Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



MojeTikka
Příspěvky: 1601

Příspěvek#1411 » stř 17. led 2024, 12:31

U te koceny, co lezi v nemocnici, psali, ze ma snad 5 nebo 7 zasahu, uz nevim. Tohle proste nebylo dlouhou ani omylem. Skoda, ze tyto veci vyplouvaji jen jako noty na buben (teda, pokud uz to tady neprobehlo - nectu vsechno).

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1303

Příspěvek#1412 » stř 17. led 2024, 12:50

pavelg píše:P.V.
Ta budova, kde střílel, byla jeho mateřská. Tam byl většinu času, tam sídlil jeho obor atd. Celetná byla náhodou místo, kde byla jedna z přednášek.

Co to bylo za oběti.,. a hlavně, znali se? vybíral si oběti, nebo to bral hlava nehlava?


Jo, ale pořád většina jeho spolužáků byla v Celetné (navíc to byl stále jen možný sebevrah, byť možná nějak ozbrojený, max. podezření ohledně otce, ale zase jeho otec a strýc pracovali s mou kamarádkou na letišti, strýc stejně jako kamarádka u ostrahy - min. musel mít sk. D).

Podle jednoho zaměstnance FF vše dívky, které se specializovaly na práci s neslyšícími (některé byly samy nějak aspoň částečně neslyšící), vzal jen tyhle třídy, nikde jinde, takže tam muselo něco (někdo) být.

Nebylo to dlouhou - jeho kufr, kde byla pistole s karabinovou nástavbou, proběhl na několika webech.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#1413 » stř 17. led 2024, 12:53

Co jsem slyšel, uvnitř kropil pistolí, snad v konverzi, venku pak dal pár ran z té zlé černé, ale tou údajně nikoho nezabil.

Mně by zajímalo:
- proč police stáhla člověka ze školy
- proč policie nikoho nevarovala a člověka netrasovala po cestě
- kdo jeho jménem psal ten ruský TG kanál a proč
- zda pachatel šel po konkrétních lidech a proč
- jak se jevil svým učitelům a spolužákům
- zda měl konflikty, zejména ideově principiální
- jak to je s těmi jeho dopisy v domě, který chtěl spálit
- jak to je s tím zločinem v Klánovickém lese

Já myslím, že černá puška tady hraje naprosto marginální roli



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#1414 » stř 17. led 2024, 13:02

P.V.:
jo, to jsou podle mě ty klíčové otázky - šel po někom konkrétním jemu osobně známém, nebo po skupině takovách lidí (skupině definované výčtem), nebo po skupině definované nějakou společnou vlastností (třeba druháci FF UK) nebo to byla všecko náhoda a šel by klidně i do hypermarketu, kdyby byl po cestě?

To totiž do velké míry definuje kontext, motivaci, možnosti zabránění a taky možnosti předejití do budoucna.

To, že policie opustila budovu, kam on patřil, je samozřejmě průser, ale taky nevíme, s jakou informací oni pracovali, jestli si nezjistili, nebo jim třeba někdo neřekl, že ho vidí jinde, tak to tam zrušil atd. Já tady nechci vyvolávat dojem, že jsou policajti blbci. Jen je jasné, že došlo k průseru a oni mlží. Já mám i ze zaměstnání velké pochopení pro chyby a omyly, ale nesnáším zatajování a mlžení. Tím se proces nikdy nevylepší. Kdyby se u nás lidi bránili přiznat, že udělali chybu a nebyli ochotni o tom mluvit, tak to můžeme zabalit, protože to bude neudržitelné.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1303

Příspěvek#1415 » stř 17. led 2024, 13:08

Ne, AR10 "jen" 3 ranil.

1. Protože neměli žádnou indicii kam jde (hledali ho na víc místech, nejen na škole), tam měli jen zjistit nějaké info.
2. Jak trasovat? Podle čeho? Mobil off, oblečení neznámé.. Navíc stačí kapuce, čepice a městský systém je v háji..
3.-6. nevím
7. dopis v domě byl dle všeho v PC
8. nekomentuji. :angel:



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1416 » stř 17. led 2024, 13:13

Pokusím se odpovědět, jak to vidím já.
pavelg píše:- proč police stáhla člověka ze školy

Netušili, že se tam něco bude dít, popřípadě to vyhodnotili jako zbytečné riziko. Nikdo nechce zbytečně zařvat a ani policisté nejsou superhrdinové.
pavelg píše:- proč policie nikoho nevarovala a člověka netrasovala po cestě

Protože si mobil zapnul až těsně u fakulty
pavelg píše:- kdo jeho jménem psal ten ruský TG kanál a proč

Sběratelů sledovačů bez morálky je plný internet
pavelg píše:- zda pachatel šel po konkrétních lidech a proč

To se asi nedozvíme a nemyslím, že je to důležité
pavelg píše:- jak se jevil svým učitelům a spolužákům

Na fakultě historie studuje cca 100 lidí v ročníku. Někoho potkáš maximálně na přednáškách. Jestli byl nenápadný typ, nemusel ho znát nikdo.
pavelg píše:- zda měl konflikty, zejména ideově principiální

Vypadá to, že ne.
pavelg píše:- jak to je s těmi jeho dopisy v domě, který chtěl spálit

Vydrž, nejspíš se to dozvíme. Až to prokurátor uvolní.
pavelg píše:- jak to je s tím zločinem v Klánovickém lese

Tak to snad víme, ne?



