Návrh nového zákona o zbraních (září 2022)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#376 » pon 29. kvě 2023, 10:16

Je to jenom spekulace:
Digitalizaci prosazují Piráti a ti jsou zrovna dost protizbraňově nastavení.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#377 » pon 29. kvě 2023, 10:48

risa2000 píše:Docela by mě zajímalo zákulisí toho jednání - pořád si nedovedu představit, že střelecké zájmové organizace (např. LEX) na tohle jen tak kývly, když jim všechno to, o čem se tady bavíme, muselo být jasné.
Na druhou stranu, že na MV o tom rozhoduje nějaký úředník, který nikdy zbraň neměl, a je mu to vpodstatě šumák, ale zato potřebuje naplnit kvóty na digitalizaci, kterou řídí naprostí zoufalci, si docela dobře představit dovedu.


Co já si pamatuju, tak David Karásek je velkým stoupencem takového typu digitalizace. Nechci aby to vyznělo nějak negativně vůči němu, že by snad šel proti zájmům střelecké komunity nebo tak něco. On to považuje za správný a potřebný krok, stejně jako lidi na MV a v zásadě si myslím, že ani on ani MV dnes nejde vědomě proti zájmům střelců. A samozřejmě jsou pro to i nějaké dobré důvody a ta změna by spoustu věcí usnadnila. Ale některé jiné věci zase zhošila a jde o to si nastavit priority a nějak to vybalanbcovat. Je to jako se zrušením hotovosti nebo korespondenční volbou - je možné vymyslet spoustu krásných příkladů zlepšení, ale taky varovat před možností tvrdého zneužití.
Tyhle výhrady, typu co jsem psal, se prostě typicky řeší "odpovědí" .. typu, že jsme v 21. století a že je potřeba digitalizovat a dematerializovat. Je to obecnější věc, kdy místo vyřešení problému s ohledem na udržení nějakých důležitých principů, se prostě "odpoví" a tím je to vyřešeno.

Spousta katastrof vzníká z dobrých úmyslů a nereflektování reality nebo rizik.

Já když si představím, jak jsem typicky nakupoval zbraně od lidí - nejčastější bylo "dojeď za mnou o víkendu", tak v tom vidím docela problém. Ale taky vím, že v Mexiku je to ještě složitější.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#378 » pon 29. kvě 2023, 11:29

Jenom na okraj. Nedávno jsem v krámě zaslechl povzdech: To jako že se budu muset kvůli kdejakýmu *píp*, co si přišel pro krabku patron přihlašovat do CRZ?



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#379 » pon 29. kvě 2023, 14:40

monk píše:To jako, že když je něco funkční tak to tak zakontrujeme a nebudeme pokračovat ve vývoji. To jsem rovnou mohli zůstat v jeskyni u ohne.

Nesmyslný příměr. Samotný oheň nestačil. Máme nové technologie, ale máme i ten OHEŇ... Tak asi tak.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#380 » pon 29. kvě 2023, 14:50

Já přesně vím, jak tyhle nápady vznikaj. To se má tak, že někdo vymyslí digitalizaci. Nebo modernizaci. Třeba i dobrou... Někdo, kdo tomu nerozumí to vezme za svý, ale aktivně ne, že novou věc přidá, ale starou a funkční prostě jen nahradí bez toho, aby se zamyslel nad důsledky. Dyk o tom přece nikdo nemluvil. A ta nová je tak skvělá... dokud se ovšem něco nepokálí.



Sedek
Příspěvky: 97

Příspěvek#381 » pon 29. kvě 2023, 16:06

Třeba bude s další novelou digitalizace ještě pokračovat? Nač vlastně někam tahat nebo vůbec mít doma nějaký zastaralý těžký kvér. Stačí mít přece appku v mobilu, do něj si stáhnout nějakou vysněnou digitální zbraň a hned ji třeba vyzkoušet na digitální střelnici. Klidně v sobotu večer, pohodlně doma z gauče. Bez nutnosti chodit do krámu a pak na PČR kvůli registraci. Rychlé, levné a v souladu s EU. Kdo je sto let za opicema a má jen tlačítkový mobil, holt si nechá vytisknout papír s obrázkem zbraně na Czechpointu...



getsome
Příspěvky: 612

Příspěvek#382 » pon 29. kvě 2023, 16:33

Tyjo, svazarmosauři by byli k smíchu, kdyby ty demagogie nebyly k pláči.
Pokud máte až takovou panickou hrůzu z toho, že nebudete mít šrajtofli napěchovanou zbytečnými kartičkami, napište hromadně LEXu, nebo poslancům a ti to v expertní skupině třeba ještě zachrání a vrátí do roku 1998. Nadáváním na EU tady na fóru to fakt nevyřešíte ve svůj prospěch...



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#383 » pon 29. kvě 2023, 16:43

Je potěšitelné, že debata se točí kolem kartiček.
Znamená to, že jinak je ten návrh zákona naprosto dokonalý.
Komu se snad něco nezdá, může ještě oslovit nějaké poslance a navrhnout jim pozměňováky - i když já bych se toho trochu bál.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#384 » pon 29. kvě 2023, 18:22

getsome píše:Tyjo, svazarmosauři by byli k smíchu, kdyby ty demagogie nebyly k pláči.
Pokud máte až takovou panickou hrůzu z toho, že nebudete mít šrajtofli napěchovanou zbytečnými kartičkami, napište hromadně LEXu, nebo poslancům a ti to v expertní skupině třeba ještě zachrání a vrátí do roku 1998. Nadáváním na EU tady na fóru to fakt nevyřešíte ve svůj prospěch...

