Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#541 » ned 4. čer 2023, 07:07

to ne, to tu len asi 20 stran furt mlatite tu samu prazdnu slamu.
1. offline autorizace ostava, niekolkokrat spominany evropsky zbrojni pas, alebo konverze z chechpointu. Strelnica to stale moze vyzadovat, kto na taku strelnicu chce, tak proste to kilo za EZP da.
2. online rezim, nikdo nevime jak to bude v reale. Urcite ale ne "ukazem odfoteny obrazek". Ta spominana tecka/ctecka: kontrola opravneni ide zo zariadenia kontrolujuceho voci serveru. Je jedno, ci ten kontrolovany ma svoji identifikaci v mobilu, alebo qr kod vytisteni na papiru. Podvadzanie screenshotom fakt nepojde.
(rovnako funguje kontrola clenstva/zaplatena myslivecka pojistka v CMMJ: plastova karticka s menom, cislom a QR kod. QR obsahuje URL, ktora sa nacte s udajmi clena a info, ci ma poistku zaplatenu)



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#542 » ned 4. čer 2023, 07:11

Cili, jestli to dobre chapu, tak pro mne to bude znamenat konec ZP a potreba nechat si vystavit novej, co se jmenuje EZP. Sice zbytecna viceprace, ale budiz.



MojeTikka
Příspěvky: 1580

Příspěvek#543 » ned 4. čer 2023, 07:22

Koukal jsem na to, EZP by nemel byt problem. Jen nevim, jak se tam zapisou vsechny ty zbrane, je tam jen pet kolonek. Zebych mel vic prukazu, aby se mi to tam vsechno veslo?



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#544 » ned 4. čer 2023, 07:32

ondrush píše:to ne, to tu len asi 20 stran furt mlatite tu samu prazdnu slamu.
1. offline autorizace ostava, niekolkokrat spominany evropsky zbrojni pas, alebo konverze z chechpointu. Strelnica to stale moze vyzadovat, kto na taku strelnicu chce, tak proste to kilo za EZP da.
2. online rezim, nikdo nevime jak to bude v reale. Urcite ale ne "ukazem odfoteny obrazek". Ta spominana tecka/ctecka: kontrola opravneni ide zo zariadenia kontrolujuceho voci serveru. Je jedno, ci ten kontrolovany ma svoji identifikaci v mobilu, alebo qr kod vytisteni na papiru. Podvadzanie screenshotom fakt nepojde.
(rovnako funguje kontrola clenstva/zaplatena myslivecka pojistka v CMMJ: plastova karticka s menom, cislom a QR kod. QR obsahuje URL, ktora sa nacte s udajmi clena a info, ci ma poistku zaplatenu)

1. Nesmysl, když tu máme něco co funguje a je milionkrát praktičtější.
2. V podstatě je fuk, jak to bude v reálu, pořád platí nedostatečná robustnost s ohledem na technologie, které z podstaty dostatečně robustní nejsou. Identifikaci do mobilu stáhne kdekoli na netu, QR jak by smet, potažmo vygeneruji na počkání. Bez dostupných technologií neověřitelné.
Problémy bodu 2. skvěle řeší bod jedna, který netřeba předělávat na nějaký kus nesmyslnýho papíru, nebo nepraktickýho EZP, když tu máme stávající a fungující systém.

Takže digitalizace ano, ale jako doplněk... nadstavba... sakra... ale to jsem tu už psal milionkrát.

Zprtavidla se v systému dělá robustní funkční základ, na to se poství jednoduché robustní a funkční rozhraní a na to pak nějaká komfortní fgičura, která je krásná, příjemná líbivá superkomfortní... ale nebude v zásadě vadit, když se zhroutí, protože tu máme ten funkční robustní jednoduchý zíklad.



glock69
Příspěvky: 184

Příspěvek#545 » ned 4. čer 2023, 09:56

No, problém tohoto státu je, že se rozhodl digitalizovat hlava nehlava. Nezajímá papalase, že digitalizací přidělaji někomu problémy, pro ně je důležité opijet verojnost kecama, jak vše digitalizuji a plácat se po ramenou... Bezhlavě a bez ohledu na lidi, efektivitu, technické možnosti,...



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#546 » ned 4. čer 2023, 10:57

kludne si melte dokola to iste dalsich 20 stran, mne je to fuk. len sa potom neurazajte, ked sa o tom s vami nebude chcet nikto rozpravat



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#547 » ned 4. čer 2023, 10:59

glock69 píše:No, problém tohoto státu je, že se rozhodl digitalizovat hlava nehlava. Nezajímá papalase, že digitalizací přidělaji někomu problémy, pro ně je důležité opijet verojnost kecama, jak vše digitalizuji a plácat se po ramenou... Bezhlavě a bez ohledu na lidi, efektivitu, technické možnosti,...

Zapomněl jsi na to nejdůležitější: Udělaj si čárku, odškrtnou si další "splněnou digitalizaci". Co na tom, že to bude polovičatý, jak už je v tomhle státě zvykem.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#548 » ned 4. čer 2023, 11:00

ondrush píše:kludne si melte dokola to iste dalsich 20 stran, mne je to fuk. len sa potom neurazajte, ked sa o tom s vami nebude chcet nikto rozpravat

Tyjo.. to je dobrý... Něco mi to připomíná: "držte hubu, nebo se o tom nebudem bavit"... :-DDD

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#549 » ned 4. čer 2023, 14:46

Dominika: Má pravdu jen v tom, že pokud nikomu nic nechce ukazovat v telefonu, tak mu digitální doklad fungovat nemůže.
Vy tu někteří děláte, jak kdyby nic podobného nikde nefungovalo. A OKa, chytrý telefon je rozhodně podmínkou, signál už nemusí být.
A jak jsem už psal, kdyby to bylo na mě, tak bych u ZP nechal nějaký ten rok souběh. I když to asi v podstatě bude, každý si každý může nechat vystavit fyzické potvrzení, že ZP vlastní.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#550 » ned 4. čer 2023, 15:55

Tyjo.. "potvrzení, že ZP vlastní"... No to je dobrá komedie... "potvrzení o potvrzení..." No ty jsi srandista. To jako má být jednodušší?? Když už prostě ZP jednou máme? A nejde o to ukazovat nebo neukazovat něco v telefonu. Jde o to CO ukazovat v telefonu... Screenshot?? A ano... Fungovat to MŮŽE... ale taky nemusí a právě pro ty případy máme průkazku. Holtu tu máme lidi, kteří buďto nepřipouštěj, že nějaké technologie může nefungovat, ať už z jakýchkoli důvodů, nebo jiné, kteří by jakoukoli kontrolu buď nechali naprosto formální, nebo ji dokonce zrušili úplně. No nevím, jestli v případě zbraní, aut... je úplně správné cesta.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1866

Příspěvek#551 » ned 4. čer 2023, 17:46

Carloss: Ty tady z každého, kdo by chtěl digitální podobu dokladů děláš nějaké odmítače fyzických kartiček. Ale tak to přece není. Několik stránek stále to samé dokola.
Já si fungování umím představit třeba tak, že v aplikaci si zobrazim doklad, ten bude opatřený třeba QR kódem s šifrovaným klíčem. Kontrolní aplikace to načte, zkontroluje platnost a hotovo. Možností by bylo asi víc.
Pro mě by to třeba jednodužší bylo. :-)



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#552 » ned 4. čer 2023, 18:02

Nic takového vůbec není pravda. Sice tu toho je miliarda stran, ale evidentně jsi nepřečetl ani jeden příspěvek. Tím disusi s tebou končím, dokud si to nepřečteš. Pro tebe by to sice jednodušší bylo, ale jen dotud, dokud máš 4 věci: přístyroj, energii, síť a server. Výpadek jediného faktoru a seš nahranej. Seš prostě zahleděnej do digitalizace a vůbec nepřipouštíš, že se cokoli může prostě podělat, že ne všude je signál, ne každej má odpovídající mobil a další a další faktory.

Opět jsi opoměl to, že mě, a nejspíš ani nikomu jinýmu, nevadí digi podoba dokladů, ale vadí mi, a taky ne jen mě, likvidace v současnosti platných a funkčních dokladů, který nepotřebujou další technologie.



LordSalix
Příspěvky: 579

Příspěvek#553 » ned 4. čer 2023, 18:13

Proč nemůže princip se čtečkou fungovat bez neustálého přístupu k serveru? Při výpadku stačí ponechat okno, kdy bude validace uznána oproti offline databázi či nějaké té validační funkci - čtečka fungovala taky tak, ne? Pak výpadek serveru ani sítě ani elektřiny nevadí a stačí mít ten mobil. Dokonce by si pak všichni mohli ověřovat doklady mezi sebou a poznat tak neplatný certifikát jenom mávnutím svého telefonu (při prodeji). To je dokonce vyšší bezpečnost, než je teď.



Cita
Příspěvky: 41

Příspěvek#554 » ned 4. čer 2023, 18:16

Carloss: Je to marne, je to marne, proste si vymenis svoji 3310 za neco modernejsiho a vsude si sebou povezes dieselagregat, kdyby byl vypadek, protoze evidentne te vypadky doprovazeji na kazdem rohu.

My se tu snazime vymyslet reseni pro obe strany, protoze digitalizace stejne prijde, ale ty si tu budes hejtovat stale stejnymi argumenty a myslis si, ze tim pravdepodobnost zavedeni digitalizace snizis. Jako asi ti to nevyjde.

Pokud nepripustis fakt, ze digitalizace prijde, je zbytecne se tu s tebou dohadovat neustale o tom samem. V podstate jsem vedel, co presne napises, jeste nez si ten svuj posledni prispevek napsal, tu svoji svatou ctverici (pristroj, sit, server, energie) tu opakujes stale dokola a je jedno, at ti na to kdokoliv napise cokoliv.
Naposledy upravil(a) Cita dne ned 4. čer 2023, 18:18, celkem upraveno 1 x.



Cita
Příspěvky: 41

Příspěvek#555 » ned 4. čer 2023, 18:17

LordSalix: samozrejme, ze existuje X reseni, jenom to nekteri nechteji prijmout, i kdyz ani tem technologiim nerozumi.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 49 hostů