Jaké skupiny přihlásit k ?



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#31 » čtv 29. pro 2022, 11:27

Jak je u mě zvykem, ještě jsem se zamyslel a vymyslel blbost. :?
Nemůžu se stát zbrojířem muzea, když nemám ZP A. :shock:



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#32 » čtv 29. pro 2022, 11:38

To by šlo o to, jaké zbraně by v muzeu byly, ne? ;-)
mimochodem... pořád jde o to, když to chce někdo dělat pro někoho druhého. Tam je to logické. Ale pokud si chci svý vlastní zbraně udržovat, opravovat, případně nakupovat nebo vyrobit sám cobě, asi nepotřebuji být zbrojířem a nepotřebuju licenci, ne...



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#33 » čtv 29. pro 2022, 13:39

Tak novovýroba bez licence asi těžko.
Před nějakou dobou se tu rozebíralo, že je nelegální i udělat prak nebo luk. Teď už se to zaplaťpambuch nemusí řešit a týká se to snad jen palných - i když vystrouhat si doma pořádně výkonnou větrovku by taky mohl být problém.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#34 » čtv 29. pro 2022, 15:25

Jak jsem psal. Pokud chceš mít ZL, tak buď zbrojíře s D zaměstnáš, nebo si ho děláš sám a D mít musíš. ( mimo jiné zbrojíř je hlášen na policii a uveden ve vnitřním řádu, nebo jak se to jmenuje) Vím to protože jsem si tím prošel. Pokud bez licence vyrobíš palnou zbraň ( mimo zbraní D) tak máš problém. Stejně tak bez licence nemůžeš udělat zásadnější úpravu zbraně.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#35 » čtv 29. pro 2022, 15:32

A to ani pro vlastní potřebu? O tom mluvím/ptám se pořád dokola... ZL snad potřebuju, pokud se tím chci živit, nebo to dělat pro někoho druhého, ne? Pokud to chci jen pro sebe, tak by snad neměl být nějaký problém dostat povolení a po výrobě/úpravě to dát na zkušebnu, ne?



JirkaCV
Příspěvky: 1542

Příspěvek#36 » čtv 29. pro 2022, 17:08

Z vlastnoručně vyrobené zbraně kat. BC si nevystřelíš. Par. 29, odst. 3, písm. d)



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#37 » čtv 29. pro 2022, 17:18

Nic takového tam napsáno ale není.



Piggy
Příspěvky: 1885

Příspěvek#38 » čtv 29. pro 2022, 19:38

Kde tam? A co tam není napsáno?
Upřesni a já to zkusím najít :geek:



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#39 » čtv 29. pro 2022, 19:43

V Par. 29, odst. 3, písm. d) se nepíše nic o tom, že z vlastnoručně vyrobené zbranš nesmíš střílet. Tam je napsáno něco docela jinýho:
§ 29
Povinnosti držitele zbrojního průkazu
(3) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E nesmí
d) střílet ze zbraně, která není označena zkušební značkou

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#40 » čtv 29. pro 2022, 19:45

podle mě, pokud si vyrobíš bez licence zbraň (mimo D) tak se se v ten moment dopustil nedovolenýho ozbrojování. Každou vyrobenou musíš zavést do CRZu. pokud změníš kategorii zbraně, (např. zkrátíš brokovnici) jak ji změníš v CRZ bez licence.



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#41 » čtv 29. pro 2022, 19:51

Já nemluvím o tom si to vyrobit jen tak, ale o tom si požádat o individuální. Já se o to nikdy nezajímal, ale v zásadě naprosto obecně vzato, pokud k individuální výrobě někdo povolení dostane, neměl by to být problém. Pokud vím (a nemohu vědět všechno) implicitně není zakázaný vydat takové individuální povolení ani není implicitně zakázáno o povolení si něco vyrobit (a pak i prohnat zkušebnou) zažádat.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#42 » čtv 29. pro 2022, 19:59

Tak to jsem nikdy neslyšel. Nevím. Kdo by to povolení vydal? Příslušnej útvar? A kdo zanese tu zbraň do CRZ? Taky policajti? Na zkušebnu jdeš se zbraní, která už je zapsaná v CRZ. Schválně až budu mluvit s četníkama od zbraní, tak se zeptám, ale myslím si že to nepůjde. To že mám licenci, značí, že mám koncesi a tu jsem dostal na základě vzdělání, praxe atd... .



Carloss
Příspěvky: 2938

Příspěvek#43 » čtv 29. pro 2022, 20:11

Jasně, vcelku tomu rozumím. Ale tohle mi přije spíš v souvislosti s podnikáním, tedy s živnostenským zákonem. Ten se na to vysloveně odvolává a tam mi to smysl dává.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#44 » čtv 29. pro 2022, 20:20

Ono když zbraň vyrobíš, nebo změníš kategorii (to jsi vlastně taky výrobce) tak ji musíš označit. Já když jsem předělával Thompsona s full auta na samonabíjecí, tak jsem ji musel označit mým jménem ( nebo firmou) , rokem, CZ, a novým názvem, protože už to nebyl samopal Thompson. A musel jsem požádat na správě CRZ aby mě zavedli do databáze výrobců a pušku THM1A1 ( tak jsem to nazval) zase do databáze zbraní. Potom jsem v CRZ změnil kategorii z A na B a pak zkušebna.

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#45 » čtv 29. pro 2022, 20:22

jo ještě jsem tam musel po novu vyznačit ráži

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DaveCZ, Piggy a 46 hostů