Změna kategorie zbraně.



Piggy
Příspěvky: 1889

Příspěvek#16 » ned 9. úno 2014, 11:27

Aha, máš pravdu - takže kecal jsem, nemám nevratný omezovač, tudíž vždy B :oops:

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#17 » ned 9. úno 2014, 12:05

sided píše:
Dr.eddie píše:Jestli je hlaven nad 60cm mela by byt kapacita irelevantni. Mam to od policajtu kteri se odkazovali na stanovisko zkusebny, ktere je pro ne zavazne. Sam jsem chtel koupit MP155


Nemáš pravdu, platí obě omezení hlaveň nad 600mm i kapacita zásobníku do 3ran bez možnosti rozšíření. Na druhou stranu vím že někde registrují Baikaly s omezovačem jako Cčko ale je to blbě.


no tak ti nevím, měl jsem Hatsana pumpu, 7 ran, délka hlavně nad 600mm a bylo to C.

zbraň B:
e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje - to se snad týká jen zbraní s vývrtem
f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm, tedy brokovnice

zbraň C:
b) jednoranové nebo víceranové, opakovací nebo samonabíjecí dlouhé zbraně neuvedené v § 5 písm. d) až f),

Takže pokud je to brokovnice a má to hlaveň delší jak 600mm je to snad C, nebo se pletu?

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#18 » ned 9. úno 2014, 12:21

Pumpu ano, taky mám Benellu na Cčku ale ty Baikaly jsou oba samonabíječky a tam platí co jsem napsal.

§ 5
Zbraně kategorie B
...........
d) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

e) dlouhé samonabíjecí zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora nemohou dohromady pojmout více než 3 náboje a u nichž je podávací ústrojí odnímatelné, anebo u nichž není zaručeno, že nemohou být přeměněny běžně dostupnými nástroji na zbraně, jejichž zásobník nebo nábojová schránka a nábojová komora mohou dohromady pojmout více než 3 náboje,

f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,
............


Tyhle tři písmena je potřeba číst najednou, protože se vzájemě doplňují.

Piggy: jestli máš Mossberga pumpu tak máš pravdu, jednou C a jednou B. Podle toho jakou nasadíš hlaveň. Jestli je to samonabíječka (dělá je Moss. vůbec?) tak je to pořád Bčko.

Uživatelský avatar
Missak
Příspěvky: 459

Příspěvek#19 » ned 9. úno 2014, 12:34

no budeš mít pravdu, to písmeno f) mi v tom dělá trochu zmatek ;)



Piggy
Příspěvky: 1889

Příspěvek#20 » ned 9. úno 2014, 18:01

Mossberg samonabíječky dělá, ale já mám onanýrku.
Kupoval jsem ho s krátkou hlavní, dlouhou jsem dokoupil později.
Původně z něho šlo udělat i A výměnou dřevěné pažby za pistolovou rukojeť, takže už vystřídal 3 kategorie :lol: :lol: :lol:
Zákon 288/1995 Sb.:
§ 21
Zakázané zbraně a jejich některé doplňky
(1) Zakázanými zbraněmi a doplňky jsou
e) brokovnice o celkové délce menší než 900 mm ...



bat
Příspěvky: 76

Příspěvek#21 » pon 8. čer 2015, 17:54

Ty pumpy má vyřešit připravovaná novela zákona o zbraních a střelivu je to v jiném vlákně. teda pokud projde

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#22 » pon 8. čer 2015, 19:30

bat: pokud to projde,nejde o pumpy ale o samonabíjecí nebo opakovací brokule s hlavní delší jak 60 cm a magacínem na víc jak 3 náboje---- tohle by pak taky spadlo pod B



Piggy
Příspěvky: 1889

Příspěvek#23 » úte 9. čer 2015, 09:43

No ale "opakovací brokule s magacínem na víc jak 3 náboje" jsou vesměs pumpy, ne?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#24 » úte 9. čer 2015, 10:21

opakovací ano ale jedná se i o samonabíjecí.... teď jsou tyto zbraně oboje s hlavní delší jak 60 cm v C s jakkoliv velkým zásobníkem (prostě nejde jen o pumpy)



Piggy
Příspěvky: 1889

Příspěvek#25 » úte 9. čer 2015, 17:40

Podle mě dlouhá samonabíječka, do které jde jakýmkoliv způsobem nacpat víc než 3 náboje, patří už dnes do B podle písm. d) nebo e).
Písm. f) navíc strká do B všechny (opakovací a samonabíjecí) brokovnice s krátkým laufem, tedy i kdyby dokázaly sežrat jenom 2 nebo 3 náboje.
Zatímco opakovací kulovnice bez ohledu na délku hlavně a kapacitu zásobníku, jakož i kulové samonabíječky natvrdo omezené na 3 náboje jsou v C.
Můžu se samo mýlit, uniklo mi snad něco?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#26 » úte 9. čer 2015, 18:15

zbraně kat. B :f) dlouhé opakovací nebo samonabíjecí zbraně s hladkým vývrtem hlavně, jejichž délka hlavně je menší nebo je rovná 600 mm,...... takže všechno delší v této kategorii je zatím C



Piggy
Příspěvky: 1889

Příspěvek#27 » úte 9. čer 2015, 21:03

Měl bys pravdu, kdyby tam bylo jenom to f) a nebylo tam to d) a e): dlouhé samonabíjecí zbraně ... schopné pojmout více než 3 náboje

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#28 » stř 10. čer 2015, 20:05

s hladkým vývrtem hlavně...............



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#29 » stř 10. čer 2015, 21:08

Jenže ty body d) a e) o vývrtu nemluví, tak tam patří všechny. A f) to ještě rozšiřuje na krátké brokovnice.
Proto jsou také nějaké "automaty" na 3 náboje a tuším i v myslivosti je něco o 3 nábojích - aby se to prostě vlezlo do C.
Tedy jakákoliv samonabíjecí puška či brokovnice, do které se dá nacpat víc nábojů jak 3, je Béčko.



Piggy
Příspěvky: 1889

Příspěvek#30 » stř 10. čer 2015, 21:33

Ono původně byly i opakovací kulovnice s hlavní pod 600 mm v B, potom je kterási novela převedla do C.
Proto nechápu, proč se dnes mají všechny pumpy tlačit do B, naopak bych viděl smysl v zrušení toho písm. f)
Jelikož za celou dobu jsem nezaznamenal jakýkoliv problém s krátkohlavňovou pumpou (a že jich nebude málo).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: machoh, Tvrdolín a 25 hostů