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#1417 » stř 17. led 2024, 13:16

pavelg píše:Co jsem slyšel, uvnitř kropil pistolí, snad v konverzi, venku pak dal pár ran z té zlé černé, ale tou údajně nikoho nezabil.

Mně by zajímalo:
- proč police stáhla člověka ze školy
- proč policie nikoho nevarovala a člověka netrasovala po cestě
- kdo jeho jménem psal ten ruský TG kanál a proč
- zda pachatel šel po konkrétních lidech a proč
- jak se jevil svým učitelům a spolužákům
- zda měl konflikty, zejména ideově principiální
- jak to je s těmi jeho dopisy v domě, který chtěl spálit
- jak to je s tím zločinem v Klánovickém lese

Já myslím, že černá puška tady hraje naprosto marginální roli

Na první dvě otázky policie několikrát odpověděla. Další jsou v šetření.



DVII
Příspěvky: 25

Příspěvek#1418 » stř 17. led 2024, 13:35

JirkaCV píše:Pokusím se odpovědět, jak to vidím já.

pavelg píše:- zda pachatel šel po konkrétních lidech a proč

To se asi nedozvíme a nemyslím, že je to důležité


Já si myslím, že právě tohle je to nejdůležitějsí pro odhalení celého pozadí akce toho magora.
Nám, blbým civilům, je po tom prd, ale policie by z toho měla vyvodit důsledky, byť by padly i na postiženou skupinu, címž myslím FF



getsome
Příspěvky: 620

Příspěvek#1419 » stř 17. led 2024, 13:37

MojeTikka píše:U te koceny, co lezi v nemocnici, psali, ze ma snad 5 nebo 7 zasahu, uz nevim. Tohle proste nebylo dlouhou ani omylem. Skoda, ze tyto veci vyplouvaji jen jako noty na buben (teda, pokud uz to tady neprobehlo - nectu vsechno).

Kdybych byl konspirační teoretik, řekl bych, že je politická objednávka zpřísnit zákon, nebo alespoň ubránit odebrání skrz gumové správní uvážení. A proto některé informace víme hned a jiné, specificky ty, které by MOHLY upřesnit, čím vraždil, do médií jaksi nikdo z odpovědných osob pustit nechce. Protože ale nejsem konspirační teoretik a ani náhodou nechci spekulovat o postranních úmyslech našich skvělých vládců, souhlasně kývám hlavou na to, že "je to v šetření."



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#1420 » stř 17. led 2024, 14:25

DVII píše:
JirkaCV píše:Pokusím se odpovědět, jak to vidím já.

pavelg píše:- zda pachatel šel po konkrétních lidech a proč

To se asi nedozvíme a nemyslím, že je to důležité


Já si myslím, že právě tohle je to nejdůležitějsí pro odhalení celého pozadí akce toho magora.
Nám, blbým civilům, je po tom prd, ale policie by z toho měla vyvodit důsledky, byť by padly i na postiženou skupinu, címž myslím FF


Já si taky myslím, že to je ta úplně ze všeho nejklíčovější informace.



cipis
Příspěvky: 2116

Příspěvek#1421 » stř 17. led 2024, 14:50

Jak to, že to nevíme, čím střílel? Vždyť to je z toho kulatého stolu.
Vevnitř střílel Glockem a starým škorpem, venku tou zlou puškou a ukončil se broknou.
Ten, kdo to tam prozradil, tak byl následně "seřván", že to řekl.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#1422 » stř 17. led 2024, 15:06

A to je možná další otázka do mého seznamu, proč to tají a proč ho seřvali za vyzrazení toho tajemství?
Když toto je přece naprosto klíčová informace pro jakékoliv úvahy o roli zbraní v kauze a tím by takový kulatý stůl měl začít.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#1423 » stř 17. led 2024, 15:23

Protože je to pořád ještě ve vyšetřování??? I když je vrah mrtev, případ není uzavřen, víš. Pořád je to šetřeno jako vražda a pořád to má v gesci státní zástupce.



pavelg
Příspěvky: 3093

Příspěvek#1424 » stř 17. led 2024, 15:27

Tak pak se nemají dělat kulaté stoly, když nejsou informace nebo se relevantní informace nesmějí říkat.

Je to ale podle mě absurdní argument. Leda kdyby policie pracovala s variantou, že se jednalo o organizovanou skupinu a bylo před nimi potřeba utajit použité zbraně.
Pak by dávalo zase smysl vypustit policejní kachnu tak, aby si spoluzločinci mysleli, co policie potřebuje.

Čím dál víc mi to tou politizací připomíná případ Kuciak.



Carloss
Příspěvky: 2942

Příspěvek#1425 » stř 17. led 2024, 15:41

O tom, co se smí sdělit veřejnosti a co ne rozhoduje státní zástupce. Poptávka po informacích je, to je logické a je logické, že některé informace sdělit v daný okamžil lze a jiné asi nikoli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti