Nošení ZP a PZ



b@z1nga
Příspěvky: 3

Příspěvek#1 » pon 13. úno 2023, 10:53

Zdravím
sice jsem zkusil "hledání", ale bez úspěchu a Google neporadí. Mám naprosto minimalistickou peněženku a nevejde se mi do ní ani ZP ani průkaz zbraně. Navíc, nechci řešit jestli mám u sebe zrovna ten správný průkaz zbraně.
Řešil někdo situaci, kdy měl u sebe třeba jen fotografie těch dokladů?

díky za postřehy



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#2 » pon 13. úno 2023, 11:01

§ 29
Povinnosti držitele zbrojního průkazu
(1) Držitel zbrojního průkazu skupiny A až E je povinen
...

i) mít u sebe zbrojní průkaz a průkaz zbraně, má-li u sebe zbraň kategorie A, A-I, B anebo C nebo střelivo do této zbraně; ....

O fotce se tu nepíše, takže ne-e...
Nicméně, od 2026 s novým ZoZ to snad bude jinak...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#3 » pon 13. úno 2023, 11:04

Zadna fotka. Ale vydrz, v novele pokud se to jeste 100x nezmnei je, ze by to uz nemuselo byt fyzicky. :) jinak holt nekde u sebe. Me se do penezneky vejde ZP a pak jenden Pz kterou obcasne nosim. U ostatnich, co pouzivam na souteze, nebo kurzy mem Pz vzdy nekde v kufriku, nebo brasne a tak je mam vzdy ssebou jen kdyz tu konkretni zbran nekam vezu.



b@z1nga
Příspěvky: 3

Příspěvek#4 » pon 13. úno 2023, 11:07

Děkuji, zákonné povinnosti jsem si vědom. Ta platí (pokud se nepletu) i u Občanského a Řidičského průkazu. Reálně (když jsem je zapomněl) jsem byl při silniční kontrole ztotožněn (fotky dokladů jsem měl v telefonu) a byl jsem upozorněn na povinnost míst u sebe doklady, s tím, že mi za to může být udělena pokuta (tehdy řádově stokoruny myslím). Nicméně pokuzta udělena nebyla a jelikož vše bylo v pořádku, mohl jsem pokračovat v cestě.
A proto jsem se ptal, jestli má někdo praktickou zkušenost.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#5 » pon 13. úno 2023, 11:13

b@z1inga: Nenosit u sebe doklady, které zákon nařizuje těžko někdo z držitelů ZP bude zkoušet, protože by to byl přestupek a za to riziko to nestojí. Ale klidně to zkus a pak poreferuj. Ale předtím si raději přečti zákon, ať víš do čeho jdeš :).



JirkaCV
Příspěvky: 1524

Příspěvek#6 » pon 13. úno 2023, 11:42

Upozorňuju, že jakýkoliv přestupek proti zákonu 119/2002 znamená černý puntík do žákovský a při druhém puntíku během posledních tří let i ztrátu ZP (na rozdíl od té občanky). Jenom kdyby to někdo chtěl mocímermo testovat.



b@z1nga
Příspěvky: 3

Příspěvek#7 » pon 13. úno 2023, 11:46

díky všem za reakce - nebudu tedy pokoušet osud a budu doufat, že technologie se dostanou i na příslušná ministerstva....



stip
Příspěvky: 290

Příspěvek#8 » pon 13. úno 2023, 11:47

se zbraní ZP PZ, při řízení ŘP TP pojištění, OP není povinnost nosit, pouze vlastnit platnou.



Střelec
Příspěvky: 1668

Příspěvek#9 » pon 13. úno 2023, 12:23

Zelená karta stačí ale právě třeba v telefonu.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 796

Příspěvek#10 » pon 13. úno 2023, 12:34

Ano, ale protože vydalo ministerstvo takové rozhodnutí. Žádné takové rozhodnutí ani stanovisko o ZP a PZ zatím není

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#11 » pon 13. úno 2023, 13:22

stip: no neplatí. Na zadost organa se ale musis nejak prokazat. OP, CP, RP, mozna i ZP by mohl stacit. A kdyz nemas, nemuzes dostat pokutu, ale muzou te prudit na sluzebne. Takze proc to zbytecne pokouset? Kdyz jdes s kosem, tak to neva. :)



skagerak
Příspěvky: 1004

Příspěvek#12 » pon 13. úno 2023, 13:37

Kdybych byl přistižen bez zp/pz tak vim, jak se budu branit proti "prestupku".
Pokud ti ale nekdo napise svou zkušenost, tak to neznamena ze narazis na stejne prislusniky...

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2234

Příspěvek#13 » pon 13. úno 2023, 13:57

Pokud někdo pobere zbraně, střelivo a další vybavení, měl by pobrat i příslušné kartičky.



PetKar
Příspěvky: 41

Příspěvek#14 » stř 15. úno 2023, 14:16

Zákon naprosto jasně říká, kdy jsi povinen mít u sebe ZP i PZ. Přes to nejede vlak. Ale sem tam mě při nákupu střeliva akceptuje prodejce jenom foto ZP. Ale při nošení nebo transportu na a ze střelnice, včetně pobytu na ní bych si to netroufl. A to ani na “domácí půdě”. Kontrola se muže objevit kdykoliv.



Jiri_t
Příspěvky: 36

Příspěvek#15 » stř 15. úno 2023, 19:10

Myslím si že je lepší si koupit větší peněženku a nevymýšlet blbosti. Je asi zbytečné u tohoto riskovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fifal, nn, Seznam.cz a 23 hostů