Otyázkou je, co je zbytečný. Za xzbytečný vidím věrnostní kartičky z každýho krámu, do kterýho kdy kdo vleze. Ano, to je zbytečný. Jinak černobílé vidění světa je fakt průšvih. A ještě horší je, když si někdo usmyslí, že protože tohle je "lepčí" bez rozmyslu a zrovna tak bez rozmyslu funkční systémy bez náhrad zruší. Tohle se dělalo po "revoluci". A teď některý věci pracně zavádíme zpět... například: J"já kartičky nechci, tak nebudou pro nikoho!! Když já je nechci, tak je to zbytečný a nikdo je mít nebude". Mě tohle zavání vlastnostmi jistých režimů...

Uživatelský avatar
STALKER
Příspěvky: 78

Příspěvek#385 » pon 29. kvě 2023, 18:36

Osobně bych jen zmenšil velikost průkazu a nechal bych to dobrovolné ten do nechce kartičku at si klidně střelí čip .



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#386 » pon 29. kvě 2023, 20:04

Si to sedne. Jako všechno.



monk
Příspěvky: 159

Příspěvek#387 » pon 29. kvě 2023, 20:04

Carloss píše:
getsome píše:Tyjo, svazarmosauři by byli k smíchu, kdyby ty demagogie nebyly k pláči.
Pokud máte až takovou panickou hrůzu z toho, že nebudete mít šrajtofli napěchovanou zbytečnými kartičkami, napište hromadně LEXu, nebo poslancům a ti to v expertní skupině třeba ještě zachrání a vrátí do roku 1998. Nadáváním na EU tady na fóru to fakt nevyřešíte ve svůj prospěch...

Otyázkou je, co je zbytečný. Za xzbytečný vidím věrnostní kartičky z každýho krámu, do kterýho kdy kdo vleze. Ano, to je zbytečný. Jinak černobílé vidění světa je fakt průšvih. A ještě horší je, když si někdo usmyslí, že protože tohle je "lepčí" bez rozmyslu a zrovna tak bez rozmyslu funkční systémy bez náhrad zruší. Tohle se dělalo po "revoluci". A teď některý věci pracně zavádíme zpět... například: J"já kartičky nechci, tak nebudou pro nikoho!! Když já je nechci, tak je to zbytečný a nikdo je mít nebude". Mě tohle zavání vlastnostmi jistých režimů...


No vidís ja mam karticky do obchodu nahrany v aplikaci, nebo přimo aplikaci obchodu. V globusu nacitam nakup telefonem, nakup davam rovnou do tasky pak telefonem zaplatím a jdu. zadny fronty je to rychlý. Ale jak uz jsem psal výše byl bych rad kdyby se využil čip co je na obcance a bylo to nahrané na ní.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#388 » pon 29. kvě 2023, 20:50

JirkaCV píše:Si to sedne. Jako všechno.


No vsechno si nesedlo, viz ten OP. Udaje, ktere jsou pro obcana k necemu, zmizely. I za tech blbejch komaru jsem v OP mel krevni skupinu a kdyby se se mnou neco stalo, kazdej vedel, ze prohrabanim obcanky muze na toto narazit. Jasne, nekdo ji ma na naramku, nekdo na privesku, nekdo na hodinkach. Tak ho prohledame a uvidime.

Sice se nam do dokladu nacpaly biometricke udaje, ale ty ja k nicemu nepotrebuju. Naopak ale treba takove deti si tam nedam. Staci si jit vyzvednout prcka do MS, kdyz do te doby tam chodila manzelka a pancelka chce videt doklad, ze dite je moje. Jasne, muze pancelka zavolat zene, pokud se ji dovola, atd.

Vyhazelo se vsechno, klasicke vyliti vanicky i s ditetem.



vidocqcz
Příspěvky: 203

Příspěvek#389 » pon 29. kvě 2023, 21:06

Známe to všichni, kdo platíme mobilem. Tu trapnou chvilku u pokladny, kdy Google Pay hlásí chybu a nelze zaplatit. A peněženka v autě.

Jak bude probíhat kontrola na střelnici? Někam hodinu pojedu a oni mi řeknou "Sorry, zrovna se aktualizovala appka a pořád to padá." Nebo si předtím vytisknu potvrzení na Czech pointu.



Karlos81
Příspěvky: 54

Příspěvek#390 » pon 29. kvě 2023, 23:48

Je takový problém průkaz vydávat, ale nevyžadovat jeho nošení pro případ kontroly PČR nebo jiným státním orgánem např. při běžném nošení. Ale pro kontrolu mimo tento systém se moci prokázat průkazem. A mohlo by to takto fungovat i s OP, ŘP atd. Tomu potom říkám smysluplná digitalizace s trochou analogové zálohy pro všechny.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Pentlochnap a 10 hostů