Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#61 » sob 1. říj 2022, 17:55

Přihlášení do CRZ přes portál občana funguje. Ale to je tak všechno, co se s tím dá dělat, pak to jen visí na úvodní obrazovce. Aby kde kdo viděl na jiné držitele to asi nutné není. Střelnice by však aspoň na nějaké údaje vidět musela, obdobně, jako obchodník. Mezi občany - držiteli se to dá řešit tak, že já, jako kupující si vytisknu výpis svých údajů a dám to k nahlídnutí prodávajícímu a obráceně v papírový podobě. Koukat na mý údaje kdejakej jouda z kdejaký horní-dolní prostě nebude...



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#62 » sob 1. říj 2022, 18:09

Poraď neschopnému, jak se přihlásit aspoň na tu úvodní obrazovku.
Teď jsem to hledal a nenašel.
Jinak datovka je fajn na posílání žádostí tam a rozhodnutí zpět.
Portál občana se mi líbí právě qůli nahlížení do registrů - vidím tam třeba údaje o autech, co už dávno nemám.
Líbilo by se mi, kdybych mohl nahlížet jednak do všech veřejných registrů, druhak do všech údajů o sobě.

P.S. Carloss: díky.
Naposledy upravil(a) Piggy dne sob 1. říj 2022, 18:16, celkem upraveno 2 x.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#63 » sob 1. říj 2022, 18:14

https://crz.policie.cz/WEB_CRZ_PRIHLASE ... aseni.aspx

Jo, portál občana a přístup kde kam je super. Ale propojení do CRZ bohužel není. Jen přihlášení do CRZ prostřednictvím e-identity.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#64 » úte 4. říj 2022, 21:12

Vypadá to docela slušně, mohlo být i hůř. Hlavně ať zruší ty papírové doklady, čím dřív, tím líp.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 864

Příspěvek#65 » úte 4. říj 2022, 23:14

Napřed nám zruší papírové doklady a my tomu budeme tleskat. A až nám pomalu, jednotlivě, začnou mizet i oprávnění, budeme to považovat za překlep. Pak omyl a chybu. A nakonec ještě rádi pod hrozbou postihu odevzdáme zbraně. Netvrdím, že je to názor, jen nastiňuji také možný úhel pohledu...



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#66 » stř 5. říj 2022, 07:12

A co by na tom změnila existence plastové kartičky? Už teď je to otázka pár kliků v CRZ a je na seznamu neplatných dokladů.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#67 » stř 5. říj 2022, 07:28

Asi tak nějak, jedna změna zákona a papíry můžu naházet do krbu. Místo ZP bude občanka.



Erwien
Příspěvky: 9

Příspěvek#68 » stř 5. říj 2022, 07:37

Četl jsem to špatně, nebo už nebude možné získat tak "snadno" výjimku pro nadlimitní zásobníky, zbraň a náboje - dnes zařazené do A-I? Jediná "snadnější" podmínka je pravidelný trénink v střeleckém klubu.. Jinak mi to udělení výjimky přijde pro většinu střelců poměrně obtížně dostupné.. Mluvím o kategorii R2, S2..

Uživatelský avatar
SunWuKung
Příspěvky: 34

Příspěvek#69 » stř 5. říj 2022, 08:30

cetls to spatne - i v sekci "R2,S2" je odkaz na §48 a)

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#70 » stř 5. říj 2022, 08:53

Erwien: bude to jako teď. Povolení R2 ti vydají i z důvodu uvedeného v § 48

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#71 » stř 5. říj 2022, 09:00

"§124 Zajištění zbraně, střeliva, souvisejícího dokladu nebo listiny
(1) Odborný útvar policie může rozhodnout o zajištění zbraně

c) pokud existuje podezření, že zdravotní stav jejich držitele v souvislosti s nakládáním s takovou zbraní nebo střelivem představuje ohrožení života nebo zdraví.


Psal jsem i na gunlexu, že tady se mi nelíbí, že tam chybí důvodné podezření. Podmínka, že existuje jakékoliv podezření, třeba i bezdůvodné, je podle mě pastva pro zhrzené exmanželky nebo závistivé sousedy, kdy jedním telefonátem můžou dělat pomstychtivé problémy, a člověk přijde o zbraně a bude muset podstupovat lékařské posudky a kdo ví jak dlouho bude trvat, než (zda) mu je vrátí.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#72 » stř 5. říj 2022, 09:28

Carloss píše:https://crz.policie.cz/WEB_CRZ_PRIHLASENI/Prihlaseni/Prihlaseni.aspx


Myslím, že jen jako držitel ZP tam nevidíš nic. Asi by jsi musel mít zřízen přístup do registru a pak se můžeš přihlásit i bankovní identitou.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#73 » stř 5. říj 2022, 15:44

No právě. Nevidím NIC... Moje představa je taková, že když sde přihlásím, tak bych v první řadě měl mít přístup ke svým údajům. Stejně, jako ve spoustě jiných registrů.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#74 » stř 5. říj 2022, 15:46

SunWuKung píše:cetls to spatne - i v sekci "R2,S2" je odkaz na §48 a)

Nebylo by od věci sem tu větu ze zákona napsat. Opakuji, ať se tu bavíme konkrétně bez potřeby se v topm zase prohrabovat tam a zpátky. Je to opravdu tak velkej problém sem to znění napsat??

Uživatelský avatar
SunWuKung
Příspěvky: 34

Příspěvek#75 » čtv 6. říj 2022, 11:56

mas pravdu ... takze "i v sekci R2,S2 (dnes A-I) je 'ochrana citlivych prostoru'"

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 14 hostů