ZP - Spolehlivost



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#76 » úte 22. bře 2022, 17:28

Myslím, že ohledně vydání ZP by to mělo být v pohodě, ale pro jistotu bych si ověřil stav bodového konta- předjíždění přes plnou bez bodového “ocenění” ? Obával bych se spíš o ŘP :wink:

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#77 » pon 9. kvě 2022, 15:15

Je mi 45 a i kdyz mimo par pokut z dopravy (vetsinou parkovani) nemam za celou tu dobu zadny prestupek (natoz tresny cin, ani soud, ani vysetrovani PČR), mam takovy nejaky divny pocit, a sice ze se drzitele ZP stavaji tak trochu rukojmimi statu... neprijde Vam to taky?

Myslim tim, ze je rada situaci, kdy prestupek vznikne jako nic, napr. delani vetsiho ohne na zahrade, hlucnjesi oslava narozenin, jednou se opijete, jdete na covidovou demonstraci, v Praze 1 si date na ulici lahvace (kdo nevi, je to zakazane), utrhnete kytku v parku, odlozite par starych kramu mimo popelnici, neostrihate zivy plot, date si jointa, v CHKO jdete mimo znacenou trasu... resil jste nekdo toto spise filosoficke dilema byt kvuli ZP skutecne vzorny obcan (ve smyslu zakona, v realu rada "vzornych obcanu" jsou docela krivaci) a ne svobodny rebel bez priciny?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#78 » pon 9. kvě 2022, 16:30

Spolehlivost se týká pouze vyjmenovaných přestupků. Takže květina bude v poho.

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#79 » pon 9. kvě 2022, 18:17

nimha: buď rád, že nejsi Němec. Tam mají zbrojní průkazy jen myslivci a sportovci, a můžou o něj přijít třeba jenom proto, že jezdí na moc černý motorce a jeho kožená vesta vypadá trochu moc krutopřísně. I za to tam ZP zabavujou.

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#80 » úte 10. kvě 2022, 14:20

Tak copak Nemci a ta cela slavna Zapadni Evropa... tam i nozik muze byt problem...

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 795

Příspěvek#81 » úte 10. kvě 2022, 16:32

nimha píše:... date si jointa...

Nemůžeš chtít zbroják a přitom hulit nebo fetovat.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#82 » úte 10. kvě 2022, 18:12

Pravda, stačí jednou někde líznout a minimálně na tři roky hardware v úschovně.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#83 » úte 10. kvě 2022, 18:15

Což je jedině dobře.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#84 » stř 11. kvě 2022, 06:09

Mimochodem dávejte si hlavně pozor na to zahraničí. Stačí si třeba zapomenout z auta vyndat ten nožík co máte v přihrádce a jestli na to někde silniční kontrola příjde, tak to napráskají PČR a vyšetřování vás nemine.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#85 » stř 11. kvě 2022, 06:13

Švýcarák vám nejspíš odpustí. Na co jsou hákliví (hlavně v UK) jsou nože s pojistkou. Za to můžete skončit i ve vazbě. A můžete vysvětlovat, že je to záchranářský nůž.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#86 » stř 11. kvě 2022, 06:59

Čistě teoreticky by mě zajímalo, co by potom PČR asi tak vyšetřila?



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#87 » stř 11. kvě 2022, 07:09

Minimálně pokutu:
https://eur-lex.europa.eu/legal-content ... 4-20090328
Pokud by to navlíkli na terorizmus, bude to PČR muset řešit.



stip
Příspěvky: 279

Příspěvek#88 » stř 11. kvě 2022, 07:25

Střelec píše:Čistě teoreticky by mě zajímalo, co by potom PČR asi tak vyšetřila?


Čistě prakticky to vyšetřují jako přestupek na úseku zbraní a rozhodují jestli ti papíry seberou nebo ne. Každopádně tě to stojí právníka i v případě, že to pro tebe dopadne dobře. Některým zemím v EU stačí například najít tohle na letišti:

https://noze.heureka.cz/atl-ag243a-kred ... /#prehled/



Carloss
Příspěvky: 2919

Příspěvek#89 » stř 11. kvě 2022, 08:35

Tak s tímhle mám několik OSOBNÍCH zkušeností. Německo: Jednoručně ovládaný nůž, nemluvě o asystovaném, nebo dokonce automatickém otevírání - zakázáno (a další zakázané, třeba podle délky a podobně). Vyjímku mají nože záchrannářské, tedy s rozbíječem skla a řezačem pásů. Švýcarsko: Ani to nezkoušejte. Tam jsem zaplatil 40,- CHF pokutu a zabavení právě takového nožíku. Naštěstí jen číňan...

Uživatelský avatar
nimha
Příspěvky: 78

Příspěvek#90 » stř 11. kvě 2022, 08:38

S tim nozikem ve forme kreditky to muzu potvrdit. Jeden clen jineho fora, kde jsem aktivni, kvuli tomu resil pravnika pro mozny nasledny soud, tusim v Nemecku. Jak to dopadlo netusim.

Ale jinak dobre, ze jste otevreli to zahranici, to me vlastne nenapadlo, ze se to taky pocita. A clovek tam spis udela chybu, jelikoz nezna vsechny zakony v miste.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 10 hostů