nácvik manipulace s krátkou zbraní ke zkouškám.



Lenča
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » úte 15. lis 2022, 10:18

Ahoj, včera jsem absolvovala v Plzni na střelnici Leiko Přípravný kurz pro získání zbrojního průkazu.
Na to že jsem držela zbraň poprvé v ruce jsem měla krásnou střelbu, vše do černého ve středové linii 7,8,9,
bohužel manipulace katastrofa, mám zde ještě v ceně 5 vstupů a půjčení zbraně.
Nenajde se tady nějaký nadšenec z Plzně, který má vše v malíku, aby mi vklidu vše znovu ukázal a vklidu vysvětlil.
Na zkoušky jdu za měsíc a to sk. D a E



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#2 » úte 15. lis 2022, 13:12

Strelbu musis zvladnout na 15 metru
Manipulaci pistole a radsi i brokovnici (dle nazoru MV).



JirkaCV
Příspěvky: 1544

Příspěvek#3 » úte 15. lis 2022, 13:29

Krátkou se střílí na 10 m*) na mezinárodní pistolový terč (průměr 500 mm).
Pokud chce Lenča pouze skupinu D a E (doporučoval bych si připlatit i B kvůli střelivu), tak bude dělat zkoušku pouze s pistolí.

Manipulaci jde nacvičit i doma se školními náboji bez rámusu. Sehnat někoho, kdo má doma CZ75 v plné verzi (nejspíš bude u zkoušky) a pak cvičit. Všechny tři závady, rozborku a sborku, převzetí zbraně, kontrolu zbraně, decocking ...

*) Oprava, u skupiny D je to 15 m.



Lenča
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » úte 15. lis 2022, 13:55

Jasně, myslela jsem že by na mě někdo koukal a řikal co dělam blbě. Oni mi na tej střelnici půjčí zbraň a starej se sama. Ovšem já se nevidim. tak jsem to myslela.
Ano střílela jsem z CZ 75 na 15 metrů.

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#5 » úte 15. lis 2022, 14:33

Já si na manipulaci koupil za 2tis. plynovou CZ75 a pak jí zase za 2tis. prodal, ale to bylo ještě před registracemi... Rozborka byla trochu jiná, ale nácvik bezpečný směr, převzetí, kontrola... stačila.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#6 » úte 15. lis 2022, 14:45

Lenča píše:Nenajde se tady nějaký nadšenec z Plzně, který má vše v malíku, aby mi vklidu vše znovu ukázal a vklidu vysvětlil.


Pokud se ti někdo neozve (tedy kromě uživatelů s dobrými radami :roll: ), zkus se podívat sem
https://zbranekvalitne.cz/zbrojni-pruka ... ke-zauceni

Ale doporučuji si zaplatit kurz na střelnici, kde budeš dělat zkoušky.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#7 » úte 15. lis 2022, 16:41

Ja bych se klidne ozval, ale od Plzne nejsem, tak alespon prispeji radou.
Ponekud neskromne si myslim, ze o tom neco vim, a proto pisu mmj i o brokovnici(manipulace) (coz neznamena ze mistni zvyk muze byt tretreba u ED brokovnici na manipulaci nedavat, ale dat ji proste lze.



JirkaCV
Příspěvky: 1544

Příspěvek#8 » úte 15. lis 2022, 17:04

Stanovisko MV, odkaz "Zkoušky odborné způsobilosti": zkoušku z bezpečné manipulace s jakoukoliv zbraní, střelbu (pro všechny skupiny kromě C) pouze s krátkou.

https://www.mvcr.cz/clanek/pravni-stano ... unice.aspx"



marty00
Příspěvky: 9

Příspěvek#9 » úte 15. lis 2022, 17:33

Dělali jsme s kolegou ADE (oba) a oba jsme manipulaci s brokovnicí i malorážkou měli. Střelba pouze z krátké.



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#10 » úte 15. lis 2022, 18:40

Aktualni nahled na manipulaci dle MV

A- vsechny tri*
B-vsechny tri*
C-jen dlouha kulova a dlouha brokova
D-vsechny tri*
E-kratka kulova (pistole) a dlouha brokova

*tedy kratka kulova obvykle cz 75 a pod. dlouha kulova (obvykle nejak ceska malorazka) a dlouha brokova
(zpravidla kozlice ci dvojka nase, ruska a pod.)

Omluva, u D mohou byt vsechny tri u samostatneho E aktualne maji nazor, ze malorazku nedavat...

Tzn. pri kombinaci DE pripravu pro jistotu "neodbyvat" jen manipulaci s pistoli.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#11 » úte 15. lis 2022, 21:11

Lenčo, a nemohl by ti to ukázat, resp. se ti věnovat, někdo z té střelnice? Nevím, jak to chodí v Leiku, ale na většině střelnic se dá (dopředu) domluvit dohled, nebo, když se zeptáš, tak i instruktor, speciálně na přípravu ke zkoušce. Přípravný kurz, kde se ti nikdo nevěnuje mi přijde divný.



Lenča
Příspěvky: 3

Příspěvek#12 » stř 16. lis 2022, 08:56

risa2000 píše:Lenčo, a nemohl by ti to ukázat, resp. se ti věnovat, někdo z té střelnice? Nevím, jak to chodí v Leiku, ale na většině střelnic se dá (dopředu) domluvit dohled, nebo, když se zeptáš, tak i instruktor, speciálně na přípravu ke zkoušce. Přípravný kurz, kde se ti nikdo nevěnuje mi přijde divný.



Prý je to jako v autoškole, tříhodinovým kurzem jsem prošla ,ale teť je to prý jako v autoškole. Jezdit musim sama - tedy střílet.
Nevadí nějak se s tim poperu. Dlouhé zbraně mi jsou sympatické a celkem jednoduché. Jde mi opravdu jen o manipulaci s CZ 75. Sotva natáhnu závěr a ještě si hlídat prst mimo spoušť. Asi si to opravdu musím zopakovat s nenabitou zbraní mnohokrát, aby se mi to dostalo do ruky.
Ale kdyby se někdo přeci jenom našel, budu ráda.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#13 » stř 16. lis 2022, 09:08

skagerak : Kde je to napsáno? Sice něco takového od nich vylezlo ale že by tam byly povinně takto stanoveny zbraně jsem si nevšiml. Nakonec na to takto vyžadovat manipulaci ani nemají nárok.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#14 » stř 16. lis 2022, 09:57

Tvl :shock: :shock: ...princezna se tady ptá, jestli by jí někdo osobně nepomohl a tady se rozjede debata na všechno možný krom tý pomoci... :? :?

Lenča - z Plzně bohužel nejsem, nemám to daleko, ale nedostanu se. V odkazu máš video přimo z Leika. Pokud pojedeš podle něho, mělo by být vše ok. Jejich chování a to srovnání s autoškolou radši nebudu komentovat. U "nás" na střelnici kdybys požádala, pokaždý by se Ti někdo věnoval.

https://www.youtube.com/watch?v=Mtyq4IyeE5A snad to pomůže. Hodně štěstí :thumbup:



skagerak
Příspěvky: 1005

Příspěvek#15 » stř 16. lis 2022, 14:58

@marinakus, pisu, ze nahled. Pochopitelne nemusis dat vse ze vseho, pokud das Eckarovi jen kratkou tak nic neporusis stenjne tak ABEckarovi, a td...

@tomak, do Plzne to mam daleko, jinak bych Lence klidne nabidl pomoc,
tak alespon at vi, co se ma ucit.

Pristup strelince, je li takovy jak zde L. prezentuje je takovy zvlastni...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 87 hostů