měl zhodnotit. Je to kategorie D, pro výkon povolání, tak proto.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#6 » čtv 28. dub 2022, 05:09

Balint píše:Bod 1b paragrafu 20 zákona o zbraních říká, že potvrzení o zdravotní způsobilosti vystaví:
-poskytovatel pracovnělékařských služeb, jde-li o žadatele o vydání zbrojního průkazu skupiny D a držitele zbrojního průkazu skupiny D, který je zaměstnancem držitele zbrojní licence; žádá-li tento žadatel také o vydání zbrojního průkazu jiných skupin, je poskytovatel pracovnělékařských služeb oprávněn posoudit zdravotní způsobilost žadatele také v rozsahu jiných skupin zbrojního průkazu, nebo...
Moje otázka:
Chtěl bych získat všechny skupiny (včetně D). Pracuju v kanclu, takže "poskytovatel pracovně lékařských služeb" mi potvrzeni nejspíš nedá, protože to není potřebné k mé práci. Můžu i v tomto případě udělat zbrojní průkaz skupiny D? Když jo, tak stačí potvrzení o obvodního lékaře? Oni to potom neřeší, zda ten posudek o zdravotní způsobilosti nevydal lékař firmy, u ktere pracuji?
To ustanovení zákona míří na lidi, co potřebují ZP D v zaměstnání, zejména pokud žádají pouze o D.
Ostatně se nepoužije, není-li zaměstnavatel držitelem zbrojní licence.
Na druhé straně není důvod, proč by poskytovatel PLS nemohl vydat posudek - ale nemusí, není-li ZP D součástí požadavků zaměstnavatele.



Balint
Příspěvky: 2

Příspěvek#7 » čtv 28. dub 2022, 12:08

Dekuju za odpověď. Takze muzu v pohodě od obvoďáka získat potvrzení na všechny skupiny.

Uživatelský avatar
KrtekTheMole
Příspěvky: 5

Příspěvek#8 » čtv 28. dub 2022, 12:55

Zacatkem dubna jsem zadal o ZP vsech skupin (A-E) a stacilo potvrzeni od obvodaka, na policii s tim nemeli problem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: flowingCZ a 17 hostů