ZP přes datovku - zkušenosti



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#1 » ned 20. lis 2022, 15:21

Zdravím všechny,

Jsem úplný začátečník a řeším trochu komplikovanější získání fotografie (papírové) a taky osobní návštěvy policie a proto si jdu pro radu zkušenějších. Lze požádat o vydání ZP přes datovku?

O zkoušku jsem žádal přes datovku, nákupko i výjimku na JHP/nadlimit budu taky řešit stejně. Máte někdo zkušenost i s ZP?

Jediné co vím že je lepší, tak průkaz zbraně půjdu osobně, je to v Brně prý rychlejší (na počkání snad).

Moc děkuji za každou radu/informaci.

S pozdravem Lukáš



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#2 » ned 20. lis 2022, 17:03

amores: Pokud vím, tak k žádosti musíš přiložit doklad o absolvování ZOZ, fotku a eventuálně potvrzení od doktora, pokud ti to cos měl ke zkoušce už neplatí. Dovedu si představit to poslat doporučeně dopisem, ale datovkou moc ne. Na druhou stranu, nejjednodušší bude, když se zeptáš na té OSZBM, kam patříš, a kde to budeš podávat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#3 » ned 20. lis 2022, 18:31

amores : Jak píše risa2000. Nejjednodušší poslat vše poštou a vyzvednout si ho stejně musíš osobně.



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#4 » ned 20. lis 2022, 18:41

To je právě to - fotograf co u nás dělal fotky tak je zrušen, takže je to komplikace a je to pomalu na půldenní dovolenou s tou dopravou. Ano, s vyzvednutím počítám. Proto zjišťuji zda někdo neposílal přes datovku ;-)



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#5 » ned 20. lis 2022, 19:15

Jak často si vyřizuješ zbroják?
Pravda, fotku jsem měl po cestě z práce. Ale pro vyzvednutí ZP jsem si vzal dovču celý den. Dopoledne pro ZP, odpoledne oslava.

ZoZ řeší digi komunikaci jenom částečně, je to trošku slepenina. Zbroják se vyřizuje "jednou za život", tak to priorita není.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#6 » ned 20. lis 2022, 19:48

Doklad o zkoušce i potvrzení od doktora se poslat dá naprosto bez problémů, pokud má komisař/doktor elektronický podpis, tak je to jen přeposlání toho podepsaného pdfka, pokud je to v papírové podobě, tak za pár kaček na CzechPointu z toho papíru udělají elektronický originál, takže naprosto v pohodě (doktora jsem takto na Brno datovkou poslal, krom expertů na podatelně, co zbraňovému vytiskli jen první stránku bez té druhé, kde byla doložka o konverzi, tak v pohodě). Fotografie je poněkud problém, protože ta fotografie je fyzicky na tom průkazu, ten zatím ještě elektronický není.
Na konkrétní OSZBM se rozhodně neptat, to bychom byli v Brně a i jinde furt úplně v prdeli ...



risa2000 píše:amores: Pokud vím, tak k žádosti musíš přiložit doklad o absolvování ZOZ, fotku a eventuálně potvrzení od doktora, pokud ti to cos měl ke zkoušce už neplatí. Dovedu si představit to poslat doporučeně dopisem, ale datovkou moc ne. Na druhou stranu, nejjednodušší bude, když se zeptáš na té OSZBM, kam patříš, a kde to budeš podávat.



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#7 » ned 20. lis 2022, 19:59

@cipis super, díky za info. Tu fotku tedy nějak seženu. Poslední co si pamatuji jsem dával cca před 8 lety na měsíčník (tramvajenku, šalinkartu apod. :-D) pak už jen digitálně.



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#8 » ned 20. lis 2022, 20:15

cipis píše: pokud má komisař/doktor elektronický podpis,


Chci seznam komisařů, kteří potvrzení odevzdávají v digitální podobě s podpisem. Nebo alespoň počet.

Totéž obvoďák.



Carloss
Příspěvky: 2935

Příspěvek#9 » ned 20. lis 2022, 20:23

To chceš na nesprávnym místě. Možná bys ho mohl dostat na základě zákona o svobodném přístupu k informacím, to ale na příslušném ouřadě. ;-D



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#10 » ned 20. lis 2022, 20:29

On bude stačit sken papíru - na přihlášení na zkoušku odborné způsobilosti stačil poslat sken o zdravotní způsobilosti ;-)
Když tak hold dodám originál poštou/osobně. Zkusím to a budu Vás informovat ;-)



JirkaCV
Příspěvky: 1527

Příspěvek#11 » ned 20. lis 2022, 20:44

To byl pokus o sarkazmus kombinovaný s ironií. Chybí tu neverbální část komunikace.



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#12 » ned 20. lis 2022, 22:41

Autorizovaná konverze na czech point-u řeší převod libovolný papír->podepsané pdf. Bohužel to vyžaduje osobní interakci s českou poštou. U nás to z celého osazenstva ČP zvládá jedna zaměstnankyně, která prošla školením a je schopná danou akci realizovat. U žádosti o vydání ZP bude problém s fotkou. Narozdíl od pasu, nebo OP je potřeba fyzická fotka. V krajním případě řešitelné samofotkou a výtiskem v DM/Tetě/jiném kvelbu s tím červeným automatem.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4574

Příspěvek#13 » pon 21. lis 2022, 06:03

JirkaCV : Takového komisaře neznám. U ZoZ je vše na papíru.



amores
Příspěvky: 15

Příspěvek#14 » úte 22. lis 2022, 14:14

UPDATE: Tak Brno operuje přesně dle očekávání:
Všechny dokumenty zaslané přes datovku přijali bez výhrad, dodal jsem doklad o platbě za skupiny a fotografii opravdu musím dodat papírovou, stačí ji poslat poštou. Kéž by začali dělat ZP jako OP. Vše by šlo digitálně a hlavně by se sjednotila velikost dokladů.
Tak snad toto pomůže i jiným s podáním žádosti přes datovku.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#15 » úte 22. lis 2022, 14:59

Vydrž. Možná nebudou kartičky už vůbec.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 68 hostů