ZP sk. E - nabývá střelivo - je to prestupek



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#1 » sob 1. dub 2023, 16:50

Ahoj Všem, řeším tady otázku toho, když prodá někdo drželi ZP sk. E ( pouze E) strelivo které není oprávněn nabývat tj nema na nej PZ. V části přestupky ZoZ jsem nic nenašel… je tma ze nesmí prebijet do jiných zbrani/razí a dale sankce, ale o prodeji nabývání střeliva jsem tam NČ nenašel. Zákon říká, ze nemůže, ale když tam není sankce… není to prestupek… nebo koukám blbě ?! Díky všem za postřeh… je to otázka do pranice a neslouží to k obcházení zákona :)



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » sob 1. dub 2023, 17:05

Tak průser z toho máme my když ti to prodáme. Prostě když máš pouze sk. E tak pokud nedoneseš nebo neprokážeš že máš PZ s danou ráží tak když ti pak v Crzu převedu střelivo - a měl by to dělat každý obchodník do 48 hodin, tak to tam pčr vyskočí, krásně se to zvýrazní a je z toho pak správní delikt. To že se to někdy neřeší a že to někteří obchodníci slyšeli poprvé v životě je věc druhá.



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#3 » sob 1. dub 2023, 17:09

HLAVA V
PŘESTUPKY

Díl 1
Přestupky na úseku zbraní a střeliva
Přestupky fyzických osob

§ 76

(1) Fyzická osoba se dopustí přestupku tím, že

a) vlastní, drží nebo nosí zbraň nebo střelivo v rozporu s § 8,

(3) Za přestupek lze uložit pokutu do

a) 50000 Kč, jde-li o přestupek podle odstavce 1 písm. a), b), d) nebo k),



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#4 » sob 1. dub 2023, 17:20

Carloss, no ho $8 , pokud zákon nestanoví jinak” a u Ecka zákon stanoví jinak… díky moc… jsem fakt trouba



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#5 » sob 1. dub 2023, 17:32

Proto si všichni pořídili sk. B, i když to na první pohled nedává moc smysl.



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#6 » sob 1. dub 2023, 18:18

Tady šlo o klasickou situaci na střelnici… jste parta lidi a někdo má jen Ecko a zbrane si půjčujete a chodíte ke správci v systému kdo co komu vystrilel nebo z čeho střílel tak ten to koupi… takže takto to vzniklo… jinak trosku paradox, ale když si Eckar půjčí pistol jiné ráže nebo všeobecně ještě nic nevlastní a jde si vyzkoušet zbrane na střelnici, tak to pište správce nebo instruktor na sebe to střelivo?! Instruktora ten člověk nepotřebuje, ale nemůže si ty naboje koupit :D

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#7 » sob 1. dub 2023, 19:07

Pokud si půjčíš zbraň na střelnici, tak to střelivo sice platíš, ale ...
Nevěřím tomu, že ty vystřílené náboje rozepisují lidem na jednotlivé ZP ...



sokar
Příspěvky: 443
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#8 » sob 1. dub 2023, 19:41

Byl u mě zákazník s ZP sk jen E a měl u sebe PZ na zbraň kat B na ráži 5,56 NATO. Tedy vojenské střelivo. V crzu mám jen civilní tedy 223Rem, takže byl dost problém vyřešit, protože dle zákona má nabývat jen to na co má PZ a to nabývat nemůže. :lol:



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#9 » sob 1. dub 2023, 20:14

Tak to někdy nepotěší a řešení :D a fakt koukám, ze je to za takovej flastr 50000kc, pro držitele Ecka… &8

Jinak u starých zbranich to občas bylo…u jedné FNy jsem měl napsáno 9x17… u té francouzské služební pistole bylo v PZ napsáno 7,65 x 20 zkratka frnch long ( ten zas nebyl k selhání :D )

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 766

Příspěvek#10 » sob 1. dub 2023, 21:13

To sokar, jak mu mohli napsat necipovanou ráži!? :-D



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#11 » ned 2. dub 2023, 00:19

@Sobiho

Umi napsat I neexistujici razi
nebo takovou ve ktere se ani ta zbran nedela

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#12 » ned 2. dub 2023, 06:07

Jj a proto “tady na ty zidly kazdymu porad dokola rikame” udelej si krome E aspon B, nebo A a ted klidne i C. “Ale je to marny, marny, marny”. :)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#13 » ned 2. dub 2023, 09:50

Sobiho : Někdy se podívej na dna nábojnic od SB. Možná tě překvapí, co tam najdeš.

Sokar : Já tedy prodávám jen podle zákona ale tohle jsem neměl úplně ujasněné. Takže skutečně to v CRZ hned vybíhá, pokud prodáš na E neoprávněně? Máš to ověřené? Hele, a když mám zbraň komorovanou na 5,56 NATO, co mám potom dělat?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#14 » ned 2. dub 2023, 09:53

Blacky : Také všem tvrdím, že B,E je nejnižší možná kombinace pokud nechceš i lovit. Je to marný, je to marný.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#15 » ned 2. dub 2023, 10:07

Sokar : Je to klasický problém výměny informací mezi PČR a ČÚZZS. Jinak 5,56 NATO skutečně v CIP není, zatím co 7,62 NATO je. I když to první být problém vlastně nemůže, to druhé vlastně ano. To nemění nic na tom, že náboje označené 5,56 NATO jsem běžně v prodeji zažil několikrát.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů